מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> מסעדת מיתוס בת

מלחמת הקיום במיתוס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''אני מחליטה לקחת אצבעות בננה עטופות בעלי פילו מטוגנות ומוגשות עם רוטב מייפל ועיטור חלבה, אבל אז מתברר שדווקא הוא שיחק אותה עם קינוח יוצא דופן של פלאן קוקוס...'' שפרה צח ובן זוגה החליפו מבטים ומנות במסעדת מיתוס

אחרי שבוע שבו ההצטננות שלי הכתיבה תפריט שהורכב בעיקר מתה ומרק עוף, אני פשוט חייבת אוכל ממשי, כזה שאפשר לנעוץ בו שיניים וליהנות. במקרה כזה, החוכמה היא ללכת על בטוח. לכן הודעתי לבעלי שאנחנו הולכים ל''מיתוס''. שם, ידעתי, אוכל לחתום את תהליך ההחלמה שלי עם בשר ועוד בשר, שישלימו את החסך המצטבר.
הדבר היחיד שלא לקחתי בחשבון הוא יצר הציד הקדמון המקנן בכל זכר ומרים את ראשו לנוכח מנות נבחרות המונחות בצלחת של זוגתו.

האמת, קצת הופתעתי כשלמנה ראשונה הוא סירב להמלצות כמו קרפ'צו או כנפי עוף והעדיף על פניהן סלט של עלי בייבי עם רצועות עוף חם, אבל אם הוא החליט ללכת על הקו הבריאותי – מי אני שאקלקל לו. כל זה מחזיק מעמד עד שמגיעה הראשונה שלי – פרוסה עבה של פטה כבד דחוס ומצויין, שנטעם בו רמז לטרגון, ולידו קונפי תאנים מתקתק. מרגע שעיניו מתבייתות על הטרף, הוא מפעיל את כל האמצעים: זה מתחיל עם מבטים עורגים, ממשיך עם חנופה (''אפילו שאת חולה את הכי יפה במסעדה'') ומסתיים בניסיון בוטה לרגשי אשמה (''מה, לא תתני לי אפילו לטעום?'') עד שאני נשברת ומעבירה אליו בצער את מה שנותר מהפטה. בתמורה אני מקבלת את הסלט שלו, שהוא, טוב, מה לומר, סלט. אולי רוטב תקיף יותר היה מוציא ממנו אמירה יותר משמעותית.

בעיקריות שנינו הולכים על הבשרים, שהם הספציאליטה של המקום. הוא על אנטרקוט של 400 גרם, הנתח המועדף עליו בגלל השומן שבו, ואני על מדליוני פילה. שניהם עשויים מדיום ומוגשים בפשטות עם פירה ועגבניה צלויה. ושוב חוזרת אותה תמונה: הוא מתחיל לטפל באנטרקוט בשביעות רצון, עד שהוא מגלה את העונג השפוך על פרצופי כשאני נוגסת במדליוני הפילה העסיסיים. אופס, לא הייתי צריכה ליהנות כל-כך בגלוי, כי הצייד שבו מתעורר שנית להשיג את הנתח המובחר. הפעם הוא מגייס למערכה את כללי התזונה הנכונה: ''האנטרקוט מצויין, אבל אני חושב שכבר לא בריא לי לאכול בשר שמן''. וכך הוא מותיר לי לפליטה עוד חצי מדליון לפני שהוא מבצע שוב את תרגיל היפוך הצלחות ומחסל את המנה שהיתה שלי עד לא מזמן.

אני מחליטה לתת קונטרה בקינוחים, ולוקחת אצבעות בננה עטופות בעלי פילו, מטוגנות ומוגשות עם רוטב מייפל ועיטור חלבה, אבל אז מתברר שדווקא הוא שיחק אותה עם קינוח יוצא דופן של פלאן קוקוס, שממנו הוא לא מוכן לתת לי יותר מטיפה קטנה לטעום. אנחנו מחליטים להתפשר עם קינוח נוסף – תותים מסוכרים על מצע גלידת וניל. הצרה היא שהקינוח הזה – רענן ומתוק בדיוק במידה, מחולל מאבק כפיות על כל תות, עד שהוא פשוט מבצע השתלטות עויינת ולוקח אליו את כל הגביע. מלחמת הקיום הוכרעה בנוק-אאוט מוחץ.

מיתוס
ויצמן 2, מגדלי אירופה ישראל, תל אביב
03-6932002