מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> בתי קפה: סודו של טאצה ד'אורו

טאצה ד'אורו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''לבסוף הבנו מדוע טעם הטירמיסו מיוחד כ''כ. הוא פשוט טומן בחובו את טעמו המשובח של קפה טאצה ד'אורו האיטלקי המקורי, והבסיס למחלוקת רבת השנים בין בני משפחה איטלקית אחת...'' עיינה גל גילתה את סוד הקסם בטאצה ד'אורו בת''א

הסיפור של טאצה ד'אורו, כפי שסופר לנו מעל שתי כוסות קפה משובח וקינוח טירמיסו מענג, יכול היה בקלות להיות בסיס לסרט משפחתי מרגש על תככים, מזימות וירושות. אבל בשבילנו, כאשר אנחנו יושבים בתוך החלל המחומם של הקפה וצופים בגשם המתדפק מעבר לדלתות הזכוכית, הוא נשאר רק סיפור רחוק. אבל למה להתחיל מהסוף.
הספקנו להיכנס לחצר המטופחת של טאצה ד'אורו שתי דקות בדיוק לפני שהגשם התחיל לרדת. היתה שעת צהריים מאוחרת, המקום היה חמים ועמוס ביושבים, ואנחנו פילסנו לעצמנו דרך ומצאנו שני מקומות פנויים על הבר. בדיוק כשהתחלנו לדון במה להזמין מהתפריט התחיל הגשם לרדת- והרגשנו ברי מזל. מבט נוסף על סביבתנו הוסיף להרגשה שלנו שבחרנו במקום הטוב ביותר להיות בו בשעה כזו, ביום כזה. המסעדה היתה מלאה באנשים שישבו בזוגות או לבדם עם המחשבים הנישאים ואני הפלגתי בדמיונות על איך כולם הם לא פחות מתסריטאים צעירים שעובדים על כתיבת סרט הביכורים שלהם, היכן אם לא בקפה השכונתי, הוותיק וגדוש האווירה הזה.

טאצה ד'אורו עובד בנווה צדק כבר שנים רבות וכמובן שכשם שהשכונה הקסומה הולמת אותו, הולם הוא אותה. זהו מקום עם סטייל שאי אפשר להסביר בדיוק: הסוד נעוץ אולי במסורת הקפה האיטלקי שעליו עוד נספר, ואולי במקצועיות, באיכות ובפשטות המלווה את חווית האכילה והשתיה בטאצה ד'אורו.
כל המנות שאכלנו לא היו מובנות מאליהן או צפויות ויחד עם זאת ניתן היה ליהנות מהן גם מבלי להיות מבקר מסעדות מדופלם, ללא פלצנות או יומרה: חציל שהוגש על מצע עגבניות ונעטף לא בטחינה אלא ברוטב גבינת עיזים הפתיע אותי במקוריות ובשילוב המוצלח של טעמיו; מנות טעימה קטנות, כמו בטטה בשומשום וכרובית בטחינה, נאכלו בשמחה ובהתפעלות. גם שתי המנות העיקריות שאכלנו היו מוצלחות ומפתיעות מאד. אני קיבלתי בשר עגל קצוץ על אורז עם צנוברים. זו היתה מנה שמתאימה לי, כיוון שאני אוהדת אורז מושבעת ואוהבת מנות בשריות שניתן לערבב אותן עם התוספת. בן זוגי אכל סינטה קצוצה דק שהוגשה לצד פירה, עגבנייה ובצל חרוכים, ולא הפסיק להתמוגג במשך כל הארוחה. קיבלתי את הרושם שאם לא עשה זאת עד עכשיו, הרי שאחרי הארוחה הזו הוא עומד להפוך את המקום באופן רשמי למקום האהוב עליו ביותר בתל אביב, להתחיל לפקוד אותו בקביעות ואף להמליץ עליו בכל הזדמנות.

כשחשבנו שאנחנו לא יכולים להיות מרוצים יותר, החלטנו לקנח בטירמיסו של המקום והבנו שטעינו. כשהגיעה גם שעת הסיפור הבנו למה הטירמיסו מושלם כל כך: הוא טומן בחובו את טעמו המשובח של קפה טאצה ד'אורו האיטלקי המקורי, והבסיס למחלוקת רבת השנים בין בני משפחה איטלקית אחת. מסתבר שאת הקפה המיוחד היה קולה אבי המשפחה, שגם הקים את הסניף הבלעדי של קפה טאצה ד'אורו ברומא. לאחר שנות שגשוג רבות העביר האב לילדיו את סוד קלייתו של הקפה, אולם אלה נסתכסכו ביניהם ועד עצם היום הזה רבים לגבי הזכות על המותג ''טאצה ד'אורו''. ואנחנו כאן בתל אביב זוכים, לפנים משורת הדין, ליהנות מהקפה הטעים הזה, ועוד בבית הקפה הקרוי על שמו בנווה צדק.

רוויים מהארוחה, מהקפה הטוב ומסיפורי הטלנובלה האיטלקית, ניצלנו את ההפוגה בגשם ונפרדנו מטאצה ד'אורו כשאנו יוצאים אל הערב החורפי. כאן לא איטליה, אין ספק. אף אחד לא טען אחרת. אבל גם בתל אביב אפשר למצוא פינות קטנות של איכות, פשטות ומקצועיות אמיתית.

טאצה ד'אורו
אחד העם 6, נווה צדק, תל אביב
03-5166329