Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> מסעדות: חלום האוליב טרי
לחם בשר הרצליה

חלום האוליב טרי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''פלטת הגריל הגיעה לוהטת והכילה מבחר נאה מהגריל. צלעות כבש רכות, קבב ביתי רך במידה ומתובל בנדיבות, שיפודי כבש, פרגיות ונתחי כבד צלוי...'' זיו תפוז התארח בדה אוליב טרי וגילה איך שלוש דתות יכולות לחיות בשקט ובשלווה

אם (וזה רק אם היפוטתי) ישראל היתה מקום נורמאלי ונינוח, אין לי כל ספק שהכפר ראמה היה זוכה לכבוד המגיע לו. מרכז הגליל, בין ההר לעמק, שלוש דתות, עצי זית מהעתיקים והמרשימים שיש, שקט כפרי, נוף ים תיכוני וקולינריה אמיתית שאינה מתביישת ושמחוברת בטבורה למקום ויונקת מהמסורת. אנו, שאוהבים לשחק משחקי דמיון של 'אם', מיהרנו לכפר כשנודע לנו שנפתחה בו מסעדה חדשה. מיהרנו והתייצבנו.

בדרך כלל אין לי חיבה למסעדות הנושאות שמות לועזיים במחוזותינו, אך אוליב טרי על קבלת הפנים שבה ועל מסר השלום האוניברסלי שיש בעלי העץ הזה, נדמה לי כשם נכון.
מסעדה רחבת ידיים חדישה כמאה מטרים מהכניסה הראשית לכפר עם מגרש חניה רחב ידיים. כשהגענו השולחנות היו ערוכים, מפות זהובות ומפיות בד אדומות מסודרות בכוסות, מוזיקה חרישית, בר, ובעונה גם עץ אשוח מקושט וחגיגי. האירוח היה יותר מלבבי ושילב בהצלחה בין תשומת לב אישית למלצרות מקצועית וקפדנית.
התפריט, כך גילינו כולל מכל וכל ומיועד לכל דורש. מצאנו שם טוסטים, פסטות, מוקפצים, וכן מנות פירות ים ואף ביף סטרוגנוף ורוסיני.

לאחר שהמלצר בירר את העדפותינו שהיו בבירור על טהרת המטבח המקומי, הפך השולחן תוך דקות ללונה פארק של טעמים, צבעים וריחות כשנחתו עליו מעל לעשרים סוגים שונים של מעוררי חך עד מאד. מתוכם אזכיר שני סוגים שונים ונהדרים של זיתים, סלט פלפלים קלויים שכמותו טרם אכלנו, חומוס עם בשר כבש שהוכן נכון כך שהבשר לא נטחן כי אם נחתך לפיסות זעירות, טוגן קצרות בשמן זית והוגש עם חומוסים חמים ונימוחים, סלט עולש בטחינה ירוקה ופטאיר (שהוא מין בורקס עשוי בטאבון) נפלא, ביתי במילוי תרד בר. בעוד אנו מרוכזים בצלוחיות ובמצעד הטעמים שהונח על שולחננו, הגיעו להם שלשה מיני סלטים רעננים לעילה. סלט חסה עם אגוזים בטיבול יווני (חומץ ולא לימון), סלט תבולה מטובל בעדינות ומצוין וסלט פטוש עשיר עמוס בפיסות של פיתה פריכה, צנוברים ושבבי גבינת צאן קשה.

בעיקריות התחלקנו. היא לפלטת הממולאים. ואנוכי למבחר בשרים מהגריל. הממולאים היו נפלאים הן במילוי שהיה על טהרת האורז שיד נעלמה תיבלה בטוב טעם והן במבחר הירקות העדינים והרכים שנודע לנו שמקורם מהגינה ושכללו חצילים, קישואים, עגבניות ועלי גפן.
פלטת הגריל הגיע לוהטת והכילה מבחר נאה מהגריל המקומי. צלעות כבש רכות, קבב ביתי רך במידה ומתובל בנדיבות, שיפודי כבש ופרגיות וכן כמה נתחי כבד צלוי מתובל בנדיבות בפלפל שחור. ליד הבשר הגיע תוספת נפלאה של מג'דרה כהה עם טעמים עמוקים ושלמים.

על קינוח של עוגות שונות מהקונדיטוריה המזרחית הצמודה (באותה הבעלות), כוס תה חזק של נענע וקפה שחור מבושל הפלגנו למחוזות 'האם'. האם אי פעם תשקוט הארץ וכלנו נשב תחת תאנים וגפנים, נאכל את מאכלי המקום , נשתה יין מקומי ונחייה פשוט או אולי פשוט נחייה.
ועד שזה יקרה אני שולח ענף קטן מהאוליב טרי למי שלא מוכן להפסיק לחלום.

דה אוליב טרי
כפר ראמה, ראמה
052-8286727

לחם בשר הרצליה אירועים חדש