Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> ממלכת הפרלינים של לאונידס
לחם בשר הרצליה

ממלכת הפרלינים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בממלכתו של לאונידס, מטעמים לכולם. למלכות שבנינו אפשר לקנות את הארמון החלב, פרלין שוקולד מריר בעל ארומת קפה חזקה שרכות הנוגט הנימוחה בפה ומבליטה את קראנצ'יות האגוזים...'' שיר כידן התמכרה סופית לשוקולד בלאונידס

מי לא מכיר את התחושה המציפה הזו כשאתה עומד לפני חנות פרלינים, בולע את כל חלון הראווה בעיניים ומדמיין מה יהיה הטעם של כל אחד מהפרלינים על פי הכיתוב המופיע לפניו?
כמכורה לשוקולד אני יודעת שפרלין יחיד הוא רק ההתחלה של התרוששות כלכלית. לכן, בכל שנה מחדש, אני מקווה שבן הזוג התורן יזכור שהדרך לליבי עוברת בחנות הפרלינים הקרובה לביתו. אם כבר חנות פרלינים, עדיף לאונידס, רשת אירופאית שמאחוריה ותק של כמעט מאה שנה ביותר מחמישים ושלוש מדינות.

שוקולד משובח אינו רק עניין של טעם. שוקולד משובח באמת הוא חגיגת חושים מענגת. השוקולד מתוק תמיד, אך רק כשהוא טרי באמת נשמרים הארומה המיוחדת שלו והברק המאפיין את סוג השוקולד שלפנינו. זו הסיבה שבליאונידס מקפידים תמיד שהפרלין יגיע לחנות עד ארבעים ושמונה שעות מהרגע שיצא מפס הייצור. היתרון של פרלינים מעבר לטעמם ומרקמם המשובח הוא המגוון הרב של טעמים שניתן לתת בקופסא קטנה ומהודרת אחת.

בממלכת הפרלינים של לאונידס ישנם מטעמים לכל אחד ואחת מאיתנו. למלכות שבינינו אפשר לקנות את ארמון החלב. פרלין שוקולד מריר בעל ארומת קפה חזקה שרכות הנוגט הנימוחה בפה שבתוכו מבליטה את קראנצ'יות האגוזים.
פרלין האנטואנט לעומתו, מקורי קצת יותר ובו גנאש של נגיעות וניל עם נגיעות אלכוהול הארוז בשוקולד חלב. הפרלינים העשויים שוקולד לבן העשוי מחמאת קקאו, מכפרים על היעדר השוקולד שבהם במקוריות טעימה. בפרלינים כאלה ניתן הדגש לטעמו של מילוי הפרלין. כך למשל, פרלין קציפת אננס שבתוכו מחית אננס מתוקה ורכה ופרלין גנאש שמפניה מתוק ועסיסי כלגימת שמפניה ארוזה בשוקולד לבן.

שלומי בעל המקום, מתחיל להבין את משמעות ההגדרה של מכורה לשוקולד, כשאני עורכת מחקר מקיף על כל פרלין ופרלין המונחים בקבוצות ובסדר מופתי. לשמחתו הרבה, חלון זכוכית ושתי מוכרות אדיבות ואסרטיביות עומדים ביני לבין הפרלינים. שלומי ממשיך להסביר על הפרלינים כשבין ההסברים הוא מושיט לי את מושא ההסבר הנוכחי. ביניהם מיוחדים, כאלה שיש מאחוריהם סיפור, כמו לדוגמא ה'מנדיאנטס'- דסקית דקה של שוקולד מריר עם פירות יבשים מעליו שהיה בעבר שוקולד לעניים וכיום הוא בין היקרים יחסית. אחרים מיוחדים במקור השוקולד ממנו הם עשויים כמו 'פאלט הזהב' העשוי 72% קקאו וממולא בגנאש קקאו שפוליו מיובאים מהאי סאו טום.
פרלין מיוחד נוסף הוא 'אלכסנדר הגדול' שהיה המורה של ליאונידס (לא, לא זה שהקים את הרשת) שמתיקות קרם הקרמל הנימוח בפה יוצרת ניגודיות מושלמת לשוקולד המריר העוטף אותו.

מכיוון שלשוקולד משובח יצא מוניטין של מתנה לאוהבים, הרי שיום האהבה הבינלאומי הקרב ובא הוא היום הגדול של השוקולד. סדרת האהבה (LOVE) מתאימה בדיוק ליום זה. שלושה פרלינים משוקולד מריר המפוסל בצורת האות L ובתוך כל אחד מהם מחית רכה ומתוקה של פרי אחר כמו תפוז, פטל ולימון. למקרה שתהיתם, מלבד קופסאות הקרטון הזהובות אך הסטנדרטיות, תוכלו לארוז את הפרלינים באריזות שונות כמו לב גדול עשוי משוקולד, קופסת תכשיטים יפהפיה או קופסאות גדולות ומעוצבות אחרות. את תשומת ליבי תפס לב ארגמן ענק ואני מודיעה לכם כאן קבל עם ועדה, מי שיקנה אותו עבורי כשהוא מלא בשלל פרלינים, יכול כבר להכניס לתוכו את טבעת הנישואין. שכן, עם מתנה כזו איך אפשר לומר לא?

לאונידס
סוקולוב 83, רמת השרון
03-5400646

לחם בשר הרצליה אירועים חדש