Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> אומנות הפסטה במסעדת פסטה פרסטו
לחם בשר הרצליה

אומנות הפסטה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''יכולתי פשוט לטבול את הפסטה ברוטב הפיקנטי שחריפותו מעקצצת בלשון, לעבור לאלי אוליו שטעמו המעניין מחליק בגרון, להמשיך לשמנת פטריות שעטפה את הפסטה והפטריות...'' שיר כידן נהנתה מיצירתיות מופלאה בפסטה פרסטו

לפני מספר חודשים, נפתחה באזור העסקים של יגאל אלון בתל אביב מסעדת פסטה חדשה. חדשות טובות לכל עובדי המשרדים בתל אביב בכלל ובאזור בפרט, משום שלא מדובר בעוד מסעדת ג'אנק פוד בתפאורה יוקרתית יותר או פחות. בניגוד לשאר המסעדות האיטלקיות הנפוצות במחוזותינו, ייחודה של מסעדה זו הוא בכך שהיא מתמחה בפסטה על רטביה. רק פסטה ורטבים לפסטה. התמקצעות זו מוצאת את ביטוייה בייצור והכנת הפסטה וכל רטביה מאפס במקום.

זו אינה מסעדה שמוכרת פסטה, אלא מסעדה שפסטה היא מומחיותה ויעידו על כך שתי מכונות הפסטה המתפקדות במקום שהן, נכון לעכשיו, היחידות מסוגן בארץ. המכונה הראשונה, תפקידה להכין 80 ק''ג פסטה בשעה. רק תבחרו את הפסטה שלכם, בין אם היא מחיטה מלאה, או חיטת דורום. בכמויות כאלה כל 32 שניות יוצאת מנה. כך בשעות הצהריים הלחוצות ביותר, גם אם יש לכם רק חצי שעה עד הפגישה הבאה, המנה שלכם תגיע אליכם תוך 32 שניות בדיוק והשאר כבר תלוי במהירות הבליסה שלכם. המכונה השנייה היא הפסטה קוקר. מכונה שתפקידה לוודא שהפסטה תהיה אל דנטה. המכונה חשה את הפסטה ומוציאה אותה מהסיר בדיוק בשנייה הנכונה. רק אז נשמר הערך האנרגטי של הפסטה.

כמובן שלא רק הפסטה נעשית במקום. כמסעדה ששמה את הדגש על טריות, גם חיתוך הירקות לסלט וייצור הרטבים מאפס נעשה במקום. באופן כזה, מבחר הרטבים גדל משמעותית וניתנת לטבח, כמו גם לרצון הלקוח, יכולת בחירה חופשית ורחבה הרבה יותר מאשר בכל מסעדת פסטה אחרת. רטבי הסלט, כאמור, מיוצרים גם הם במקום. דבר שהופך את הסלט ליצירת פאר מקורית כמידת יצירתיות הטבח באותו יום. אך כשהגבינות מיובאות היישר מאיטליה ואפילו הפסטו נעשה במקום, גם יום לא יצירתי במיוחד של הטבח הופך לחגיגה לחיך.

בפסטה פרסטו יצירתיות היא שם המשחק. סלט המלנזני שלי שהורכב באומנות מחסה, ירקות צלויים וגבינת פרמז'ן, נעטף בעדינות ברוטב בלסמי עם דבש סילאן. חמיצות הבלסמי ומתיקות דבש הסילאן יצרו יחד טעם חדש ומעניין שמתקתקותו עדינה וריח הבלסמי שלו מעורר את בלוטות הטעם בציפייה לבאות. בעקבות הסלט הגיעה מנת הפסטה טריו. מדובר בארוחה מצוינת לאלה מבינינו שההחלטה היא משימה קשה עבורם. הצלחת מורכבת משלושה מדורים שבכל אחד מהם פסטה אחרת ברוטב אחר לבחירתכם. מכיוון שהרטבים מיוצרים במקום הטבח יכול לייצר אינספור קומבינציות. כך יכולתי לאכול פסטה אלי אוליו עם שמן זית, פסטה פומודורו פיקנטית ופסטה בשמנת עם פטריות. הכל באותה ארוחה רק בלי רגשות האשם. כשיש כל כך הרבה אפשרויות, ההחלטה הופכת להיות קשה יותר אך כשהכל אצלי בצלחת, יכולתי פשוט לאכול קצת מהפיקנטי שחריפותו מעקצצת בלשון, לעבור לאלי אוליו שטעמו המעניין מחליק בגרון, להמשיך לשמנת פטריות שעטפה את הפסטה והפטריות בסמיכות רכה ומפנקת ולקפץ הלוך וחזור מטעם אחד לאחר לאורך כל הארוחה.

אם אהבתם במיוחד סוג מסוים של רוטב, או חשקה נפשכם בפסטה טרייה שזה עתה יוצרה ולא חיכתה לכם שבועיים בסופר, הרי שתוכלו לקנות במקום חצי קילוגרם פסטה ב-18 ₪ או את הרוטב שכל כך אהבתם ב- 10 ₪ להכנה פשוטה בבית.
לסיכום, מילה אחת של אזהרה: אם אתם לא אוהבים פסטה, זה לא המקום בשבילכם. בעצם, יש בכלל מישהו כזה?
פסטה פרסטו
יגאל אלון 96, תל אביב
03-5613556

לחם בשר הרצליה אירועים חדש