Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> קפה מסעדה מזן נדיר
לחם בשר הרצליה

קפה מסעדה מזן נדיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''הפילה, עשוי מדיום רייר, היה עסיסי מאוד למאכל. תפוחי האדמה והבטטה שהוגשו איתו היו רכים וטעימים, ומתיקות הבטטה השלימה יפה את מליחות התיבול...''. שיר כידן וחברתה נהנו מארוחה כהלכתה, בקפה-מסעדה זן נדיר שבגדרה

באחד מערבי השבוע החלטנו, חברתי ואני, לצאת מתל אביב הסואנת ולהעביר ערב שקט בקפה-מסעדה זן נדיר בגדרה. בית הקפה, כשמו כן הוא, זן נדיר בנוף המסעדות ובתי הקפה בארץ. שקט וביתי, שבו לא תשמע את השיחות המתנהלות בשולחנות השכנים, ומלצרית חייכנית אחת מצליחה להשתלט בחינניות על בית הקפה כולו, שממש לא היה ריק.

פתחנו את התיאבון עם פוקצ'ת הבית, חמה וריחנית, שזה עתה יצאה מהתנור. לאחר התלבטות קשה בין מגוון המנות המוצעות למנה הראשונה, לקחתי פטריות ממולאות בגבינת צאן ופרמז'ן. המנה שהגיעה לשולחן הייתה מעוצבת כל כך יפה עד שהתלבטנו בינינו האם מוסרי להחריב יצירת אומנות יפה כל כך. חברתי בחרה בפרוסות קרפצ'יו סינטה מתובלות בשמן זית, חומץ בלסמי וגבינת פרמז'ן. אולם, רצונות לחוד ומציאות לחוד - לאחר שהציעה לי להתכבד, היא נאלצה לוותר על המנה כליל. זאת, מכיוון שגבינת הפרמז'ן השתלבה באופן מושלם עם רוטב הבלסמי, והתערובת של שניהם עם פרוסות הסינטה יוצרת שילוב מהנה ביותר. לסיום נשנשתי את עגבניות השרי שהשתובבו על צלחתה. כדי שלא תשים לב מה קורה אצלה בצלחת ניסיתי לעניין אותה בסלט שלי, אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. במבט אחד הבנתי שאני הולכת לשלם על זה ובגדול כשתגיע המנה העיקרית.

לשמחתי, חברתי נהנתה כל כך מפילה הבקר שהזמינה, עד שהתעלמה כמעט לגמרי מצלחת השרימפס המקושטת שלי. הפילה, עשוי מדיום רייר, היה עסיסי מאוד למאכל. תפוחי האדמה והבטטה שהוגשו איתו היו רכים וטעימים, ומתיקות הבטטה השלימה יפה את מליחות התיבול של תפוחי האדמה והרחיבה את מנעד הטעמים של הארוחה.
אני לקחתי שרימפס ברוטב חמאה שום ושמנת. השרימפסים היו מסודרים במעגל על הצלחת ומכוסים היטב ברוטב. במרכז הצלחת עמד מגדל אורז. מליחות השמנת השאירה טעם של עוד ולכן השתדלתי שכל שרימפ וכל גרגר אורז יהיו עטופים ברוטב. חברתי שהתעניינה ברמות העשייה של פילה לעומת סינטה פתחה בשיחה ערה עם אחראי המשמרת. אני, לעומת זאת, הייתי עסוקה בחיסול שיטתי של שרימפ אחרי שרימפ, ולא נתתי לזוטות כגון אנשים סביבי להסיח את דעתי מהמשימה שלפני. כשהסתיימה משימת חיסול השרימפס הייתה חברתי החברותית עוד באמצע הארוחה, מצב שאיפשר לי לטעום מהבשר, מהבטטה, מתפוח האדמה ושוב מהבטטה, לחוות בעבורה את דעתי על כל אחד מהם ולהשוות את עיצוב הארוחה שלה, טעמה ומרקמה לשלי.

את הקינוח כבר לא חלקנו. חברתי השכילה להזמין פאי על טהרת האגסים, שנראה מצוין, הצטיין ברכות מתוקה, וחצאי האגסים הטמונים בו הפכו אותו לקינוח מושלם בעבורה. אולם הפעם, הייתה הצלחת שלה רחוקה מאוד מתודעתי. קיפוד השוקולד, עליו פנטזתי עליו עוד מתחילת הארוחה, היה מונח מולי, ואיבד קוץ אחר קוץ. מרקם השמנת של הקיפוד דגדג את כל אחת מבלוטות הטעם שלי, ולכן יכולתי להשתהות ולבלות עם הקיפוד זמן ארוך מזה שלוקח לי לחסל כל עוגת שוקולד אחרת. כשאחראי המשמרת הגיע שוב לבדוק מה שלומנו והתעניין בקיפוד שלי, הזהירה אותו חברתי החמודה שאם אצבעותיו יקרות לליבו, עדיף יהיה אם ישמור אותן במקום בטוח, כלומר הרחק מהקיפוד. הוא, כמובן, נקרע מצחוק אבל ליתר ביטחון פעל בחוכמה ונשמע לעצתה. הארוחה העשירה והאווירה הטובה הפכו את חברתי לחברותית יותר מכרגיל, ולכן היא הושיבה אותו לפטפט איתנו שעה ארוכה על דא ועל הא, על זה ועל ההוא, כי ככה זה כשלקוחות פשוט לא רוצים לעזוב.

זן נדיר
הבילויים 18, מיקוד 70700, גדרה.
08-8681223

לחם בשר הרצליה אירועים חדש