Skip Navigation Linksראשי > שף בשקט > Roy בממלכת השוקולד> בוקר מתוק עם Roy שוקולד
לחם בשר הרצליה

בוקר מתוק


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מחלקת המתוקים של ארוחת הבוקר לא פחות מכובדת, והיא כוללת מגוון משתנה של קרואסונים, דניש, עוגת גזר, עוגת אגסים, וריבות שעשויות בעבודת יד...''. השוקולטייה רואי גרשון פתח את הבוקר במלון קראון פלאזה סיטי סנטר בת''א

אומרים שארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביותר. מגוון ארוחות הבוקר שמציעה לנו העיר תל אביב גדול בערך כמספר המסעדות, בתי הקפה והקיוסקים בה יחדיו, אולם אחת האופציות התל-אביביות החדשות והמעניינות יותר נמצאת במלון קראון פלאזה סיטי סנטר, שנפתח לא מזמן במגדל עזריאלי החדש.

אני חייב להודות שאני לא ממש מתלהב מארוחות הבוקר הישראליות המוגשות בבתי המלון הגדולים ברחבי הארץ. אין לי טענות לכמות – תמיד יש הרבה, בכל זאת הקהל הוא ישראלי. אבל האיכות והעניין תמיד משאירים אותי עם טעם מר-דלוח, שלא לדבר על הקפה שמשאיר טעם זהה...

בקראון פלאזה סיטי סנטר שבמגלי עזריאלי בת''א הלכו על גישה קצת שונה. קודם כל, מדובר במלון עסקי, וזה שלא מתרוצצים שם ילדים בין הרגליים זה כבר חידוש מרענן. בנוסף, מתכנני ומעצבי המלון הקדישו קומה שלמה (הקומה ה-11) לאוכל, ובנו שם לאונג' ענקי, שמיועד כולו למינגלינג עסקי באווירה קולינארית קלילה ונעימה. מתחם הבילוי הקולינארי בקומה ה-11 פועל מ6:30 בבוקר ועד קצה הלילה. נוף רבי הקומות הניבט מאחד החלונות נותן תחושה שיושבים במרכז מנהטן, ואילו פירמידות זכוכית המבצבצות בחוץ, בתחתית הבניין, מזכירות את פירמידות הזכוכית של הלובר בפריז. בכלל, כל העיצוב של המלון משרה אווירה חו''לית משהו, עם צבעי שחור לבן וכלי הגשה בעיצובים מיוחדים.

באווירה הזאת נפגשנו, שף המלון איתן מזרחי ואנוכי, לארוחת בוקר. עיניו של איתן טרוטות. מכיוון שהמלון בתפוסה מלאה, הוא נמצא פה עד השעה אחת בלילה, ומגיע שוב השקם בבוקר. איתן מספר לי שחוץ מאורחי המלון ובליינים תל-אביבים, מגיעים לקומה ה-11 נבחרת ישראל בכדורגל, אנשי משרד הביטחון ועוד כל מיני פרצופים מוכרים. בצהריים, תמורת 99 ₪ לאדם, ניתן ליהנות במקום מארוחות עסקיות הכוללות מבחר טאפאסים ופוקאצ'ה ומנות עיקריות כמו אנטריקוט ודגים. רחל, סבתא בת 60 שאחראית בצוות על מיני תבשילים, מכינה מגוון ממולאים, קוסקוס, גולאש וחריימה לארוחת הצהריים. בערב המתחם מכיל סטייק האוס, סושי בר ובר משקאות.

אבל אנחנו נפגשנו, כאמור, בבוקר, וההתחלה כבר בישרה טובות - קיבלנו קפה אמיתי של מאורו. אחר כך הלכנו לסקור את הבופה, שהכיל מאפים מסוגים שונים; סלמון נורבגי שנכבש במקום; גבינות של משק יעקוב'ס; ירקות ושקשוקות בשילובים מעניינים כמו שמנת ותרד, עשויות במחבתות אישיות קטנות; גראנולה; לחמים טריים ופירות. לצמאים האופציות לא פחות מעניינות: מגוון מיצים טבעיים, חלקם סחוט במקום, ויין לבן כיד המלך, למי שרוצה לפתוח את הבוקר עם חיוך רחב ומצב רוח טוב...

מחלקת המתוקים של ארוחת הבוקר לא פחות מכובדת, והיא כוללת מגוון משתנה של מאפים וריבות, עם וללא סוכר: קרואסונים, דניש, עוגת גזר, עוגת אגסים, וריבות שעשויות במקום בעבודת יד ע''י רחל, ההיא מהתבשילים. אם זה לא מספיק מתוק, ניתן לקנח בוופל בלגי.

מי שירצה ליהנות מארוחת הבוקר בקומה ה 11 של המלון, יוכל לעשות זאת בין השעות 6:30-10:30 בבוקר ויאלץ להיפרד מ 85 ₪, סכום גבוה מעט מרוב ארוחות הבוקר בת''א. מצד שני הוא כולל הרבה מעבר לאומלט, לחם, גבינות + שתייה קלה וחמה שרוב המקומות מציעים.

אז שיהיה בוקר טוב ומתוק!

Roy שוקולד
יד חרוצים 15, תל אביב.
03-6874411

לחם בשר הרצליה אירועים חדש