Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> המבורגר מהחלומות במסעדת מטאדור'ס
לחם בשר הרצליה

המבורגר מהחלומות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''הזמנתי לעצמי המבורגר מבשר בקר. 300 גרם של הנאה צרופה, בתוך לחמנייה. בעיני - כדי להכין המבורגר טוב, צריך לדעת מה עושים...''. נדב אבידן הרחיק עד מודיעין בכדי ליהנות מהבשרים המשובחים של מטאדור'ס. המסעדה הצדיקה את הנסיעה

כשיוסף הודיע לי שלא יוכל להגיע לתל אביב, לקח לי רגע להשתכנע לפגוש אותו במודיעין. מה שגרם להכרעה להיות קלה עבורי, היא ההבטחה שלו ל''בשר הכי טוב שיש'', במקום שרק תושבי מודיעין מכירים. ההגעה למסעדת מטאדור'ס הכשרה הייתה קלה ופשוטה, ומהרגע שהתיישבנו, החל מנקר בי ספק טורדני, שאני עלול למצוא עצמי מסכים איתו לחלוטין. כמות האנשים במקום, כמו גם טווח הגילאים הרחב שלהם, התחילה לשכנע אותי.

ניגשנו לדלפק, שמאחוריו עמדו כמה חבר'ה חייכנים ומקצועיים להפליא. מתוך תפריט מגוון מאוד הם ידעו להתאים יחד איתנו בדיוק מה נרצה לאכול, ועם אילו תוספות. בעיני, ככה צריך להיראות שירות- בגובה העיניים, חברי, מחויך, ולא פחות חשוב- כזה שמתמצא בכל פרט קטן.

הזמנתי לעצמי המבורגר מבשר בקר. 300 גרם של הנאה צרופה, בתוך לחמנייה. המנה הזו קיבלה כבר מזמן נופך של נשנוש לא מחייב, אבל בעיני - כדי להכין המבורגר טוב, צריך לדעת מה עושים. כדי להכין המבורגר מעולה, צריך את האקסטרה הנוסף הזה, שאי אפשר להגדיר במילים, ואו שיש לך את זה, או שלא. למסעדת מטאדור'ס, שמחתי לגלות, יש את זה, ובגדול. ההמבורגר שלי נעלם כל כך מהר מהמגש, עד שכמעט שכחתי שהזמנתי איתו גם צ'יפס. כשנזכרתי, הבנתי שזכיתי פעמיים- כי הצ'יפס הזה לבדו יכול לנצח כל צ'יפס שמכינים בבית. משהו בתיבול המיוחד של מסעדת מטאדור'ס יצר טעם מדבק, למרות אחוז השמן הנמוך למדי.

יוסף שלצידי בחר ברצועות אנטריקוט בבאגט. גם כאן ציפתה לי הפתעה. בביס הבודד שהורשיתי לקבל - האנטרקוט הרגיש כמו אלו שמוגשים במחירי עתק במסעדות, וגם בו ניכרה השקעה רבה והקפדה על כל פרט. הבאגט עצמו נאפה במקום, מה שמוסיף לחוויה המיוחדת והבלעדית. לאחר שגם הוא נעלם מהמגש מהר מכפי שיכולתי להספיק לומר ''המקום הזה באמת שווה'', התפנינו שנינו להתענג על סיגרים ממולאים וטבעות בצל. שניהם היו מצוינים, מהנים, והיוו תוספת נשנוש לא מכבידה לארוחה כזו.

עם האוכל קיבלנו גם מיני מטבלים שונים, על פי בחירתנו- סלט אבוקדו, רוטב צ'ילי מתוק, טחינה ביתית, ומיונז עם שום. את הרטבים בחרנו מתוך מגוון עצום, שלא משלמים עליהם תוספת, ואפשר לקבל קערית חדשה של רוטב בכל רגע בו נגמרה הנוכחית. הרטבים כולם הרגישו ביתיים, והוסיפו רובד של טעם שנישא בחושינו למשך המשך הערב.

לסיכום הערב לקחנו לנו שתי בירות, נשענו אחורה, והמשכנו לשוחח על החיים, על בנות, ועל מה שביניהם. הבריזה הנעימה של הערב, התחושה הביתית, והשקט שנישא באוויר הנקי שעטף אותנו, כל אלו היוו תפאורה מושלמת לשכחה של הזמן. בסופו של דבר, גילינו שבלי לשים לב חלפו להן שלוש שעות כמעט, ואני הייתי צריך- בחוסר רצון בולט- לצאת חזרה אל ביתי. ופתאום, בלי התראה מוקדמת, תל אביב היא זו שהרגישה רחוקה מדי, וכל שייחלתי לו היה לגור ליד מסעדת מטאדור'ס, כדי שנוכל לבלות את אותו ערב גם מחר.

מטאדורס
צאלון 21, מודיעין.
08-9265556

לחם בשר הרצליה אירועים חדש