לחם בשר הרצליה

אריגטו, קאראס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''עוד אנו שותות, ועל שולחננו נחתה מנת פירות ים, מורכבת מקלאמרי ושרימפס טריים, שוחים ברוטב שמנת ושום עשיר, שהקנו למנה את טעמה המיוחד...''. קרן ויזנר מודה למסעדת קאראס בבת ים, שהוכיחה לחברתה הצפונבונית שיש חיים מחוץ לבועה

בשבת האחרונה, הרמתי טלפון לחברתי הצפונבונית, והצעתי לה להצטרף אלי למסעדה שמיקומה מראה בג'י.פי.אס הוא בעיר הדרומית לתל אביב, המכונה בת ים. מיותר לציין, שחברתי לא נשמעה מרוצה מההצעה, ואף קיטרה קלות לאפרכסת, קיטורים שנעצרו ונעלמו כלא היו ברגע ששמעה על התפריט היפני, שמוגש במקום. הרטינות השתנו לאוקיי מהוסס. תוך כמחצית השעה היינו בדרכנו לקאראס.

מסעדת קאראס בת השלוש ממוקמת בטיילת בת ים וכוללת, במחיר המנה העיקרית, גם נוף מהמם פנורמי לים, בתוספת רעש התנפצות הגלים, חינם אין כסף. בשל מזג האוויר הקריר השורר כעת, נאלצנו לוותר על תענוג הישיבה במרפסת, ובחרנו בספות הלבנות בחלק הפנימי של המסעדה, ממירות את רחש הגלים בעיצוב הרומנטי, המואר ברכות באמצעות נברשות אדומות. הקהל שסביבנו הורכב בחלקו מתיירים (לרוב אירופאים), ובחלקו מקהל מקומי, שנאמן ל''עורב'' (קאראס ביפנית).

התפריט של מסעדת קאראס מגוון מאד, ומפגיש בין מזרח (יפני) למערב (איטלקי וים תיכוני). אנחנו התחלנו את הערב עם קצת אלכוהול, בדמות יין לבן פירותי וקליל, לתפוס קצת ראש ואווירה (הצפונבונית הייתה זקוקה לכך נואשות). אחריו, הוגש לנו מרק טמפורה מהביל ונעים, שעשה איתנו חסד וחימם את קיבתנו.

אחר כך, התענגנו על סלט קיסר בגרסתו הבשרית, שכלל מגוון חסות, קרוטונים ונתחוני עוף בגריל טובלים במיונז ושום, ועל סושי קליפורניה, צבעוני ומתוחכם, שכלל 8 יחידות אינסייד אאוט מעוטרות בביצי דגים, שהתפצפצו בפה. עם המנות טעמנו יין בהמלצה אישית של הבעלים – יין סירה גרוזיני, קליל ומחליק מעולה בגרון. טעמנו גם בירה גרמנית ייחודית למקום, בשם קרומבקר – עדות לכך שבקאראס מתאמצים מאוד ליצור תפריט אלכוהולי מגוון.

עוד אנו שותות, ועל שולחננו נחתה מנת פירות ים, מורכבת מקלאמרי ושרימפס טריים, שוחים ברוטב שמנת ושום עשיר, שהקנה למנה את טעמה המיוחד. בזכותו, מצא הלחם שהוגש במקור עם הסלט את ייעודו האמיתי, כשעשה הסבה לניגוב הרוטב הסמיך והמרשים.

קינחנו עם עוגת גבינה פירורים לבנה וחגיגית, וטירמיסו מאורך מלווה בקצפת קלילה ושברירית. בדרך החוצה הצפונבונית, שהייתה כבר מבושמת קלות, היללה את המקום כאילו אין מחר. יום אחד היא עוד תחזור לכאן מרצונה החופשי, לשקט, לים ולרומנטיקה של בת ים...

קאראס
בן גוריון 91, בת ים
03-6560526

לחם בשר הרצליה אירועים חדש