מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ארבע מנות חומוס, ועוד כמה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

עד לא מזמן, ניגוב חומוס כהלכתו, הצריך נסיעה אל איזה עיר מעורבת קרובה או רחוקה, לכפר דרוזי ועד כדי חרוף הנפש בנסיעה עד הגליל בכבודו ובעצמו. והנה ביום אביב שימשי, סתם כך תחת חלוני ברחוב תל אביב מאובק וחף מיומרה, צצו שתי חומוסיות, שתיים.

אחת נסמכת על מקורות ידע גליליים (סודיים כך לחשו לי) ואילו השניה ירושלמית למהדרין, עם אילן יוחסין ארוך ומפואר כמובן. אז חשבתי לעצמי,האם יתכן כי הרוח הלאומית המנשבת ברחובותינו, היא זו שמטאטאת מלפניה נודליות וסושיות וזורעת במקומן חומוסויות מלוא החופן. או שמה חשש קל מפני נסיעה אל הלוא נודע לשם ניגוב, העלו אל עירנו המעתירה חומוסיות המתהדרות בשלושה כוכבים במדריך החימצה?


כך או כך נראה כי פריחתן של חומוסיות עילית אלה, מעבות את השורות, ואל חסידי החומוס הנאמנים משכבר הימים, הולכים ומתווספים נאמנים חדשים. התורים בשעות הצהריים הולכים ומתארכים, ועל יד השולחנות הקטנים מתארחות יותר ויותר בנות. אז למי אתם משתייכים? לוותיקים המכורים האובססיביים, או למצטרפים החדשים? כך או כך בטח תשמחו להתעדכן במה שהולך היום.

ומשפט סיום קצר , בנות, חלאס עם הדיאטה, חומוס לא אוכלים במזלג, זה לא מכובד.


חומוס פטריות
החומוס של פם פם הותיקה שבלונדון מיניסטור הוא מהסוג המנצח: הסגנון הפשוט והטוב, זה שהנפש כמהה אליו, חומוס תל אביבי אמיתי. חומוס פטריות הפך מזמן לקלאסיקה ישראלית: החומוס משחתי, אחיד וטעים והפטריות מטוגנות עם הרבה בצל מטוגן ומתובל כמו שחומוס פטריות צריך להיות מתובל, בדיוק. טעם של בית.

פם פם
אבן גבירול 30,לונדון מיניסטור, תל אביב
טלפון: 03-6969484


חומוס מזרחי
את המתכון לחומוס הקטיפתי הזה קיבלו בצנובר מכרובי ומאז הם מכינים אותו בעצמם, במסעדה. החומוס הפשוט והטוב מוגש עם תוספת של גרגירי חומוס שלמים, פטרוזיליה ושמן זית. אפשר להזמין את אותה מנה עם צנובר, פול, או ביצה.

צנובר
חזנוב 1, על הכביש הראשי, גדרה
טלפון: 08-8692281
פקס: 08-8692283

הקומפלט
כמו שזה נשמע ככה זה: חומוס טחינה, פשוט טוב וטעים עם חמצמצות ראויה, זרוע בפטרוזיליה טרייה קצוצה ושמן זית סמיך. יחד עם החומוס עצמו מגיע , בצד כמובן צלחת סלט, צלחת צ'יפס עם כדורי פלאפל ירקרקים ופיתות. קומפלט או לא?

הקומפלט
לילנבלום 18 תל אביב
03-5160062
א' - 09:00-18:00
ב'-ש' 09:00-03:00

בסגנון גלילי
אבו אדהם היא חומוסיה נודעת מכפר יסיף שבגליל, שעשתה לאחרונה ''עלייה'' לתל אביב. מלבד חומוס רך ומצויין יש גם משוואשה עשויה מטחינה סמיכה במיוחד בתוכה משתכשכים גרגרי חומוס קלופים ונימוחים, פלאפל, חומוס עם פול, צ'יפס וסלט קצוץ קטן קטן. הכל זועק מטריות ורעננות. השירות יעיל הנקיון למופת, והמחירים סופר הוגנים. חומוסייה מומלצת בהחלט.


חומוס אבו אדהם
קרליבך 7 טלפון: 03-5625051
כפר יסיף (מרכז הכפר) טלפון 04-9996245

עלי קרוואן הוא אולי מקדש החומוס של אזור אלף. בבוקר מכינים טרי, ובצהריים כשאין גרגר בסיר סוגרים. מי שלא התמזל מזלו להדחק ליד שולחן מוזמן לאכול על המדרכה. ככה זה כשמתמכרים.


עלי קרוואן: הדולפין 1 יפו


משפחת קלבוני היפואית היא שם דבר בעניינים חומוס. באזור שוק גן תמר יש למשפחה יותר מחומוסיה אחת. את החומוס כאן מגישים עם המון לימון וסומאק, ומתוך הכלי הייחודי לבישול הפול נדלות כפות עמוסות ברוטב פול סמיך וחמים. ממממממממ....

קלבוני
יפת 136 , או ברח' פייר מנדס פרנס פינה ראשונה אחרי הפניה מרחוב יפת