מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

סדנת שוקולד מקצועית בארץ- חלום או מציאות?


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 

השתתפות בסדנת שוקולד מקצועית היא במובן מסוים חלומם הרטוב של כל המכורים לדבר. דמיינו את עצמכם נמצאים בכיתת לימוד שבה ניצבים מיכלים עמוסים בנוזל חום, וריחות משגעים של שוקולדים מומסים עוטפים אתכם מכל עבר.


את החלום הזה ניתן לממש בכיתות האומן שמעבירה אסטלה מוסקוביץ- בלפר- המתמקדות בשוקולד ובתחומי קונדיטוריה אחרים.

אסטלה היא בוגרת הקורדון בלו שבעברה עבדה וניהלה את הקונדיטוריה בקרן האגדית, ארקפה ולחם ארז. לדבריה, אין סיבה להסתיר את הידע המקצועי בתחום זה, שבדרך כלל אפוף בהילה של מסתורין, ולכן פתחה לפני מספר חודשים סדנאות כיתות אמן בהם היא מלמדת את רזי המקצוע באופן מדויק ומדוקדק. הלימודים מתנהלים בקבוצות המונות עד שישה תלמידים, כך שכל תלמיד זוכה למענה מקסימאלי ולמלוא תשומת הלב.

בשביל לעסוק בשוקולד, מסתבר, לא צריך לבוא מהתחום. ללימודים מגיעים גם חובבנים, שמשאירים את הידע שרכשו כתחביב בייתי וגם אנשים המעוניינים להיהפך למקצוענים וממשיכים לצבור ידע ולהתמקצע בתחום. לכולם משותפת האהבה לדבר.

סדנת השוקולד הבסיסית כוללת שלושה מפגשים הנפרסים על פני ארבע שעות כל אחד. המפגשים כוללים היכרות תיאורטית עם עולם השוקולד ולימוד תהליך העבודה וההכנה באופן מקצועי כך שכבר בסיומה של הסדנה הבסיסית ניתן לעבוד באופן עצמאי, וזאת כמובן בתנאי שיש לכם בבית את כלי העבודה המינימאליים ההכרחיים הדרושים לכך, וגם סבלנות: הכנת השוקולד היא ללא ספק תהליך מהנה, אך דורשת תשומת לב מרבית והקפדה בכל שלב ושלב.

במהלך הסדנה גיליתי כי העבודה עם השוקולד כובשת ומרתקת לא פחות, ואפילו יותר מהשוקולד עצמו: היא רגועה ועדינה ומשלבת מלאכת אומן, יצירתיות והמון אהבה, אך היא דורשת גם שימוש בחומרי גלם מובחרים. בתהליך העבודה תמצאו את עצמכם אפופים בריחות מגרים הנוגעים בך, גורמים לך לתת את כולך ולהתמסר ליצירת החטא המתוק.

מילת הקסם בקורס היא טמפרינג: תהליך בו מכינים את השוקולד לעבודה- ממיסים, מקררים ומחממים שוב לטמפרטורות ספציפיות על מנת להגיע לתוצאה המושלמת כך שבסופו של דבר נוכל להתענג על פרלינים איכותיים ועשירים בטעמים . במהלך הקורס טימפרנו כל כך הרבה פעמים, כך שאין לי ספק שלעבודה עצמאית כבר מגיעים מיומנים, עם הידיעה וההבנה מתי ולמה יש צורך בביצוע התהליך הזה שנית. שלא יהיה כאן ספק- בהכנת שוקולד אין קיצורי דרך. גם אם טמפרטורת השוקולד חורגת בשתיים-שלוש מעלות מהטמפרטורה הדרושה בשלב ההכנה הספציפי כל העבודה עלולה לרדת לטמיון.


השוקולד ששימש אותנו להכנה במהלך הקורס הוא שוקולד ולרונה הצרפתי, שיש המחשיבים אותו לשוקולד המשובח ביותר בעולם. אנו הכנו ממנו טראפלס ופרלינים במילויים שונים: פרלין במילויי גנאש פסיפלורה, פטל, קפה, קרמל ועוד רבים אחרים, אותם עיטרנו בקישוטים ובצבעים שונים. גילינו כי ניתן לעטר פרלינים בזהב 24 קראט (!) וגם לאכול מהם (אם כי זה מייקר את הפרלינים פי כמה וכמה...).

התוצאה שנוצרה, למרות היותנו טירונים בהכנת שוקולד, הייתה מפתיעה כל כך באיכותה, עד כדי כך שלי יהיה קשה מאוד לחזור לשוקולדים הקבועים שלי. נראה לי שהטעמים אליהם התוודעתי אינם מותירים בי הרבה ברירות מלבד להתחיל וליישם את החומר בבית.

לסדנה הבסיסית, אגב, יש גם סדנת המשך המרחיבה את הלימודים וההיכרות עם הכנת השוקולד.


אסטלה- כיתת אומן ללימודי קונדיטוריה
בן גוריון 11 א'
גבעת שמואל
03-5329381, 055-774567