Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> מתוק מעז במסעדת למון גראס
לחם בשר הרצליה

מתוק מעז


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''המנה הקמבודית, המורכבת מאנטרקוט, חציל פריך, חזה אווז מעושן, בזיליקום, קרמל וקינמון, עוררה בי תיאבון כאילו לא אכלתי דבר...''. נדב אבידן גילה במסעדת למון גראס איך מעבירים בנעימים גם זמן לא נעים בעליל, כמו זמן הציפייה לגרר

אין אף שפה בעולם המכילה בתוכה את הביטוי ''כיף כמו להיתקע עם הרכב'', ולא בכדי. להגיע בצהריי היום אל המכונית, בדרך לסידורים חשובים, ולגלות שלא משנה מה תעשה, המנוע הכריז עליך ברוגז כשלא היית, ועכשיו צריך לחכות לגרר - יכול בקלות להפוך לחוויה מאוד מתסכלת. אבל מעז יצא מתוק: הייתי בלב אזור מסחרי, הגרר אמר שייקח לו לפחות שעתיים, ואני החלטתי שטוב אעשה אם אעביר את הזמן בנעימים ואמצא לי מקום מהנה לאכול בו צהריים. לא הייתי צריך לחפש יותר מדי: ממש מולי ראיתי סניף של למון גראס, והתשובה נעשתה ברורה מאליה.

כבר מהעיון בתפריט החלו לצוץ בי תחושות חדשות, אופטימיות הרבה יותר. מכיוון שלא ידעתי כמה זמן יש לי באמת, לא התעכבתי על התלבטויות, והזמנתי את כל מה שנראה לי טעים.

המנה הראשונה שהגיעה אל השולחן הייתה חציל פריך, מוקפץ בצ'ילי ודבש. החציל נאפה בתנור ומומלח לפני ההקפצה, ולכן אינו סופח אליו את השמן, והתוצאה המתקבלת על הצלחת נראית מפתה בהחלט. השילוב בין המתוק של הדבש לחריפות המעודנת של הצ'ילי יוצר ניגוד טעמים משובח, והחציל משלים את התמונה לכדי מנה משביעה וטעימה להפליא.

המנה השנייה שהגיעה הייתה הסושי. אני מכנה את כל מה שמעוצב כך ''סושי'', אבל כדאי וצריך לומר, שלא מדובר כאן בסושי פאסט פוד - ''פילר סלמון'', כמו שנקראת המנה, היא בעצם אינסייד אאוט עטוף בסלמון, עם גזר, אושינקו ומלפפון. אני מאוד נהניתי ממנה, ואפילו זכיתי לקבל הדרכה והכוונה מאלן, אחד מבעלי המקום, בנוגע לשימוש במקלות אכילה - דבר שתמיד רציתי להצליח ותמיד פחדתי לשאול מישהו איך עושים את זה באמת. הפעם, לשם שינוי, זה הצליח לי, וכך נוספה לחוויית האכילה גם חווית ניצחון הרוח על החומר (והמקלות).

אחר כך הגיעה המנה הקמבודית, המורכבת מאנטרקוט, חציל פריך, חזה אווז מעושן, פלפל, בזיליקום, צ'ילי, בצל, קרמל, קינמון ואורז מאודה. מנה גדולה, משביעה מאוד, שעוררה בי תיאבון כאילו לא אכלתי לפניה דבר. זה המקום לציין, באופן כללי, את עיצוב המנות במסעדה: כל מנה ומנה מעוצבת באופן שונה, אך עם שמירה על קו סגנוני אחד, לא בפשטות משעממת, אבל גם בלי התחכמויות מיותרות. גודל המנות מדויק, טעמן נפלא, והן נראות פנטסטי. מה צריך בנאדם יותר מזה כדי לשכוח שהוא מחכה לגרר?

כמובן שהחוויה לא יכלה להיות שלמה עבורי אלמלא הייתי מנסה גם את אחד הקינוחים של הלמון גראס, כאן, נכונה לי הפתעה אמיתית ונעימה מאוד. למולי הונח ''גראס מטוגן'': כדור גלידה ענק בטעם וניל, המצופה בטמפורה ומונח על מצע פלחי אננס מתוקים. איזו מנה מדהימה! רעיון שנראה כל כך פשוט, אבל יוצר מנה שאני מוכן לאכול כל יום ויום, בייחוד בקיץ הלוהט הזה. בשלב הזה הורדתי את הכובע בפני אלן, שאלתי האם יש משלוחים - ולשמחתי, נעניתי בחיוב, וכבר התחלתי מדמיין את עצמי יושב בסלון אצלי, ומתפנק על איזה חציל פריך, או ''גראס מטוגן''. החיים היפים...

בשלב הזה, למרות שהייתי מוכן בכיף להישאר עוד קצת, ראיתי את משאית הגרר מתקרבת אל מכוניתי, ופתאום נזכרתי בעולם שמחכה לי בחוץ. נפרדתי מהמסעדה, אבל לא באמת - בסוף השבוע אני חוזר לכאן עם חברים, והפעם מישהו אחר יביא אוטו, רק ליתר ביטחון...

למון גראס
חיים ברלב 10, נווה סביון, אור יהודה.
057-6345250

לחם בשר הרצליה אירועים חדש