Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> פראג הקטנה. קפיצה קטנה לחו''ל
לחם בשר הרצליה

קפיצה קטנה לחו''ל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''ריח חזק של בירה חוצלארצית רחוקה עמד באוויר, מעל חבורת תיירים מזרח אירופאים אדומי-חוטם שישבו ודיברו בעליזות, ואני בבת אחת הבנתי למה מירב התכונה. אין עוד מקום כזה בתל אביב...''. עיינה גל שבה עם רשמים מפראג הקטנה שבתל אביב

כמו לכולם, גם לי יש הרבה פעמים תשוקה חזקה לחו''ל. אלא שבעוד אצל רבים התשוקה הזאת מכוונת לכיסאות נוח מול ים בצבע טורקיז או הרים מסעירים מעל נוף ירוק, אצלי זה מתבטא בדברים הקטנים: הרצון לשבת במסעדות מהבילות, עם תפריטים שאני לא מבינה בהם אף מלה, ולהזמין מאכלים שלא הייתי אוכלת בשום מקום אחר בעולם.

מירב לקחה אותי לפראג הקטנה, כי היא טענה שזה ממש מול הבית שלה והיא אף פעם לא אכלה שם. ''מבחוץ זה נראה כמו מקום שאין עוד אחד כמוהו בתל אביב'', היא אמרה, ואני עניתי בגיחוך שהעיר הזאת שלנו לא ממש מצטיינת במקומות מקוריים במיוחד. לכל מקום בעיר יש עוד מקום שבודאי דומה לו. מירב לא התעקשה, אבל קבעה לנו מקום (כי לפעמים קשה להשיג).

הגענו בערב ונכנסו מרחוב אלנבי דרך הדלת הכבדה לחלל האפלולי. ריח חזק של בירה חוצלארצית רחוקה עמד באוויר, מעל חבורת תיירים מזרח אירופאים אדומי-חוטם שישבו ודיברו בעליזות, ואני בבת אחת הבנתי למה מירב התכונה. אין עוד מקום כזה בתל אביב. זה בכלל לא בתל אביב, המקום הזה.

הברמן ששירת אותנו היה הכי חמוד בעולם. הוא טרח להסביר לנו על סוגי הבירות, והמליץ לנו על בירת דובדבנים קלה ומתוקה, שדווקא לא הייתה ממוצא צ'כי אבל התחבבה עלינו תיכף ומיד. אחר כך פתחנו את התפריט וניסינו להבין מי נגד מי, ויחד עם הברמן בחרנו מנות. אני רציתי סלט, אז הברמן שאל אם אני מוכנה ללכת עם הקטע של מזרח אירופה עד הסוף. ''בודאי'', אמרתי לו בשמחה. ''אני לא יכולה לנסוע כרגע לחופשה, אז אני רוצה להרגיש הכי פראג שאתה יכול לספק לי במסגרת המגבלות''. מסתבר שלא היו הרבה מגבלות, והברמן הזמין לנו סלט מיונז עם תפוחי אדמה וסלק, אבל לא כזה שמשתלט וצובע את הסלט באדום.

כשהזמנתי עיקרית הצצתי לצלחת של השכן, אדם סמוק לחיים ודובר שפה זרה כלשהי, שבחר בהחלטיות מנה מהתפריט. החלטתי שהוא יודע מה שהוא עושה וביקשתי ''את מה שהוא ביקש''. קיבלתי את אחת המנות הטעימות ביותר שיצא לי לאכול, בטח שבתל אביב. ''קולנו'' היא מנה של שוק בשר לבן, שבושלה במרינדה ונצלתה בתנור עם קימל ותבלינים. על פניו, שוק גדול ויפה עם כרוב אדום מסורתי בצידה, אבל בפה: חגיגה. אני ומירב חלקנו את המנה בשמחה גדולה, מתוך ידיעה שאנחנו מתמלאות מהר ומתוך רצון להשאיר מקום לקינוח. השוק הצליחה למלא את שתינו והיינו מאד מרוצות - גם מהטעמים ובעיקר מהכיף שבטעם הזר הזה, שלא נמצא בהרבה מקומות בעיר.

אכלנו לקינוח את בלינצ'ס הגבינה והצימוקים, כמובן. כל אחת אכלה בלינצ'ס אחד, והרגשנו שעשינו דיל פשוט מושלם. הבטן לא כאבה, היינו שבעות ויכולנו לצאת מהמסעדה בלי להרגיש כאילו אנחנו שוקלות טון. אני התפעלתי גם מהמחירים, שבשביל מנות בשר היו ידידותיים מאד. שמחתי שהמקום קרוב לבית של מירב, וידעתי שנשוב כל אימת שנרגיש שאנחנו רוצות לברוח קצת, ולו למשך ארוחת ערב אחת, מתל אביב.

פראג הקטנה
אלנבי 56, תל אביב.
03-5168137

לחם בשר הרצליה אירועים חדש