לחם בשר הרצליה

יין ונחת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מנת העופיון הייתה חגיגית ובעלת טעמים עדינים, והתאימה ליין האדום בעל הגוף הבינוני שהזמנו...''. יובל בלנקובסקי נהנה בדי.גריי שבירושלים משילוב של אוכל טוב, יין משובח והופעות ג'אז. עכשיו מציע הבר 50% הנחה על כל מגוון האלכוהול

''המקום הזה מאחד שתי אהבות גדולות שלי: לאכול הרינג ולשמוע ג'אז'' כך אמר לי חברי בעת שישבנו בדי.גריי בירושלים. אני חושב שהמשפט האחד הזה מתמצת את הדי.גריי. אל תתנו לשלטים מבחוץ, המכנים את המקום ''ארט קפה'', לבלבל אתכם. די.גריי הוא קודם כל מקום מצוין לשתות בו יין או בירה, ולשמוע מוזיקה חיה. כמעט כל ערב ישנה הופעה חיה. בדרך כלל ג'אז, אבל לא תמיד. אתם יכולים לשבת בחלל הפנימי הקרוב להופעה או בחצר וליהנות רק מצלילי המוזיקה.

נקודה נוספת שחובב יין כמוני לא יכול להתעלם ממנה הוא תפריט היין המצוין של דיגריי. התפריט מגוון קצת יינות בוטיק ישראליים טובים, כמו צ'יליאג וותיקין, לצד יינות מדרום אמריקה ומאירופה הקלאסית. כל מחירי היין שפויים להחריד, בין 90 ל- 120 שקלים לבקבוקי יין נהדרים (לא כאלה שנמכרים בסופר ב30 שקלים). גם הבירות הצ'כיות המשובחות מוגשות במקום במחירים סבירים. הדי.גריי הוא ללא ספק גן עדן לחובבי האלכוהול.

הבר ספוג באווירת יוצאי ברית המועצות לשעבר. המלצריות מדברות בעברית וברוסית, ורוב הקהל, במגוון גילאים מרשים, מצעירים ועד למבוגרים, מורכב מיוצאי חבר העמים. אבל גם אם אתם כמוני, לא שייכים לעלייה הרוסית, תרגישו בנוח בדי.גריי. בתפריט אפשר למצוא כמה מנות רוסיות מסורתיות, שכמובן החלטנו שלא לפספס אותן. התחלנו עם פלמיני, ורסיה רוסית של קרפלך ממולא בשר עם שמנת מעל. הצלחת שקיבלנו הייתה מרהיבה – קרפלך נוצצים שיצאו כרגע מן הסיר, שמעליהם פרח שמנת חמוצה. השילוב בין המרקם הנימוח של השמנת עם הבשר העטוף בבצק היה חוויה לחיך. הזמנו גם מנת הרינג, שהוגשה עם תפו''א ובצל סגול. ההרינג היה בעל מליחות עדינה ולא אגרסיבית, בדיוק כמו שצריך להיות הרינג שמוגש כמנה ראשונה ולא רק כנשנוש. השילוב של התפו''א וההרינג היה כל מה שיהודי צריך לבקש בערב שבת. אגב, בערב שבת, לקראת הופעת הג'אז שהחלה ב21:30, המקום כבר היה מלא, ועל רוב השולחנות היה שלט ''שמור מראש'', כך שכדאי לקחת זאת בחשבון.

החלטנו להמשיך עם שתי מנות גרוזיניות: צ'אנחי - מרק איכרים גרוזני עם בשר בקר וכבש, ועופיון מטוגן בנוסח גרוזיני. המרק היה פשוט ובסגנון כפרי, עם ירקות בעלי טעם חמצמץ ובשר המדיף ניחוחות ציד ממקומות רחוקים. מנת העופיון הייתה חגיגית ובעלת טעמים עדינים, והתאימה בדיוק ליין האדום בעל הגוף הבינוני שהזמנו.

הצטערנו לשמוע שהדי.גריי נסגר בעוד כשבועיים. בעלי המקום החליטו לצאת לפנסיה. נתנחם, אם כן, בעובדה שעד הסגירה, כל האלכוהול שבמקום יימכר ב-50% הנחה. עד אז, אם מתחשק לכם לשמוע מוזיקת ג'אז טובה בירושלים, הדי.גריי הוא מקום נהדר, ואם בא לכם לפתוח בקבוק יין טוב על הבר, הדי.גריי הוא מקום מצוין, ואם בא לכם לעשות אם שניהם ביחד - כנראה שאין בירושלים מקום עם הקומבינציה המנצחת הזאת חוץ מהדי.גריי. בקרוב גם לא יהיה.

די.גריי
קינג ג'ורג 42, ירושלים.
02-6242767

לחם בשר הרצליה אירועים חדש