Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> אוסישקין רסט קפה: בלי להמציא את הגלגל
לחם בשר הרצליה

בלי להמציא את הגלגל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''החלטנו לנסות את הלזניה. אל השולחן הגיעה מנה מכובדת, שחולקה לשתי צלחות אישיות, ויכולה להשביע שלושה סועדים...''. נדב אבידן אהב את אוסישקין רסט קפה, בית קפה חלבי וכשר, פשוט ונטול יומרות, שלא מנסה להמציא מחדש את הגלגל

בית הקפה אוסישקין רסט קפה ייקח חלק באירועי לילה לבן בתל אביב, ויציע תפריט לזוג או ליחיד, ב-78 ₪ בלבד.

יש בים משהו מרגיע עבורי. מכיוון שכך, אני תמיד מוצא לנכון להמליץ עליו כמקום לאיסוף שלווה ברגעי לחץ, גם לחברים בעיתות פאניקה שונות. כך גם היה עם שירן, יום לפני מבחן גורלי בחייה, כששמעתי בקולה בשיחת הטלפון את ההיסטריה המבצבצת מתחת למסכת הנורמאליות. ''עכשיו לים'', פסקתי, ולאחר כשעתיים מול שקיעה תל אביבית, אכן החל חוזר הצבע ללחייה. את אחר הצהריים החלטנו לחתום בארוחה קלה, בעודנו פוסעים בדרך הביתה, וכך גילינו במקרה את אוסישקין רסט קפה - בית קפה שהיה בדיוק בדרכנו אל עבר העיר האורבנית.

אוסישקין רסט קפה, בית קפה כשר וחלבי, לא בא לגלות לנו את הירח, וזה בא לנו טוב מאוד. גם בעיצוב, גם באווירה - הכל פשוט, חם, ללא יומרות מיותרות ומעצבנות, שגורמות לקונספט להעלים את ההנאה. בחרנו פינה מוצלת, קיבלנו תפריטים, והתחלנו בחגיגה. לפני הכל, שתי כוסות מיץ, כדי להחזיר קצת את מה שאיבדנו בחוף - אין כמו מיץ טבעי לגרום לדופק לשוב לפעום. אחר כך, הזמנו לנו ארוחת בוקר זוגית. אמנם היה ערב, אבל משהו בארוחות בוקר תמיד עשה לי הרגשה בריאה, גם כשהן כוללות לא יותר מפנקייקס.

במקרה שלפנינו, הרי זו בריאות בהתגלמותה - שתי צלחות הוגשו אל השולחן, על כל אחת מהן חביתה עם עשבי תיבול, שבהחלט מהווה מנה משביעה ליחיד (בשונה מהארוחות הזוגיות בהן צריך להתחלק מתוך אותה צלחת, ובסוף כולם יוצאים רעבים), מלווה בסלט ירוק. לצד הצלחות, הגיעו גם שתי סלסילות לחם, אחת עם לחם שחור והשנייה עם לחם לבן, לצד ממרחים שונים - טפנד זיתים, טחינה, חמאה, גבינת שמנת, וריבת משמש. כל הממרחים, - ובכלל, התפריט כולו, פרט לגבינות השמנת והחמאה - מיוצר במקום. וזה מורגש בהחלט בטעם, אין מה לומר.

תוך כדי הארוחה, קשרנו שיחה עם זוהר, אחת מבעלות המקום, שסיפרה לנו שהמקום נפתח לפני שנה, ממש בסמוך ללילה הלבן שהיה בקיץ שעבר. ומה יהיה בלילה הלבן הנוכחי, שאלנו? ובכן, ארוחת הבוקר הזוגית שאכלנו, כולל השתייה המוצעת כחלק ממנה, תוצע במחיר של 78 ₪ לזוג . מעבר לה, מנת לזניה, זוגית גם היא, תוצע באותו המחיר, וגולת הכותרת - ארוחה של ממש, עם סלט קיסר או יווני למנה ראשונה, דג עם פירה ירוק או אורז ירוק (שיוכנו במיוחד עבור הלילה הלבן), וכוס יין, יוצעו גם במחיר של 78 ₪ לסועד.

ראינו כי טוב, והחלטנו לנסות את הלזניה. אל השולחן הגיעה מנה מכובדת, שחולקה לשתי צלחות אישיות, ויכולה להשביע שלושה סועדים (כך לטענת שירן). על כל אחת מהחתיכות פוזר בנדיבות רוטב פלפלים פיקנטי. שנינו אהבנו את הלזניה, גם אם עלתה בדרך הסברה שייתכן ואפשר היה להמעיט בכמות הרוטב המוגש איתה.

אחר כך, כאילו כדי להתכחש לעובדה שאכלנו כרגע מנה רצינית בהחלט, ולפניה עוד הייתה מתישהו גם ארוחת בוקר זוגית, מיהרנו והזמנו קינוחים - עוגת גבינת פירורים, ועוגיות בריאות גרנולה. שתיהן מיוצרות במקום. יחד איתן, שירן קיבלה את הקפה שלה, תוצרת דאדא קפה, שמסתבר שהם יודעים מה הם עושים, לפי הנאתה, ואני הלכתי על אייס קופי, שגם התברר כהימור מוצלח בהחלט.

בסיכומו של ערב, גם אני וגם שירן הסכמנו על אמת פשוטה - לא חייבים להמציא את הגלגל כדי ליצור אווירה חמה ואינטימית, של הנאה, של אוכל טוב, ושל פשטות. וזה, אולי, מה שמייחד את אוסישקין רסט קפה יותר מכל.

אוסישקין רסט קפה
הירקון 52 פינת אלנבי 7, תל אביב
077-9525580

לחם בשר הרצליה אירועים חדש