Skip Navigation Linksראשי > אוכלים עם ילדים > יוצאים לאכול > מסעדת אוונגרד: חוויה לכל החושים

חוויה לכל החושים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מנת הילדים הגיעה מהר למדי: צלחת גדולה עמוסה צ'יפסים ארוכים ובשרניים, וארבעה שניצלונים משומשמים קלות. ענת הרטיבה את צלחתה במיונז וקטשופ, ותוך עשרים דקות נותרה הצלחת ריקה...''. מיה בר ובתה עשו חיים במסעדת אוונגרד

''לי כיף פה מאוד מאוד מאוד'', כתבה בת השש וחצי ביומני, מיומנת כבר בהבעת חוות דעת ביחס לבילוי במסעדת אוונגרד. כשבקשתי הסבר, שיבחין בין הכיף שחוותה במסעדה זו לעומת הכיף במסעדות אחרות, פירטה: ''בגלל שיש פה אוכל מאוד מאוד טעים והשניצל הוא לא כמו בבית, ונותנים דף צביעה והמקום יפה וגם הקישוטים''. הרגשתי סיפוק גדול מכך שדור ההמשך הפנים האת העובדה שלחוויה פנים רבות: טעם, ריח וצורה, אשר מעוררים רגש. ואם לסכם את השורה התחתונה, הרי שהמכלול בארוחה עם ילדים באוונגרד נותן חוויה כלל חושית, שקשורה בעיצוב המקום, בשירות החביב והקשוב לילדים, וכמובן, באוכל.

הגענו בצהרי יום שישי לרמת החיל, ובקלות מצאנו חנייה מול המסעדה. הכניסה למסעדה היפה, שמעוצבת כדיינר אמריקאי, ומעוטרת בשלל תמונות, פסלים וכרזות, ובמספר עצום של מסכי טלוויזיה דקים, לוותה בקריאות התפעלות מצד שתינו. ליד הכניסה עצרנו ביחד מול אקווריום שבתוכו הותקנו מסכים קטנים – הברקה חמודה, שחילצה מענת קריאת שמחה: ''גם הדגים יכולים לראות כדורגל!''. פס הקול שליווה אותנו לשולחן (חציו מוקף בספה, חציו בכיסאות) היה של שירים ישראליים מכל הזמנים, שבהמשך התחלפו למוסיקה לועזית מכל הזמנים, ושמרו על אווירה צוהלת של כיף.

עם התפריט, קבלנו כאמור גם דפי צביעה ועפרונות צבעוניים, פטנט מקובל עבור משפחות בהם הילדים קצרי רוח בעת ההמתנה לאוכל, ובכלל. תפריט הילדים הציע מנה עיקרית (שניצלונים, המבורגר או ספגטי ברוטב בולונז/אלפרדו), מיץ וקינוח. ענת התלהבה מכך שכבר מובטח לה קינוח, ובחרה ללכת על בטוח: שניצלונים ומיץ תפוזים. לי זה לקח יותר זמן, שכן התפריט המגוון מציע מנות רבות ומפתות בגדלים שונים. ''את רוצה להזמין קודם לילדה?'', התעניינה מלצרית שמבינה כנראה דבר או שניים בילדים, וענת מסרה לה את הזמנתה בכובד ראש. בשלב זה גם אני כבר ידעתי מה אני רוצה: המבורגר ישראלי, בתוספת גבינה שוויצרית ובצל מטוגן.

מנת הילדים הגיעה מהר למדי: צלחת גדולה עמוסה צ'יפסים ארוכים ובשרניים, וארבעה שניצלונים משומשמים קלות. ענת, שכבר יודעת את המלאכה, הרטיבה את צלחתה במיונז וקטשופ, ותוך עשרים דקות נותרה הצלחת ריקה. את הפידבק כבר קראתם, וכל שנותר לי להוסיף הוא עדות ראיה ממקור ראשון לגבי המבט הנוצץ בעיניים והשמחה בלב. ההמבורגר שלי היה עסיסי, טעם הבשר (בקר וכבש) השתלב עם מתיקות הבצל המטוגן ועם חריפות הגבינה. המנה עצמה גדולה למדי, ההמבורגר מוגש על לחמניה גדולה, בצידו סלט קטן ותפוחי אדמה מתובלים בהרבה כמון ופפריקה. בשלב מסוים החלה ענת לנקר גם בצלחתי, ופרט לבצל – אותו מיינה החוצה – נהנתה גם היא מהבשר והגבינה.

לקינוח קבלה ענת את הגלידה שהובטחה לה בדיל, בטעם שוקולד. אני החלטתי לבדוק את הופל, שמגיע עם גלידה, קצפת ואגוזים מסוכרים, שוחה במייפל, ואכלתי את המנה ללא מעצורים, כמו ילדה.

בדרך החוצה שוב עצרנו להתבונן בדגים שצופים בכדורגל, וחשבתי לעצמי שבמסעדה הזו דואגים לכך שהפה, האוזניים והעיניים יהיו תמיד עסוקים. אולי כשלדגים נמאס להם לראות כדורגל (כנראה שזו ברירת המחדל כאן), הם מסתכלים על הסועדים: אנשי עסקים מהאזור ישובים סביב שולחנות העץ הכבדים, חבורות גברים על הבר, שבאה לרדת על המבורגר ובירה, או משפחות עם ילדים שבאו לבלות. משעמם זה בטח לא.

אוונגרד
הברזל 3, רמת החייל, תל אביב.
03-6480082