Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> יש חגיגה. דיאבלו טאפאס בר
לחם בשר הרצליה

יש חגיגה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"שרימפס שמנת ופסיפלורה, מנה שלא הייתי מעז להזמין בעצמי, אבל הודות לאדווה גיליתי מנה נפלאה, עם שילוב טעמים שאסור לפספס...". ב-24.5 יחגוג הדיאבלו שנתיים, בחגיגה מיוחדת. נדב אבידן סבור שהאוכל במקום הוא חגיגה בפני עצמו

רציתי לבלות ערב שקט עם אדווה, לשיחת חברים טובים וקצת ענייני עבודה משותפת, ולברוח קצת מהעיר הגדולה ושאונה הבלתי פוסק. לא מזמן סיפר לי חבר על הדיאבלו, מסעדה חדשה (יחסית) ברעות, שהחלה דרכה כטאפאס בר ועם הזמן מיצבה עצמה כמסעדה איכותית לכל דבר. זו נראתה לי הזדמנות מצוינת לבחון מקרוב את המקום החדש הזה, ולראות אם אכן מוצדקת הבשורה החדשה שנוצרה בו. אז הגענו לרעות, בנסיעה מפתיעה בקוצרה, ונכנסנו אל הדיאבלו.

כבר מהכניסה, נוצר מיידית הרושם שמדובר בקסם של מקום. יש לי תמיד את היכולת להרגיש אם מדובר במקום שנפתח כדי להרוויח, או במקום שנפתח כבייבי של בעליו, ומתוך אהבה נטו לתחום. כבר מהעיצוב, וממבט חטוף בתפריט- איכותו ותימחורו, הבנו שנינו שמדובר במסעדה השייכת לקטגוריה השנייה, ובגדול.

בהיותנו אנשים רעבים מטבענו (ואדווה, למרות שאינה נראית ככזו, היא בהחלט תחרות ראויה לכמות האוכל שאני יכול לאכול בערב), ניגשנו מייד למלאכת ההזמנה. ובעקבותיה, כמבוקש, המנות החלו לזרום. ראשית הגיע היין, קברנה רזרב ברקן, משובח ובעל טעם נפלא. מעט אחריו הגיע האוכל: פרינה, לחם הבית, לחם מרוקאי הנאפה במקום, ומוגש עם מטבלים של פלפלים חריפים ואיולי. שרימפס שמנת ופסיפלורה, מנה שלא הייתי מעז להזמין בעצמי, אבל הודות לאומץ של אדווה גיליתי מנה נפלאה, עם שילוב מוצלח של טעמים, שאסור לפספס. סינטה קריספי, שקרבות המזלגות שניהלנו בעטיה יעידו על כמה שהמנה הזו מצוינת. ושרימפס ברושה, ארבע יחידות נהדרות של שרימפס עטוף בבייקון ונעוץ על שיפוד. המנות האלו הן חלק מתפריט הטאפאסים של המסעדה, כלומר נתפסות בדמיון כקטנות וסמליות, אבל בדיאבלו קיבלנו מנות בגודל של מנה ראשונה לכל דבר, והכי חשוב - שיצרו את האפקט של המנה הראשונה. דהיינו - להכין אותך לבאות, ולהיות טעימה לאללה.

אחרי עוד כוס מהיין המשובח שלנו, הגיע תור העיקריות. אדווה, שחובבת מנות עם שמות מעניינים, הזמינה את הג'יג'י ספייסי - נתחוני עוף מוקפצים עם בצל ושום, על מצע לחם הפרינה הביתי של המקום. אני לא חובב עוף, אבל המנה הזו, חגיגת טעמים משביעה ומהנה, השכיחה ממני שבו מדובר.
אני, שמרן שכמותי, הזמנתי מנה שאני יודע לפרש את שמה - סטייק אנטריקוט 300 גרם, בתוספת תפו"א אפוי. רגע על הסטייק: העולם בעיני מתחלק לשניים, אלו שיודעים להעריך סטייק טוב, וכל מיני אנשים אחרים שאני לא מודה בקיומם. בדיאבלו חוויתי חוויה שסיכנה מעט את התיאוריה הזו. בביס הראשון הובהר לי שזה כנראה הסטייק הכי טוב שאכלתי, ואם כך - איך ידעתי להעריך סטייק טוב עד אליו?...

בקינוחים אדווה שוב הפתיעה, ובחרה ברוסלה- קרם מסקרפונה בשילוב תאנים, על מצע אטריות קדאיף. אני לא יודע איך הבחורה הזו עושה את זה, אבל המנות שהיא בוחרת תמיד נשמעות לי חשודות, ותמיד מתגלות כמצוינות. להודות שהיא מבינה יותר ממני בשילובי טעמים? בחיים לא. מה שכן, זה להזמין את העוגה הזו שכמגיעים לדיאבלו. שווה כל רגע.
אני בחרתי בבלה דונה - מוס שוקולד לבן, עם קרם שוקולד מעל, ומצע פריך מתחת. הייתי שמח לפרט יותר, אבל העוגה הזו הייתה כל כך מצוינת, שהייתי עסוק יותר בלסיים אותה לפני שאדווה תשים לב כמה זה טעים, ופחות במרכיביה, כפי שתוארו בתפריט.

ממש כשעמדנו לחתום את הערב המיוחד הזה, סיפרה לנו המלצרית (שדרך אגב, ראויה לשבח על השירות שנתנה במהלך כל הערב), שממש עוד מעט, ב-24.5, חוגג המקום שנתיים, ומדובר בחגיגה של ממש: המקום נסגר לאירוע, המיועד לגילאי שלושים פלוס, וכולל אלכוהול חופשי, והופעה. בשנה שעברה הופיע כאן ארקדי דוכין. השנה מדובר בשלישיה המצוינת של עוזי פוקס, שרי וגבי שושן, יחד עם הפילהרמוניק (הרכב של 11 נגני מיתר מלווים בדי ג'יי - חוויה מדהימה, שראיתי בהופעה במקום אחר). בשנה שעברה נגמרו הכרטיסים כבר במכירה המוקדמת, כשבועיים לפני האירוע. ומכיוון שהאירוע ממש עוד מעט, מיהרנו אני ואדווה להבטיח את מקומנו בחגיגה. שתהיה לנו הזדמנות לחזור, ולא ננצל אותה? אין סיכוי!

דיאבלו
ברקת 26, מכבים רעות.
08-9265775

לחם בשר הרצליה אירועים חדש