Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> איטלקית כבקשתך בבית הקפה סיסי
לחם בשר הרצליה

איטלקית כבקשתך


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"המיוחד במנת הקרצ'ופי קרודי של סיסי, שהיא עשויה מלב ארטישוק טרי – ללא בישול או כבישה, פרוס לפרוסות דקות עם שמן זית, לימון ופרוסות גבינה פיקנטית...". שפרה צח התענגה על טעמים איטלקיים מקוריים בבית הקפה סיסי בטעם איטלקי

הכל בגלל המורה לפסנתר שמגיעה כל שבוע ללמד את הבנות שלי. "שוב אני צריכה למצוא מסעדה לחגוג יום הולדת" היא משתפת אותי, "בכל המקומות שהמלצת לי כבר היינו כמה פעמים. יש לך אולי משהו חדש, עם אווירה מיוחדת ואוכל לא כבד מדי?" האמת היא שהפעם אין לי, אבל חיפוש משותף באינטרנט בעקבות המלצות של גולשים מכוון אותנו אל "סיסי בטעם איטלקי" שבהוד השרון. למחרת אני מתקשרת לשמוע חוויות, ושומעת שדווקא לא מדובר במקום מפואר, אלא משהו קטן ואינטימי, שמנוהל על-ידי זוג חביב שחזר מתקופת מגורים ממושכת באיטליה ופתח מעין טרטוריה משפחתית. נשמע לי כמו מקום מוצלח לקבוע עם חברה, אבל כשבעלי שומע על התוכניות שלי הוא מתנדב לבוא איתי ולבדוק את המקום באופן אישי...

המקום אכן קטן וחמוד, ומתפקד כפרויקט משפחתי: סיסי ועידו, הבעלים, יחד עם בנם הבכור שהוא שף בזכות עצמו, מבשלים ומארחים, והנכדה הגדולה עוזרת בהגשה. הכל טרי ומוכן במקום לפי בקשת הסועדים. האווירה הלבבית שמשרים בעלי הבית הופכת מהר מאוד את יושבי כל השולחנות לחברים לארוחה, וכך מסתבר לנו כי החבורה הצוהלת בשולחן לידינו מגיעה מזכרון יעקב על בסיס כמעט קבוע. נו, אם כך כדאי להתמקד במעדנים המיוחדים של המקום. הברוסקטה, למשל, עשויה מלחם איטלקי, קלוי בתנור בלווית גבינות שונות ובשר עגבניות טריות. מנת פתיחה נוספת, שכמוה לא טעמנו בשום מקום אחר, היא הקרצ'ופי קרודי. קרצ'ופי – הלא הוא הארטישוק, ירק שהמטבח האיטלקי מפליא להכין ממנו מטעמים. המיוחד במנה של סיסי שהיא עשויה מלב ארטישוק טרי – ללא בישול או כבישה, פרוס לפרוסות דקות עם שמן זית, לימון ופרוסות גבינה פיקנטית. שיטת הכנה שמהווה אתגר מיוחד למבשלת, כיוון שהיא יכולה להתחיל במלאכה רק ברגע שהסועד מזמין, אחרת הארטישוק משחיר ומאבד מטעמו.

אחרי זה בא לי מרק. "חבל שתתמלאי לפני המנה העיקרית ", חס עלי עידו, אבל כדי שלא אפספס, הוא מביא לי כוסות טעימה משני מרקים – מרק עגבניות ושמנת פשוט וטעים, ומרק של גזר, בטטה ודלעת בניחוח זנגוויל קצוץ. הכתום הזה כל-כך טעים לי שאני מבקשת תוספת, הפעם גדולה יותר, ויהיה מה שיהיה.

לעיקריות ברור שניקח מהפסטה הביתית, שמוגשת כאן בשיטת "הרכב לך מנה": כל סועד בוחר לעצמו את סוג הפסטה ואת הרוטב המבוקש מבין כעשרים סוגים שונים, והמטבח כבר מחבר ביניהם. הרביולי קורצים לנו, אבל קשה לנו לבחור איזה ניקח: במילוי פטריות? בטטה? אספרגוס? או אולי עם איזושהי גבינה – יש ריקוטה, פרמזן, צאן, או תערובת שלהן. עידו פותר את הבעיה בכך שהוא מציע מנת "מיקס" עם כמה סוגים שונים. מקובל עלינו. לרוטב הוא מציע את הפוטנסקה, רוטב פיקנטי-חריף עם שמנת, עגבניות, צלפים, זיתים שחורים. לי נראה שהרוטב עלול להיות דומיננטי מדי ולהבליע את טעמי הרביולי. בסופו של דבר אנחנו מחליטים על ההרכב המוצלח הבא: הרביולי עם רוטב רוזה (שמנת ועגבניות) שהוא נייטרלי יותר ומאפשר לכל רביולי להתבטא בנפרד. ואילו לרוטב הפוטנסקה המצוין אנחנו נותנים לככב במנה של טליאטלה רגילה, ואז אפשר להתענג על מלוא טעמיו.

המנות העיקריות היו מספקות במידה כזאת, שבניגוד למנהגנו ויתרנו גם על שתייה חמה וגם על ההצעה לטעום מהלימונצ'לו. כמעט ויתרנו גם על הקינוח, אבל עידו התעקש שנטעם ממה שמכונה "גן עדן", מעין מוס קפוא על בסיס של ופלים מקורמלים, שמרכיביו והכנתו הם סוד מקצועי שסיסי שומרת בקפדנות.
וכך אנחנו חותמים את הארוחה, כשטעם גן עדן בפינו.

סיסי בטעם איטלקי
הבנים 9, הוד השרון.
09-7401782

לחם בשר הרצליה אירועים חדש