מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> בשר וגמרנו. מסעדת פאפאגאיו אקס

בשר וגמרנו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"אותו הדבר כמו במסעדה, רק בערך פי 4 פחות במחיר. מהר מהר עברתי לשוקיים. גם כאן, טעם מעולה, בשר איכותי בבירור...". נדב אבידן נפעם מפאפאגיו אקספרס, שמציעה את אותו האוכל כמו במסעדות הרשת, אבל במחירים נמוכים בהרבה

הפעם, במסורת פוסטמודרניסטית, אתחיל מהסוף - נהניתי בפאפאגאיו אקספרס. וניתן אפילו לומר נהניתי מאוד. איך קרה שאנין טעם כמוני עם נטיה קלה לסנוביות קולינרית, הצליח להנות כל כך בסניף שממוקם באמצע קניון הומה?
בצהרי יום גשום אחד שוחררנו מוקדם מספסל הלימודים. הטפטוף הבלתי פוסק עורר בי חשק עז לאח שבבית ההורים (לא הביולוגי, הקמין), ולשמיכת הפליז שהותרתי מיותמת מאחורי כשעברתי דירה. וכך לאחר נמנום קצר מול האח נזכרתי שאם אני כבר כאן, אולי אקפוץ לקניון סביונים הקרוב, ואקנה לי את דיסק האוסף של ה-Doors שמזמן חשקתי בו.

עם הגיעי לקניון, הכתה בי הנוסטלגיה, ונזכרתי שכשנתיים ויותר לא ביקרתי בו. ולאור היותו של הקניון הנ"ל מקום שאיכלס שעות רבות של ילדותי, ביחד עם 2 מקומות העבודה הראשונים בחיי, החלטתי לעשות סיבוב שתכליתו היחידה שעונה על הגדת הפסח- "מה נשתנה".
לא מעט השתנה. חנויות סגרו, חדשות נפתחו במקומן, רק אזור אחד נותר כמו שהיה- אזור המזון המהיר. במבט שני, מפוקס יותר, תפס את עיני שלט גדול שלא היה שם בפעם האחרונה שהייתי פה. "פאפא גאיו אקספרס". עכשיו, יגידו מה שיגידו כל הצמחונים והטבעונים בעולם, פאפא גאיו היא אחת הרשתות המובילות, אם לא המובילה שבהן, בכל הנוגע לאיכות הבשר, כמות הבשר, ותמחור הבשר (השילוש הקדוש לכל קרניבור ממוצע).

אבל מזון מהיר של פאפא גאיו? אכול ספקות ניגשתי לדוכן. בחורה חייכנית שעמדה שם שירתה את הזוג שהגיע לפניי, ונראה היה לי שהם יודעים בדיוק מה הם מזמינים, כלומר, כבר אכלו כאן בעבר. העפתי מבט זהיר על הצד הפנימי של הדוכן- נקי. לא נקי כמו דוכן מזון מהיר, נקי כמו חדר סטרילי, כמו שאמא שלי מנקה, ולא כמו שהשותפות שלי טוענות שאני מנקה. מעל המוכרת התנוססו תמונות של המנות לצד המחירים: המבורגר, אנטריקוט, צ'וריסוס, סינטה, קבב שוקיים ועוד. גודל המנות נראה מרשים, כשהמנה הכי "קטנה", ההמבורגר, היא 250 גר' בשר (בתוספת 2 סלטים לבחירה וצ'יפס או פירה), והמחירים ממש זולים. לרגע עוד סברתי שהחיוב הוא בדולרים, דבר שהיה מסביר את המחירים הזולים פי ארבע. בנימת ניצחון פניתי למוכרת ושאלתי- "הבשר שלכם פה, זה אותו דבר כמו במסעדות של פאפא גאיו?"- "כן!" נשמעה התשובה. לזה כבר לא יכולתי לשתוק. לפני שתספיקו לומר "פאפאגאיואקספרס", כבר הזמנתי לי מנת פרנגו (2 צ'וריסוס, 2 חזה עוף ו2 שוקיים), ולקחתי גם סלט כרוב, סלט חומוס וצ'יפס. מה שמגיע מגיע.

ואז הגיע רגע האמת. אני יושב לשולחן, המגש עם האוכל מולי. אני מסתכל עליו, והוא, במיטב יכולתו המגשית, מחזיר לי מבט חצוף. לבסוף נשבר המתח, ובהחלטה רגעית נעצתי את המזלג בצ'וריסו הקרוב אליו, חתכתי, טבלתי במעט רוטב והכנסתי לפה. לעיסה, שתיים, ו.. וואלה! צדקה המוכרת. אותו הדבר כמו במסעדה, רק בערך פי 4 פחות במחיר. מהר מהר עברתי לשוקיים, אולי סתם היה להם מזל- לא. גם כאן, טעם מעולה, בשר איכותי בבירור. ניסיון אחרון לשמר מיתוס לגבי מזון מהיר כלל נגיסה בחזה העוף, ו.. זהו. המיתוס נופץ סופית, הושלך ארצה ונרמס. כל הבשר שקיבלתי היה לא פחות ממצוין, כרגיל במסעדת פאפא גאיו, וכן, זה בדיוק, אבל בדיוק אותו האוכל. הסלטים גם עשו את שלהם, העובדה שהם מוכנים מדי יום במקום עצמו באופן ידני מורגשת בטעם הטרי והרענן. אפילו מהקולה שלי נהניתי יותר, עד כדי כך עשה אותי הגילוי הזה מאושר. בסיום הארוחה ניגשתי אל ערן, הבעלים, ולחצתי את ידו בחום. מסתבר שאפשר גם אחרת.

לסיכום- אז מה למדתי בעצם מהחוויה המסעירה הזו? א. שאוכל יכול לגרום לי לסערת נפש של ממש, כשהוא טוב בצורה יוצאת דופן ומפתיע בכך לטובה, ב. שהגיעה השעה לתת אמון גם במקומות שפעם היה נוח להדביק עליהם תווית שלילית, כי דווקא שם מתחבאת ההפתעה האמיתית. וג. אני שוב רעב. אבל הרי לשם כך בדיוק יש לחבר'ה מפאפא גאיו אקספרס שירות משלוחים!

פאפאגאיו אקספרס
קניון סביונים, קומה 2, מתחם האוכל, יהוד
03-6323304