Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > עוגה> אני הבאתי בונבונים... מצ'וקה
לחם בשר הרצליה

הבאתי בונבונים...


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''בפרלינים: תפוז, דובדבן, ארמניאק, תפוח, צ'ילי חריף (כן, כן!), וטראפל קינמון. בו הקינמון מוסיף לטעם, ולא משתלט עליו...''. נדב אבידן פיצה את זוגתו בתשורות מחנות השוקולד צ'וקה. עכשיו היא מחכה לפדיחה הבאה שלו

אני גבר. ובתור שכזה, אני נוטה לעשות טעויות מדי פעם. כמו לשכוח תאריכים, כמו לא לשים לב לתספורת חדשה. בעיני, טעויות כאלו לא מעידות שלא איכפת לי. בעיני רוני, אישה בכל רמ''ח איבריה, בהחלט כן. הפעם זה היה משהו קטן, אבל החלטתי שהערב אני מארגן לנו פיצוי רומנטי גם על הפדיחות הבאות - שוקולד, כמובן. לגבי המקום לא הייתה התלבטות, אין כמו ערב כזה כדי לנסות את צ'וקה, חנות השוקולד החדשה, שנפתחה בהוד השרון לפני כחודש.

הגעתי אל צ'וקה בשעת ערב נעימה של פוסט שרב, ומייד עם הכניסה למקום היכה בי ריח השוקולד. איזה ריח ממיס, פשוט לאכול אותו. מאחורי הדלפק עמד בחור חייכן, שהציג עצמו כאורן, הבעלים. תגובתי הראשונה- איזה כיף לך, אתה יכול לאכול כמה שאתה רוצה, לוותה בצחוק אמיתי שלו, ובתגובה ''גם אתה!''. הסתכלתי עליו בחשד. לא מבטיחים לי שוקולד אם לא מתכוונים לזה. ואז שאל אורן למטרת הקנייה. סיפרתי לו על רוני, ומשום מה הרגשתי נוח לספר גם את הצד שלה - אולי כי אורן באמת נותן הרגשה שמעניין אותו וחשוב לו, ולא סתם שואל כדי למכור עוד. ואז, בטקס גברי אולטימטיבי (''טוב, אני חייב להביא לה שוקולד, אתה מבין?'' – ''נראה לי שנעזוב את הטעם שלך, ונלך על מה שהיא אוהבת'' ייחשב כיישום די מדויק של הטקס הנ''ל), החלטנו על דרך פעולה. אז היא אוהבת מריר, לא אוהבת שוקולד לבן (מה אני עושה איתה בכלל??), כן לפירות, עדיף פירות יער... אז לקחתי קופסה, גדולה ומעוצבת מדהים, והתחלתי בשופינג: ''כזה אני רוצה, ושניים כאלו, וגם מזה, ומה זה שם? וכן, וגם מזה..''.

והנה פירוט השלל (שהרבה ממנו הספקתי לטעום עוד בחנות - רק כדי לוודא שהיא באמת תאהב, כמובן): בפרלינים - תפוז, מריר עם אבקת זהב, דובדבן, ריבת חלב, ארמניאק, תפוח, צ'ילי חריף (כן, כן!), נוגט (בצורת לב, עם שני סוגי נוגט), סנדויץ' נוגט ואגוזים, טראפל קינמון (ובפעם הראשונה, קינמון שמוסיף לטעם ולא משתלט עליו), מרציפן עם שקדים, שקד מצופה (מכונה גם ז'נדויה), עוגית שוקולד משלושה סוגים שונים של שוקולד, וממרח נוגט.

אבל רגע, אני מקדים את המאוחר. בזמן שאורן ארז לי את השוקולד באריזת מתנה מרשימה, עשיתי סיבוב קטן בחנות. מאוד ברור שהושקעה פה מחשבה בכל הפרטים הקטנים: העיצוב נעים, התחושה אינטימית אך גם מרווחת, ובעיקר - המוצרים הנלווים לשוקולד. קונפיטורות מיוחדות, למשל, שצדו את עיני בשולחן שבצד. תאנים, דובדבן, קיווי ועוד - וממש זולות, דרך אגב. על שולחן אחר - חליטות תה בטעמים מופלאים. את זה הייתי חייב להוסיף, אז הלכתי על מוטיב ההפתעה, וקניתי שקית של חליטת קקאו וג'ינג'ר, שהריח שלה פשוט אחז בי כמכשף. אורן היקר הוסיף את התה לאריזה, ובחיוך איחל לי בהצלחה בשלב ב'- ההגעה הביתה.

מה אגיד ומה אומר. בהתבסס על הטעימות שאורן נתן לי בחנות - לחזור הביתה באותו ערב, הייתה הנסיעה הקשה בחיי. אתם יכולים לתאר לעצמכם מה זה להתאפק עם כל כך הרבה שוקולד מעולה במושב לידך?. ובכל זאת הצלחתי הלגיע הבית בשלום, עם האריזה מלאה וסגורה. רוני לא הייתה, כך שהספקתי להדליק נר או שניים (נו, הם שייכים לה, אבל העיקר הכוונה), לפזר את השוקולדים על השולחן, ולשים במרכז את שקית חליטת התה. ישבתי וחיכיתי. לאחר כמה דקות, כמו ידעה כמה זמן יידרש לי, נפתחה הדלת, ואל הבית נכנסה הנסיכה. והנה זה מתחיל: טועמת אחד, ועוד אחד, והחיוך מתרחב, והמרמור של קודם כבר נשכח מזמן. ועוד אחד, ועוד אחד, והתה מפיץ ריחו בכל הבית, והטעם של השוקולד אלוהי, פשוט אלוהי.

נראה לי שעכשיו, אחרי שהבינה שצ'וקה זה הפיצוי, רוני כבר מחכה לפדיחה הבאה שלי...

צ'וקה
דרך מגדיאל 10, הוד השרון.
09-7421695

לחם בשר הרצליה אירועים חדש