מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> הודי למתקדמים. מסעדת מהרני

הודי למתקדמים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''העוף היה פיקנטי ומלא טעם, לא שמן ולא יבש, פשוט מושלם; התוספות - המשתנות מדי יום - מגוונות למדי, כאשר תבשיל הבמיה הצטיין באופן מיוחד...''. נועה יחיאלי וידיד השתלמו באוכל הודי במסעדת מהרני הכשרה שבתל אביב

אמיר עדיין לא היה בהודו, אבל הוא מתכוון להיות, ובינתיים הוא משתלם בנושא כאן בארץ, כמה שהוא יכול. הוא מקשיב לסיפורים של חברים, הולך לאכול איתם במסעדות הודיות, ויכול אפילו להבחן על החומר ולומר מה זה אוכל הודי ''כמו ברחוב ההודי'' ומה זה אוכל הודי ''כמו שעושים בישראל''. מהרני, מסעדה הודית כשרה שברחוב אלנבי בתל אביב, שייכת לסוג הראשון.

מהרני באלנבי היא מסעדה הודית פשוטה, לא ''פנסית'', ואם לא ממש מתעכבים אפשר לא לשים לב שהיא איננה עוד שווארמיה טיפוסית לרחוב. ''אנשים באלנבי לא יושבים לאכול כמו שצריך ליד השולחן'', אומר מוטי, בעל הבית והבשלן. ''כאן אנשים אוכלים על הדרך, באופניים או תוך כדי ריצה לאנשהו''. אנחנו דווקא כן התיישבנו, וביקשנו מנה צמחונית ומנה בשרית. מוטי הביא לנו את צלחת הטאלי הגדולה והכסופה, ועליה היו- כמו שציפינו מטאלי- הרבה אורז, דאל (תבשיל העדשים), תבשיל תפוחי אדמה ברוטב תרד ירקרק ותבשיל במיה. המנה הבשרית כללה נתחוני עוף מתובלים, אורז, תבשיל ירקות וסלט טרי. קיבלנו גם לאפה גדולה וטרייה ופצחנו בארוחה.

כעבור כמה ביסים הכריז אמיר המתמחה שהאוכל פשוט מצוין, וגם אותנטי מאד. הוא היה בטוח בעצמו, למרות שמאודו לא טעם את המקור ברחובותיה הסואנים של בומביי. הסתכלנו על מוטי ותמהנו: מאין לו היכולת להכין אוכל הודי כזה? ''אמא שלי הודית ואני מכיר את התבשילים האלה מהבית'', פתר לנו את התעלומה, וכשחייכנו בהפתעה הוא הוסיף ואמר: ''אנשים מציצים פנימה, נעשים ספקניים כשהם רואים אותי כי אני לא נראה הודי. חושבים מה הקשר של זה להודו? אבל אחרי שטועמים פעם אחת, חוזרים''.

שמחנו לשמוע, וגם שמחנו לחזור ולהתרכז בצלחות שלנו, שהיו עדיין עמוסות בכל טוב. העוף היה פיקנטי ומלא טעם, לא שמן ולא יבש, פשוט מושלם; התוספות - המשתנות מדי יום פרט לדאל, הקבוע - מגוונות למדי, כאשר תבשיל הבמיה הצטיין באופן מיוחד; האורז היה פשוט וטוב, והדאל ממש כמו בהודו. כך אומרים מביני דבר, לפחות, ומסתבר שלא רק אמיר. ''ישבו פה לפני כמה ימים חבורה של הודים'', סיפר לנו מוטי, ''והם אמרו שזה האוכל ההודי שהכי הזכיר להם את הבית. לקבל מחמאה מהודים, זה אתגר אמיתי'', הוא חייך בגאווה.

''אני בטוח חוזר לפה'', סיכם המתמחה את הביקור המוצלח. עד שהנסיעה להודו האמיתית תגיע יש לאן לברוח, ופתאום ההמתנה לא תהיה ארוכה כל כך.

מהרני
אלנבי 49, תל אביב.
03-5280696