מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > שף בשקט > שף בשקט> שף בשקט עם סטנלי ליפשיץ מימי התנ''ך

שף בשקט עם סטנלי ליפשיץ מימי התנ"ך


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

סטנלי ליפשיץ, השף של הקייטרינג וגן האירועים ימי התנ''ך אשר בעין כרם, נזכר במסיבות הברביקיו שהוציאו לו שם של מארח, מספר על הנסיבות הטראגיות שבהן נסגרה המסעדה הראשונה שלו, וממליץ על בקר ברוטב סילאן, בירה וגריסים

שם: סטנלי ליפשיץ.

מקום מגורים: ירושלים.

מסעדה: ימי התנ''ך, קייטרינג איכותי וגן אירועים על גג בית פרטי בעין כרם.

סגנון בישול: בשרים. יש תפריט שאנחנו עושים דברים שהיו בימי התנ''ך, עם מלצריות לבושות בהתאם, ואוכל כמו סלט טבולה, מרק עדשים, תאנים ממולאות, בקר עשוי בסילאן, בירה וגריסים. בקיץ עושים גם אירועים שכוללים ברביקיו, ואוכל מבושל בפויקה, קדירה דרום-אפריקאית.

לימודים: למדתי בעצמי. אני יליד דרום אפריקה, ובדרום אפריקה אנחנו לוקחים את נושא העל האש מאוד מאוד ברצינות. בדרום אפריקה היינו עושים על האש כל שבוע, בגינה שלנו, ומזמינים את כל החברים. כשעלינו לארץ, לפני 30 שנה, מצאתי מקור שממנו הייתי קונה את הבשר, ומטפל בו בבית - מיישן, חותך וכו', וזה לפני שהבינו את המשמעות של בשר מיושן. אז אנשים היו מתפעלים, היו באים לברביקיו שלנו ומקבלים סטייקים עבים ועסיסיים, בזמן שהיה נורא קשה להשיג אותם בישראל. כך יצא לי שם כמארח.

עבודות קודמות: היה לי פה מכון לרישוי רכב, היה מוצלח אבל לא נהניתי מזה. כמו לרבים, גם לי הייתה פנטזיה לפתוח מסעדה, עד שהגיע היום שפתחתי אותה. בתחילה פתחתי מסעדה שנקראה סטנלי'ס, שהתמחתה בבשר על האש, בסגנון דרום-אפריקאי. בתקופת האינתיפאדה היה במסעדה פיגוע, והיא נסגרה כתוצאה מזה. מאז עשיתי כמה דברים אחרים, עד שקיבלתי את ההזדמנות לפתוח את הקייטרינג בבית המדהים הזה בעין כרם. הקייטרינג כשר, בשרי, ואנחנו עושים אירועים פרטיים, עד 140 איש. יש אשרות גם להזמין קייטרינג חיצוני, אבל רוב העבודה היא אצלנו, בעין כרם, כי המקום כל כך מיוחד ואיכותי. יש לו אופי מיוחד, אין עוד מקום כזה בארץ.

זיכרון ראשון שקשור באוכל: עושים על האש ליד הבריכה, בדרום אפריקה.

אם לא הייתי שף הייתי: מארח.

מנה אהובה: בשר אדום רייר על האש.

חומרי גלם אהובים: בשר וירקות.

לעולם לא אבשל: חזיר.

מנת דגל: בקר ברוטב סילאן, בירה וגריסים.

מסעדה מוערכת/אהובה: אני אוהב מסעדות צרפתיות.

השראה: לייצר מנות חדשות, לבנות מנות חדשות.

חלום: אני מגשים אותו.

ימי התנ''ך
האחיות 13, עין כרם, ירושלים.
02-6430196