Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> קרם דה לה קרם. קרם קפה בכפר סבא
לחם בשר הרצליה

קרם דה לה קרם


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''אני, לעומתו, נכנעתי לחולשה ישנה, והזמנתי לזניה אנטיפסטי, עם עגבניות, פלפלים קלויים וחצילים. מנה צמחונית, אמנם, אבל באמת שבין הטעימות שאכלתי מימי...''. נדב אבידן הופתע לטובה מהאוכל המוקפד של קרם קפה בכפר סבא

באחד מניסיונותיי להימנע מהכרך התל אביבי, מצאתי עצמי משוטט בצהרי יום חול בליבה של כפר סבא. אין מה לומר, זה מרגיש אחרת. הקניון אמנם מהווה עיר קטנה בפניה עצמה, בייחוד עבור מי שהוא מושבניק במקורו כמוני, אבל פשוט כיף להסתובב שם. רגע, אבל נתחיל כמה רגעים קודם לכן, ברשותכם: רונן מתקשר אליי בשעות הבוקר המאוחרות: ''מה קורה? יאללה יום אחרון לחופשת סמסטר, בא לעשות משהו?'' מפה לשם, התברר לנו על מבצעים כאלו ואחרים בקניון הכפר סבאי הנ''ל, והופ, יצאנו לדרך. לאחר מיצוי כל אפשרויות הרכישה שלנו, המשכנו לצעוד מעט ברחוב ויצמן, ועינינו צדו לא רחוק מהקניון מקום קטן, כמעט חבוי בין חנויות - ''קרם קפה''. עוד הצצה פנימה גילתה לנו שזה נראה מקום של אוכל בריא, חלבי, ומהריח- גם טעים.

לא נותרה התלבטות, החלטנו לשבת. ישבנו בשולחנות בחוץ, נכנעים לרוח הנעימה של תקופה שאינה חורף, או קיץ, או סתיו, או אביב. ישבנו קצת, עד שאחרי 5 דק' ניגש אלינו שלומי, הבעלים, ובחיוך הסביר לנו שמדובר במקום בו מזמינים אוכל בדלפק, ולא דרך מלצרית. האמת? יותר נעים ככה. אתה רואה בדיוק מה אתה מקבל, לא מרגיש שאתה מסנג'ר מישהו, וגם- כשאתה מגיע לשולחן שלך, יש לך פרטיות מבורכת, ואין תנועה בלתי פוסקת של אנשים בין השולחנות.

מבט חטוף בתפריט הוכיח שני דברים: האחד - אלו הולכים להיות צהריים בריאים, ואין לי איך למנוע את זה. השני, ביחס לבית קפה - התפריט כאן מגוון ומפתיע למדי. עוד פרט חיוני שאני תמיד נוהג לברר - כל האוכל, כולל הכל, מוכן במקום. הפסטות, הלחמים, ממש הכל. וזה, כשלעצמו, כבר אומר משהו טוב מבחינתי.

אז רונן לקח לעצמו רביולי ארטישוק. מנה מומלצת בהחלט, כך התברר לנו מייד. מעולם לא נתקלתי במנה הזו ברמת בית קפה, ואני חייב לציין שגם אני וגם רונן - שני אניני טעם סנוביים - מצאנו לנכון לשבח אותה ואף לחלוק בה, מרוב שהייתה טעימה. אני, לעומתו, נכנעתי לחולשה ישנה - בכל מקום שיש לזניה, אני בוחר אותה כמו גזר עליי כוח עליון להיכנע לה תמיד. כאן היה מדובר בלזניה אנטיפסטי, עם עגבניות, פלפלים קלויים וחצילים. מנה צמחונית, אמנם, אבל באמת שהייתה בין הטעימות שאכלתי מימי. זה מוזר, אני תמיד מזמין לזניה, וקרם קפה היה אחד מבתי הקפה הראשונים שלא אכזבו אותי והפתיעו לטובה ברמת המנה. אז למה אני לוקח כאלו סיכונים, תשאלו? בדיוק בגלל שכשאתה מופתע לטובה, כמו בקרם קפה, זו הפתעה נהדרת.

אין מה לומר, אחרי מנות כאלו, ושתי כוסות מיץ סחוט לכל אחד מאתנו, היינו מלאים. כמעט שעמדנו ללכת, ואז זיהה רונן בזווית העין את היצע הקינוחים המרשים. ''מה, נלך בלי קינוח? אנחנו כבר פה..'' טען בחום. נו באמת. שאני אומר ''לא'' לחבר במצוקת שוקולד? איש לא יאמר עליי שהפקרתי חבר מאחור. וכך נבחרו להגיע אל השולחן סופלה שוקולד, ואיתו פאי תפוחים. הקינוחים אמנם הם הדבר היחידי שלא נאפה במקום, אבל זה לא מונע מהם להיות סיום מושלם לארוחת צהריים נעימה. טעימים, כיפיים, ויצוין לטובה פאי התפוחים, שהיה ממש ביתי ומהנה.

מכיוון שהשם של המקום היה מוכר לנו בתחושת בטן, לפני שהלכנו שאלנו על סניפים נוספים. מסתבר שקרם קפה זו רשת עולמית, עם מותג קפה משלה, שנחשב למוביל. וחשוב מזה (כי מה זה חשוב עכשיו סניפים ברחבי אירופה), שלומי ידידנו פותח עוד סניף ביחד עם אחיו באזור התעשייה של כפר סבא. כך שגם המקום הקטן והחמוד הזה הופך לאט לאט לרשת.. אמנם במקום החדש הכוונון הוא בעיקר על שירות אקספרס ומשלוחים לאזור רעננה כפר סבא, ועדיין- נראה לי שבהחלט שווה לבדוק מה הולך שם.
בסך הכל, היה לנו צהריים של כיף, גם בזכות יום שופינג גברי, אבל בעיקר בזכות קרם קפה, שגילו לנו שמקום קטן וכמעט סודי (עבורנו, לפחות) יכול להיות ההפתעה הנעימה של יום רגוע.

קרם קפה
ויצמן 113, כפר סבא.
09-7663329

לחם בשר הרצליה אירועים חדש