מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> אני רוצה להיות שמ(רוק). פאב אירי בנתניה

רוצה להיות שמ(רוק)


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''המשכנו במסע האלכוהול: יובל החל לגלות סימני חולשה, ולקח לעצמו רק בירה. אני הסכמתי להפתיע את עצמי, והלכתי על I.R.A, קוקטייל הבית הסודי של המקום...''. נדב אבידן מנסה לשחזר רשמים מהביקור בפאב האירי שמרוק

אחד הדברים הבולטים המאפיינים חיי סטודנט הוא מעבר דירות. איכשהו, כמות הדירות שאנשים מחליפים בזמן הלימודים הגבוהים היא כמעט אינסופית. וכשעוברים דירה, כמובן, צריך בכל פעם לרהט, לשפץ וכו'- תמיד מתחילים מאפס. הפעם, חבר עמד בפני המעבר העכשווי שלו, ואני התלוויתי אליו לסניף איקאה בא.ת פולג שבנתניה כדי לבצע כמה רכישות קטנות. מכיוון שיצאנו מת''א מאוחר, ומכיוון שהרבה זמן לא יצא לנו לשבת כמו שצריך ולקשקש קצת על מהות החיים, ודרכים מעניינות להרכיב רהיטים, החלטנו למצוא איזה מקום קרוב ולתת למוח קצת מנוחה. שיטוט קצר מאוד במרחבי א.ת פולג מצא עבורנו מקום- שמרוק. פאב אירי, מוסיקת רוק לא מעיקה, כמות האנשים ואיכותם נראית מבטיחה- יאללה, נכנסנו.

המקום מעוצב בצורה מאוד מיוחדת, וניכר שעל כל פרט שמו כאן דגש מיוחד, ולא נתנו לשום דבר לחמוק מהעין. גם אנחנו החלטנו למצוא את המקום האסטרטגי ביותר, כשני רווקים מבוקשים (או לפחות כך אנחנו רוצים להאמין), ומהר מאוד מצאנו עצמנו במיקום מרכזי על הספות באזור הישיבה, כשאנחנו חולשים על כל שטח הפאב בעצם. ואז יכולנו להתחיל לאכול ולשתות בשקט.

קודם כל, כדי להרגיע את מסכת הסחיבות שעומדת לקרות כשנגיע חזרה לת''א, הזמנו לנו לאכול- כריך אווז מעושן עבורי, וכריך רוסטביף ליובל. מה אגיד לכם? שכחתי שאנחנו בפאב. האוכל ברמה גבוהה מאוד, ודי אם אומר שמעבר לזה שתוכו של הכריך היה טעים להפליא, הלחם עצמו היה סבבה, וגרר מחמאות רבות גם מיובל. פשוט נהדר.

עם הכריכים (חבר'ה, בואו נודה באמת, זה סנדוויץ', לא?) הזמנו לנו 2 קוקטיילים לפתיחה. מעין אודישן קצרצר לברמן, כדי לראות שכולנו באותו ראש, לפני שנעבור לדברים הרציניים באמת. אז אני קיבלתי ונילה אפל, קוקטייל נינוח של פתיחת ערב, ואני גאה לומר שבתור אחד שתמיד נמאס לו באמצע מקוקטיילים, את זה – לראשונה בחיי ייתכן - סיימתי עד סופו. זה בטח אומר משהו, לא? יובל מצידו קיבל אמרטו דולצ'ה- אדמדם, מתקתק, ובהחלט טעים.

בנקודה הזו כבר התחלנו להיות מורגשים בפאב. ככה זה: כששמים שני סטודנטים לתיאטרון במקום עם אחלה מוסיקה, ואז נותנים להם לשתות - מישהו ישא בתוצאות. ואני לא מתכוון לשכרות, ממש לא, אבל רעמי הצחוק שעלו משולחננו הביאו עד מהרה את אייל, הבעלים המאושר של השמרוק, לראות מה העניינים. וככה זה עובד בשמרוק: אייל מתיישב לידכם, אחרי חמש דקות שיחה הוא קם, אומר ''חכו שנייה'', חוזר עם צ'ייסרים לכולם, ממשיכים בשיחה, אחרי עוד כמה זמן הוא קם שוב, וכך הלאה. הבנאדם הוא פשוט הגבר הכי אחלה גבר שפגשתי מימי, ואני באמת לא אומר את זה סתם. איש נעים שיחה, זורם בקלות, חברותי אבל לא מעיק, שווה להגיע לשם רק כדי לשבת איתו לשיחה קצרה - ומעבר לזה שיש לו יופי של מקום, הוא עצמו בוודאי יהווה סיבה נוספת לרצוננו לחזור לשם שוב.

המשכנו במסע האלכוהול בעידודו של אייל: יובל התחיל לגלות סימני חולשה, ולקח לעצמו רק בירה. אני עוד הייתי מוכן להפתיע את עצמי, והלכתי על I.R.A, קוקטייל הבית הסודי של המקום (הם לא מגלים מה יש בו, אני זיהיתי אבסינת' מבין המרכיבים). למרות אזהרותיו של אייל שמדובר שמשהו שנותן בראש, לא הסכמתי לסגת והתעקשתי שאני בחור גדול, והכל יהיה בסדר. ובאמת, הגיעה הכוס עם קוקטייל המחתרת האירית הנ''ל, הורדתי אותה בשוט כמו שצריך, והכל היה בסדר. לשש דקות בערך. אחר כך החדר טיפונת הסתובב, ולי היה נחמד להישען אחורה, לחייך חיוך שהוא קצת פחות משפוי, ולהקשיב לשיחה בין יובל לאייל.

''מה זה 'שמרוק'? התכוונתם כאילו שם יש רוק?'' יובל שואל. ''כולם חושבים ככה'', מחייך אייל, ''אבל האמת ש'שמרוק' זה פשוט עלה תלתן באנגלית, וזה אחד הסמלים הבולטים של אירלנד''. ואם אתם חושבים שרמת השיחה לא הגיעה מהר מאוד לעומקים פילוסופיים, ככל שגברים מסוגלים לכאלו, הייתם צריכים להיות שם כשהתחלנו לדבר על נשים. לאייל יש חברה מקסימה, אני ויובל רווקים- אני מעט יותר נצחי מיובל, יש לציין. כל אחד מאיתנו זרק אי אילו תובנות שיכולות לנבוע רק מחיבור של ערב כיף ואלכוהול איכותי, ובסוף הגענו להבנה של כמה חוקים בסיסיים, שאם רק נדע לשמור עליהם, חיינו יהיו קלים הרבה יותר.

וכך יצאנו משם, אחרי עוד בירה ששתיתי אני, שמחים וטובי לבב, ומבטיחים - ואף מתכוונים לכך- לחזור שוב מת''א הרחוקה לביקור. ידעתי כי האופן בו ניסחנו את הדברים שהעלינו יישאר איתי, ויקל עליי להתמודד עם דייט שמחכה לי בהמשך השבוע.

בבוקר למחרת, גיליתי עוד תופעת לוואי של הI.R.A - לא זכרתי דבר מהשיחה, פרט לזה שהיא התקיימה. כנראה שאלוהים רוצה שאגלה דברים מניסיון, ולא אגיע לתובנות מקדימות. לפחות אני יודע שאני מסוגל להגיע לתובנות מסוג כלשהו, ואין לי ספק שבקרוב מאוד אחזור לשמרוק, והפעם אקליט את השיחה, ליתר ביטחון.

אין כמו הנגאובר של אלכוהול איכותי, זה בטוח.. תודה שמרוק!

שמרוק
אריה רגב 2, אזה''ת פולג, נתניה.
09-8359591, 050-9566688