Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> אופרה של טעמים במסעדת פאברוטי
לחם בשר הרצליה

אופרה של טעמים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''פילה סלמון ברוטב שמנת עם נגיעות תפוז היה מצוין. עסיסי, נימוח, עשיר בטעמים, ומשתלב היטב עם הרוטב המעניין. לצידו קיבלתי כתוספת, לפי בחירתי, ירקות אנטי-פסטי ברוטב חומץ בלסמי. עבורי זו הייתה מנה קלילה לצהריים ומאד משביעה וטעימה...''. דניאלה בן משה נהנתה בצהרי יום שישי חורפי ומקומי מחוויה של פיאצה באיטליה, במסעדת פאברוטי אשר בנהריה

אומרים על לוצ'יאנו פברוטי שכמה שהיה קולו רחב עוטף וחם, הוא לא הצליח להעביר את רוחב ליבו. כשביקרנו השבוע, אני ובעלי, במסעדת פברוטי בפאתי נהריה, חווינו מקום שמצדיק את השם.

המקום, שמעוצב כמו פיאצה איטלקית, מצליח ליצור אוירה חמה ומזמינה מאוד. כל כותרת המסעדה מלאה במרפסות איטלקיות קטנות, שמשתלבות היטב עם הספות הנוחות והבאר המפואר. מצאנו את עצמנו בצהרי יום שישי חורפי, בחוויה של פיאצה באיטליה.

עלעלנו בתפריט והתלבטנו מבין המנות הראשונות. לבסוף מתוך מבחר מעניין של מנות ראשונות כדוגמת לשון עגל בתחמיץ ועגבניות ממולאות, בחרנו להזמין שתי מנות שימלאו את החך בעושר של טעמים. טרטר הסלמון שהזמנו היה מצוין. הסלמון שהיה כבוש בדיוק במידה הנכונה וחתוך לקוביות קטנות, מלא את הפה בטעם מעודן. החזות המושכת של המנה, ים קטן של רטבים, שצויר ביד מוקפדת, שבתוכו שט לו הסלמון, גרמה לעיניים להתענג לא פחות מהחך. מנת הכבדים הצלויים שהוגשו על קרוסטיני טעימים וספוגים ברוטב מתקתק לצד ריבת עגבניות שרי יצרה גם היא גיוון מעניין של טעמים.

המוסיקה האיטלקית שהתנגנה ברקע, עת בוחרים אנו את המנות העיקריות, הייתה מעין השלמה ווקלית של המנות הראשונות העשירות והססגוניות שהוגשו. תפריט העיקריות שמציעה המסעדה הוא מגוון ועשיר. החל מפיצות ומאפים איטלקים שנאפים במקום, פסטות, מנות דג מעניינות, מנות בשריות מושקעות ונדיבות (אורי, בעל המקום, מספר לנו שסטייק האנטריקוט 350 גרם שמגישים במקום הפך ללהיט, ואנשים חוזרים למסעדה רק בגללו) וכמובן מנות ילדים. בעוד אנו מתדיינים עם המלצרית החביבה על המנות העיקריות, ניגש אלינו אורי בעל המסעדה ומגיש לנו מספר דפים. ''זה קצת חומר בידורי, שאנחנו נותנים לכל אורחינו, כדי שיצחקו וייהנו קצת בין המנות''. הופתענו לגלות שלפנינו מונחים כמה דפים עמוסים בקטעי הומור קטנים, בדיחות ושירים. עוד מספר לנו אורי שכל ילד שנכנס למקום מקבל ממנו מתנה קטנה, שתנעים את זמנו ותשאיר לו למזכרת מהביקור במסעדה.

לא עבר זמן רב (עוד לא סיימנו לקרוא ולהשתעשע) וכבר הגיע האוכל, בשתי צלחות יפהפיות ונדיבות. פילה סלמון ברוטב שמנת עם נגיעות תפוז היה מצוין. עסיסי, נימוח, עשיר בטעמים, ומשתלב היטב עם הרוטב המעניין. לצידו קיבלתי כתוספת, לפי בחירתי, ירקות אנטי-פסטי ברוטב חומץ בלסמי. עבורי זו הייתה מנה קלילה לצהריים ומאד משביעה וטעימה. הקלצונה שאכל אריאל, בעלי, היה גם הוא מצוין. הבצק היה עשוי כהלכה, לא דק מדי ולא עבה מדי, כך שבדיוק יספוג את כל ריחות וטעמי המילוי. רצועות האנטריקוט שמילאו את המאפה, יחד עם הבצל והפטריות, יצרו תערובת טעימה שהעשירה את הבצק ויצרה תענוג שלם בפה. הארוחה הייתה מוגשת בצורה אסטטית ומזמינה. הרגשנו את תשומת הלב של השף בסידור של כל מנה.

עם סיום הארוחה, המלצרית הגיעה עם מגש גדול של מתוקים טעימים והסבירה לנו על המגוון של הקינוחים שהמקום מציע. בחרנו מוס שוקולד שנעשה במקום. שילוב מנצח של שוקולד לבן, חלב ומריר, אוורירי וקליל. שכבה עבה של מוס לבן נימוח ושכבות שוקולד במרקמים שונים, מעליהם מפוזרים פצפוצים קרנצ'ים קטנים שיוצרים נקודות קטנות של תענוג בפה. כמו כל המנות במסעדה, גם הקינוח מוגש בצורה מוקפדת ויוצר חוויה של טעמים.

יצאנו משם כשאנו מבינים לחלוטין למה התכוון אורי, בעל המקום, כשאמר לנו שהמוטו שלו הוא אחד: ליצור חוויות אצל אורחי המסעדה.

פאברוטי
מרכז מסחרי ביג, רגבה, נהריה
04-9524003/5

לחם בשר הרצליה אירועים חדש