מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > אוכלים עם ילדים > יוצאים לאכול > ואלס עם מטילדה - בית קפה ומאפה

ואלס עם מטילדה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''הקטנה ואני הזמנו ארוחת בוקר. שקשוקה בשביל אמא, ארוחת בוקר של חביתה בלי כלום בשבילה. מיץ תפוזים סחוט טרי לקטנה, קפה לאמא. הקטנה קרנה, זרחה''. מיקה פורז ובתה חתמו טיול אופניים במטילדה, בית קפה ומאפה

''הקטנה ואני הזמנו ארוחת בוקר. שקשוקה בשביל אמא, ארוחת בוקר של חביתה בלי כלום בשבילה. מיץ תפוזים סחוט טרי לקטנה, קפה לאמא. הקטנה קרנה, זרחה''. מיקה פורז ובתה חתמו טיול אופניים במטילדה, בית קפה ומאפה

לדווש בפארק זה אחד התענוגות הגדולים שלי. עשר דקות מהבית ונהמת האוטובוסים, צפירות עצבניות ונהרות אדם במעברי החיציה מתחלפים בכרי דשא משתפלים אל אגם קט, בירקון שנח בין עצי אקליפטוס ובסיקסקים יפיפיים ארוכי רגליים, שמטיילים על הדשא. אומנם נגזר עלינו להספק רק ב''כאילו טבע'', מעשה ידי אדם, ובכל זאת, פיסה של רוגע בתוך ההמולה.

מיום שביתי הקטנה למדה לדווש בעצמה, הפכה הרכיבה בפארק לעוד משהו שאפשר לעשות ביחד, תחליף לרביצה מול הטלויזיה. כך שהשבוע, בפרץ ''הרפתקנות'' החלטתי שרגליה הקטנות כבר מסוגלות לדיווש ארוך יותר, הזמנתי אותה להצטרף לרכיבה + קפה באמצע הדרך. בקצה הפארק פנינו לשכונת מעוז אביב שם שוכן מטילדה, בית קפה ומאפה. הפינה התל אביבית הותיקה הזו היא מקום שבכל פעם כיף לגלות מחדש. מיד עם כל כניסה למטילדה, אופפת אותי תחושת שלמות נעימה, זה הריח הנכון, הצלילים הנכונים, העמלנות היעילה והשקטה של צי המלצרים, השולחנות המלאים פטפוטים נינוחים, הכל פשוט מתקתק כמו שעון. מתוזמן.

הקטנה ואני ישבנו על המרפסת הפונה לשביל ולחצר, האופניים לידינו, והזמנו ארוחת בוקר. שקשוקה בשביל אמא, ארוחת בוקר של חביתה בלי כלום בשבילה. מיץ תפוזים סחוט טרי לקטנה, קפה לאמא. הקטנה קרנה, זרחה. ארוחת הבוקר הגיעה עם לחמנית לבנה וכיכרונת דגנים פריכה וטעימה. לצד ארוחת הבוקר הגיעו גם גבינת שמנת, חמאה, ממרח גבינה ועגבניות מיובשות, סלט טונה סלט ירקות ומרקחת דובדבנים (מעשה בית, ציינה המלצרית). השקשוקה הגיעה כמקובל במחבת בה הוכנה, רוטב עגבניות טעים ומספק, שתי עיניים עשויות בדיוק במידה, הכל פשוט ונכון לארוחת בוקר אמא-בת.

בדרכנו החוצה עוברות ליד תצוגת המאפים. אמרה הקטנטונת, ''פעם הבאה אזמין עוגה''. ''טוב, יפה שלי'', אמרתי לה, וחשבתי שכבר אין לי סבלנות לחכות שהפעם השנייה תגיע.

אם אתם מחפשים לכם בילוי של עונג עם הילדים, צאו מהבית עם זוג אופניים (אם אתם מגיעים מחוץ לעיר החניה בחניון רידינג שבמערב הפארק חינם), וסעו לטייל בפארק עם חניה במטילדה. את שאריות הלחם, קחו כדי להאכיל את הברווזים שבאגם בדרך חזרה. כדאי לכם.

מטילדה – בית קפה ומאפה
בני אפרים 209, תל אביב.
03-6481583, 03-6492692