Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> מסעדה שהיא חוויה
לחם בשר הרצליה

אוכל זה כמו שירה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''לעיקריות בחרנו בפרגיות, שנחו על הגריל פרק זמן מתאים, שצלה אותן מבחוץ, והשאיר אותן ורדרדות מבפנים, וגולת הכותרת: נקניקיות אלזס, שהכילו הפתעות מרנינות כמו פטריות וצנוברים, והתפצפצו בפינו בעושר של טעמים...''. אדם בר גילה בחדרה פנינה: האקדמיה לבשר ויין, מסעדה שהיא חוויה כוללת של אוכל, יין ושירה

אחת החוויות שזכורה לי היטב מכניסתו של בוס חדש לתפקיד, היא הבוקר הראשון שלו בעבודה. ''בואו אתי כולם'', הוא חייך לצוות, וכולנו, בתמיהה ובסקרנות, ירדנו אתו שלוש קומות, עד שהגענו לכניסה של הבניין. עמדנו, והסתכלנו עליו. הוא שוב חייך, ואז ביקש מאיתנו להסתכל על הכניסה. ''הביטו טוב טוב על האזור הזה, בו אתם עוברים לפחות פעמיים ביום, וכעת מצאו בו משהו חדש, משהו שלא שמתם לב אליו קודם''. כמו כולם, גם אני הסתכלתי, ותוך זמן קצר, באמת ראיתי, שבצד הימני העליון של החזית יש אדנית פרחים. זו אמנם לא הייתה תגלית מרעישה, אבל נזכרתי בה השבוע, כאשר עברנו בחדרה בדרכנו הביתה, ולפתע גילינו, שבכיכר שליד משטרת חדרה, באזור של שיפודיות, סופרמרקט, חנות צעצועים והרבה מכוניות, מסתתרת לה מסעדה שהיא פנינה.

האקדמיה לבשר וליין אינה מסעדה רגילה, אלא חוויה כוללת, של אוכל, יין ושירה. חלל המסעדה, המנוהלת על ידי המשורר חיליק רוזמן, מלא ברהיטים עשויים עץ, במבחר עצום של יינות, ובבר גדול. על קירות המסעדה תלויים שירים, ועל אחד מהם, ציור ענק של אלכסנדר פן. בהחלט מעורר השראה.

כהרגלנו בכל מסעדה, לפני הכול, התכבדנו ביין. חיליק המליץ לנו על מריטאז' של טפרברג. כמו שלכלבים מעורבים יש חן שלא תמיד תמצאו אצל כלבים גזעיים מפונפנים, כך גם ליינות מעירוב של זנים. ליין של טפרברג (יקב אליו התוודענו בעוונותינו רק לאחרונה) טעם מורכב ועשיר. בא לנו טוב!

מסעדה זו מציעה כבד קצוץ, שהוגש עם מלפפונים חמוצים וככר לחם 7 הדגנים. הכבד התאפיין בניגוד מעניין בין מרקם גס, לטעם עדין. חזרת הייתה עושה לו טוב. הלחם המוגש במסעדה היה טרי ונפלא. לשולחן גם הגיעו מזטים קטנים: חציל קלוי חמוץ מתוק, פריך ועסיסי, פלפל אדום קלוי בשמן זית, וההברקה: טחינה מתובלנת בעדינות. אנחנו כל כך רגילים לתמהילים שונים של טעמי שום, פטרוזיליה ולימון – טעמים נהדרים, אמנם, אבל עזי טעם, שמשתלטים על הטחינה כמו פלוגת גולנצ'יקים על יעד מבוצר, בלי לקחת שבויים – שהבחירה של חיליק, לעשות כבוד לחומר הגלם המעולה (משומשום מלא) ולא להאפיל עליו, אכן ראויה לשבח. אחרון חביב סלט כרוב בהרבה שום, ומיונז, שהיה פריך ועז טעם.

בתור מנה עיקרית במסעדה בחרנו בפרגיות, שנחו על הגריל פרק זמן מתאים, שצלה אותן מבחוץ, והשאיר אותן ורדרדות מבפנים, וגולת הכותרת של הארוחה במסעדה: נקניקיות אלזס, שהכילו הפתעות מרנינות כמו פטריות וצנוברים, והתפצפצו בפינו בעושר של טעמים. לצד המנות קיבלנו סלט קטן, תפוחי אדמה אפויים ואורז עם גזר ובצל.

קינוח (פרווה) לא רצינו, היינו שבעים מהאוכל שהוגש לנו במסעדה ורצינו להישאר עם טעם הבשר.
.

יצאנו מהמסעדה והתחברנו לפקק לכיוון תל אביב שבעים ומרוצים. מסעדה זו עושה חשק
לפקוח את העיניים ולהסתכל סביב. מגלים דברים טובים.

האקדמיה לבשר ויין
דוד שמעוני 40, חדרה.
04-6248566

לחם בשר הרצליה אירועים חדש