לחם בשר הרצליה

דרוש: קאובוי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''בין שירת הזמרת לצלילי הגיטרה החשמלית נהניתי ממשקה המרטיני האהוב עלי, בחיזוק קל של סאוור, שהפך אותו לכייפי בעליל...''. קרן ויזנר ביקרה בקרסון בר ביפו, על הופעותיו החיות ואווירתו המיוחדת, והרגישה כמו במערב הפרוע

אם הייתי חייבת להגדיר את עצמי, הייתי אומרת שאני בחורה שאוהבת לאמץ חידושים, להתעדכן, ובמיוחד להתנסות ולהיפתח לאפיקים שונים ומשונים. את זה ניתן לראות בבהירות רבה, באופן בחירת מקומות היציאה של חבריי ושלי: נדבקנו בחיידק החיפוש אחר מקומות שלאו דווקא מהווים קונצנזוס, אלא אותם מקומות שיש בהם אווירה מיוחדת, בעלי אופי אפלולי, מסתורי ומסקרן. וכך, בערב חמישי, מצאנו עצמנו ביפו תרים אחר הקרסון בר, שבו הובטחה לנו חוויה מסוג אחר. בר זה ממוקם בצד הצפון מערבי של יפו, והאמת שגם מי שאינו מכיר ו/או קיבל הדרכה מדויקת כיצד להגיע לקרסון בר , לא יתקשה לפספסו.

צעדנו לתוככי קרסון בר והתיישבנו בפינה הדרומית. עיצוב קרסון בר הוא קלאסי, עם התאורה החמה, האינטימית והנוסטלגית, מזכיר את הברים עם הטאץ' האפלולי של פעם. מהרגע שנכנסנו לקרסון בר , דבקה בנו ההרגשה שנכנסנו למנהרת הזמן עם טוני ודאג (בלי הגולף הזוועתי), ונלקחנו שבויים ומוקסמים במסדרונות הזמן, למסע מופלא במעגלי החיים הקודמים שלנו. רוב הקהל של הקרסון בר מורכב מגברים (קריצה לבנות המין היפה). מבטה של חברתי נסב עם כל פתיחת דלת, על מנת לבדוק האם קאובוי אמיתי מהמערב הפרוע ייכנס, ממש כמו בסרטים, עם אותו צליל מוכר מ''הטוב, הרע והמכוער''.

העירה אותנו מהחלום בר, הברמנית שלנו, שפינקה אותנו בקוקטיילים. מבין המשקאות ששתיתי בקרסון בר נהניתי מ-Irish Nuts, קוקטייל חלבי שמורכב מאייריש קרים וליקר אגוזים. חברתי צ'ופרה בקוקטייל הנקרא ''קמפיישן'', ומורכב מקמפרי, פיג'לינג סאוור ופסיפלורה, שהיה מרענן וקייצי. בקרסון בר הבירה (גולדסטאר) נמזגת מהחבית, ומחירה עומד על 22 ₪. אם בא לכם צ'ייסר - תוסיפו עוד 10 ₪. ואם תשלמו 49 ₪, תוכלו לקבל REFIL של גולדסטאר כל הערב.

אין כמו משקה טוב לפתוח את ההתוועדות הראשונה של הערב עם אורן, אחד מבעלי הקרסון בר. הקרסון בר נפתח לפני כשנה, ע''י שני חברים טובים מהצבא עם חלום משותף, להחזיר עטרה ליושנה ואת הפאב האמיתי לשכונה. החלום רקם עור וגידים בדמותו של בר החלומות, ומעבר לתרבות השתייה (בירה לרוב) הנהוגה בבר, הקונספט שמוביל את קרסון בר הן ההופעות החיות, המתקיימות מדי ערב. החצי האחד של הצמד הוא מייקי, הלב הפועם של הבר. במהלך הערב הוא בכל מקום, מוזג, שותה, פותר בעיות - לחלוטין המארח המושלם.

אורן, החצי השני והאמנותי של הצמד, הוא איש להקות, ולפי בר הברמנית - גם אמן בחסד. בשל הזיקה הישירה שלו לתחום ההופעות, הוא הקריב את הבמה וכסף רב על סאונד משובח, ונותן הזדמנות ללהקות צעירות מחד, ולאמנים מהשורה הראשונה מאידך, להופיע מול קהל אוהד וקשוב המגיע לקרסון בר . מפעם לפעם משתלטים חבריו הנגנים על הבמה, ומנעימים את זמנו שלה קהל במופע אקוסטי מאולתר. בימי שני מתקיים בקרסון בר ערב ''מיקרופון פתוח'', בו אמנים מתחילים יכולים להביע את עצמם, ולקוות שבמקרה יהיה צייד כישרונות במקום. עלות ההופעות נמוכה – בין 20 ל-30 ₪, כמו גם מחירי המשקאות.

בערב בו בילינו בקרסון בר, הופיעה בו להקת ''הקרקס של דולי'', להקה צעירה המופיעה עם חומרים מקוריים. ההופעה הקרקסית של הלהקה הייתה מחשמלת, הסולנית הכריזמטית שגנחה וריקדה לה על הבר לעיניהם המלוות, הבוחנות והמרוצות של גברברי הבר, שלהפתעתי ידעו את מילות השיר והצטרפו לשירתה בהתלהבות ובנאמנות. בין שירת הזמרת לצליל הנאנק של הגיטרה החשמלית נהניתי ממשקה המרטיני האהוב עלי, בחיזוק קל של סאוור (מעורבב, לא מנוער. הפוך מהמשקה של בונד), שהפך אותו לכייפי בעליל.

בסיום ההופעה בקרסון בר , בעיצומן של מחיאות הכפיים, קמנו ממקום מרבצנו בשלוש השעות האחרונות, ועשינו דרכנו לדלת הכניסה, בלוויית הרגשה מעוררת. אהבנו את המחשבה שסופסוף מצאנו בר שתואם את כל הקריטריונים שלנו: החל ממוזיקה טובה, קהל שווה (גברים..גברים..גברים..), מחירים נוחים ללא פשיטת רגל, ואווירה כייפית ומדליקה. מושלם לקאובויז באשר הם, ולבחורות שמחפשות אותם.

קרסון בר
רזיאל 7 , יפו.
03-6815144

לחם בשר הרצליה אירועים חדש