Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> : קפה ובתי קפה: זכרונות מקונדיטוריה מוצלחת - קפה קונדיטוריה הדובים בזכרון יעקב
לחם בשר הרצליה

זכרונות מקונדיטוריה מוצלחת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''לשולחננו הגיעה פרוסה עבה, שהורכבה מבסיס עוגת ספוג, עליו מוס עשיר, מצופה בקרם שוקולד מריר ועוגית נשיקה קטנה. עוגה מוצלחת מאוד...''. מיה בר פתחה את סוף השבוע בקפה קונדיטוריה הדובים, בזכרון יעקב. היה עמוס, וטעים

''לשולחננו הגיעה פרוסה עבה, שהורכבה מבסיס עוגת ספוג, עליו מוס עשיר, מצופה בקרם שוקולד מריר ועוגית נשיקה קטנה. עוגה מוצלחת מאוד...''. מיה בר פתחה את סוף השבוע בקפה קונדיטוריה הדובים, בזכרון יעקב. היה עמוס, וטעים

כאשר אפשר סוף סוף לפתוח חלונות בדרך לצפון, ולא להסתפק בנשימת אויר מזגנים בתוך האוטו, זה סימן שהסתיו מגיע. החצבים, הנחליאלי וכל השאר מגיעים הרבה לפני שבני האדם מרגישים את השינוי במזג האוויר. החלטנו לציין את סיום הקיץ בחופשה אמיתית, הרחק מהעיר עמוסת הגלובוסים שנטעו בשדרות רוטשילד כמו פטריות לפני הגשם, ולנסוע צפונה, לשנות אווירה. בדרך לצימר, באזור חוף דור, עצרנו בזכרון יעקב, לאכול ארוחת בוקר בנחת, במדרחוב היפה שזכרנו מטיולים קודמים.

בערך בשתים עשרה הגענו למקום, מצאנו חנייה בקלות מפתיעה (כנראה שבאמת התרחקנו מתל אביב), ובזמן ששוטטנו במדרחוב, מתפעלים מהחנויות (ובמיוחד, מהמחירים הגבוהים), גבר עלינו לבסוף הרעב, ומצאנו את עצמנו מול קפה קונדיטוריה הדובים, שהיה הומה אדם בשעה זו. מקום מלא באנשים, כך לימד אותנו הניסיון, הוא מקום מבוקש, ולכן חרגנו מהכלל שמזמן ניסחנו לעצמנו, לפיו אנחנו לא עומדים בתור בשביל אף מסעדה, וחכינו. לשמחתנו, לא נאלצנו לעשות לבדוק מהו קצה גבול היכולת שלנו, ותוך מספר דקות מצאנו לנו שולחן באחד השולחנות בחוץ.

התפריט במקום נראה כמו תפריטים של בתי קפה חלביים רבים אחרים: ארוחות בוקר, סלטים, כריכים, פשטידות וכיוב'. למרות שארוחת הבוקר נראתה טובה בשולחנות שלצידנו, החלטנו לדלג עליה ולעבור לאוכל חם, כזה שישביע אותנו ויבשל בתוכנו את הכובד הדרוש לשנת צהריים בצימר.

אני בחרתי בבלינצ'ס במילוי תפודים, בצל מטוגן, פטריות וכרישה, מוגש מוקרם בפרמזן, נגיעת קרם פרש, ובתוספת סלט קטן. עלה הבלינצ'ס עצמו היה עבה במידה הנכונה, אם כי קצת סבל מטעם של מקרר. המילוי היה מוצלח, תפוחי האדמה נחתכו לקוביות קטנות, וכל התערובת הייתה טעימה מאוד. קשה לפשל, עם כל כך הרבה גבינה וקרם פרש.

בן זוגי לארוחה בחר בפיצה הדובים: פיצה ברוטב עגבניות טריות, חצילים, אנשובי ומוצרלה. הפיצה הוגשה במחבת שחורה רותחת, עם גבינה מבעבעת. רוטב העגבניות היה טעים ועשיר, פרוסות החציל נאפו קודם שהונחו על גבי המוצרלה, והאנשובי השאיר את טעמו בכל ביס כמעט. נקודת התורפה הייתה הבצק, שהיה סתמי, וכך הפכה המנה כולה, שיכולה הייתה להיות מוצלחת ממש, למנה נחמדה ותו לא.

את המנה הוא ליווה בבירה גולדסטאר קרה. אני, לעומת זאת, שתיתי כוס מיץ רימונים שנסחט ממש לפני ההגשה, רעיון מצוין ומיץ נהדר, שהלוואי והיה מוגש בעוד מקומות. אחרי שגמרתי את כל הכוס בגמיעה אחת כמעט, שמתי לב שכמעט בכל שולחן יש כוס מהנוזל האדמדם הזה.

התלבטנו אם להישאר לקינוח, בגלל שהיה מלא ורועש, אך לבסוף החלטנו, שבבית קפה שהוא גם קונדיטוריה, שמציעה מאפים למכירה, כדאי להמשיך, ובחרנו בעוגת מוס שוקולד. לשולחננו הגיעה פרוסה עבה, שהורכבה מבסיס עוגת ספוג, עליו מוס עשיר, מצופה בקרם שוקולד מריר ועוגית נשיקה קטנה. עוגה מוצלחת מאוד, שליווינו עם אספרסו קצר וטוב.

יצאנו משם עייפים, למדרחוב מלא באנשים שכנראה גם הם רוצים לנוח מעונת החגים, וסיכמנו בינינו שאם נעבור יום אחד שוב בזכרון, ניכנס שוב ל''הדובים''. אבל רק אם זה לא יום שישי.

הדובים
המייסדים 50, זכרון יעקב.
04-6399604

לחם בשר הרצליה אירועים חדש