Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> סתיו ישראלי במסעדת פסטה מיה
לחם בשר הרצליה

סתיו ישראלי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''עוד טעמנו שרימפס במרטיני. אולי תחשבו אותי לפרובינציאלית, אבל בסופו של יום, לטעמי, מבין פירות הים המקובלים במקומותינו, השרימפס לוקח כל תחרות בידיים קשורות. הפעם הזו לא הייתה יוצאת דופן, הנ''ל שייטו בברכת חמאה ומרטיני, וניחוח תפוז ריחף מעל פני תהום. מעולה''. מיקה פורז מצאה את פסטה מיאה שברחוב יהודה הלוי, המתמחה בפסטות עם פירות ים, כמסעדה המושלמת לפתיחת מושב הסתיו

''עוד טעמנו במסעדת פסטה מיאה שרימפס במרטיני. אולי תחשבו אותי לפרובינציאלית, אבל בסופו של יום, לטעמי, מבין פירות הים המקובלים במקומותינו, השרימפס לוקח כל תחרות בידיים קשורות. הפעם הזו לא הייתה יוצאת דופן, הנ''ל שייטו בברכת חמאה ומרטיני, וניחוח תפוז ריחף מעל פני תהום. מעולה''. מיקה פורז מצאה את מסעדת פסטה מיאה שברחוב יהודה הלוי, המתמחה בפסטות עם פירות ים, כמסעדה המושלמת לפתיחת מושב הסתיו

סוף כל סוף הגיוני לשבת על המרפסת, סוף כל סוף אפשר לנשום, הקיץ גווע, הערב כבר מסביר פנים, בהרים ובפנים הארץ אחרי השקיעה, כדאי ללבוש סודר.

וזו בדיוק העונה בה אנחנו, עכברים תל אביביים מעונים שכמונו, מגיחים סוף סוף מהמחילה הממוזגת, אחרי חודשיים לפחות של שהייה בקירור. לפעמים יוצאים לסיבוב בשדרה, מנידים בראשנו בהכנעה מול מיצג החוצות התורן של שדרות רוטשילד, הפעם אלה כדורי הארץ, שיהיה, לפעמים זו הליכה לאורך הטיילת ''תגיד מה שתגיד על צ'יץ, הטיילת זו הברקה'' (מה שנכון נכון), לעיתים נווה צדק, ''כמה חבל שלא קנינו כאן בית כשעוד אפשר היה'' (אכן חבל). מה שבא בא. תיירים מזדמנים בעיר שלנו. ובסוף ההליכה ה''נמרצת'' מקנחים בארוחה. הפעם נפל הפור על מסעדת פסטה מיאה ביהודה הלוי, אוף שדרות רוטשילד.

היות וכאמור הסתיו הגיע, לגבי המנה הראשונה במסעדת פסטה מיאה לא נשאלה כל שאלה, המרק הראשון של העונה כמובן, מינסטרונה. המרק, מתקתק מעט עם נגיעת חריפות, נספג בקרוסטיני מבושם בשום, שמצא מנוחה בתוך הצלחת, ובתוספת כף פרמזן נתקבלה חגיגה משמחת.

עוד טעמנו במסעדת פסטה מיאה שרימפס במרטיני. אולי תחשבו אותי לפרובינציאלית, אבל בסופו של יום, לטעמי, מבין פירות הים המקובלים במקומותינו, השרימפס לוקח כל תחרות בידיים קשורות. הפעם הזו לא הייתה יוצאת דופן, הנ''ל שייטו בברכת חמאה ומרטיני, וניחוח תפוז ריחף מעל פני תהום. מעולה.

הגענו לעיקריות במסעדת פסטה מיאה ובחרנו פילה מוסר וניוקי בחמאת שקדים. ניוקי הוא דוגמא למנה שכל קסמה תלוי בדיוק ההכנה. בסך הכל בצק מבושל במים, מה כבר יכול להיות? אז זהו, שיכול להיות רע מאוד, וכאן, במסעדת פסטה מיאה הם היו בדיוק כמו שצריך. רכים וקלילים, ללא זכר לדביקות מעיקה, נימוחים, אפילו ענניים, ואני לא נסחפת. הרוטב שעטף אותם השתלב בול, הם היו כה נפלאים עד שאעז ואומר, שעל ידם נחו שני נתחי מוסר.

טעמנו במסעדת פסטה מיאה גם את מנת הפסטה, אלי אוליו מורטי, כלומר שמן זית ברוח ים. אוי אוי, פסטה מיאה, איך נהייה שבביקורי האחרון ברומא לא אכלתי פסטה כה מוצלחת? מתוך מיני הפסטה לבחירה (בכל יום כשבעה סוגים מתוך רשימה של שלושים) הלכנו על פטוציני, כי רוטב שמן זית אוהב פסטה שטוחה, וזו הייתה רכה אך נוכחת, עדינה ויחד עם זאת בעלת אישיות משל עצמה. רוטב שמן זית זה תמיד נחמד, אבל במסעדת פסטה מיאה תוספת של זיתים העצימה את טעם השמן, ונגיעה של לימון הקפיצה את כל העסק מעלה, איזה כיף.

לסיכום ביקורנו במסעדת פסטה מיאה הגיע אספרסו סמיך, חמוץ במידה, בכוס חמה, ופאי אגסים ושקדים עם כדור גלידת וניל.

כמו במסעדת האם שבוילסון, גם במסעדת פסטה מיאה בסניף יהודה הלוי תמצאו את מקרר הפסטה הטריה, ובו מבחר הפסטות של היום. אם כבר הגעתם עד הלום למסעדת פסטה מיאה, בהנחה שאתם לא שכנים, הרי לא תעזבו בלי להצטייד במנת פסטה להכנה בבית מחר, לא? במסעדת פסטה מיאה תמיד אפשר להתייעץ איזה סוג יתאים במיוחד לרוטב הפסטה הביתי האהוב עליכם, ולגוון את השבוע באיזה חונקי כמרים, עצבניות או רדיאטורים.

הדבר היחיד שחסר למסעדת פסטה מיאה פירות ים הוא נוף גלים וחוף. חוץ מזה, אם אתם רעבים בסביבה, מסעדת פסטה מיאה זו בחירה מצוינת, ואם אתם לא רעבים - אז לפחות תטעמו פרוסת עוגה. כדאי לכם.

פסטה מיאה,
יהודה הלוי 52, תל אביב
טלפון: 03-5669967
פקס: 03-5669979

לחם בשר הרצליה אירועים חדש