Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > חדשות> : ברים יין ואלכוהול: תחרות היינות טרה-וינו
לחם בשר הרצליה

חווית יין: תחרות היינות טרה-וינו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ב-8-4 בנובמבר תתקיים באילת תחרות היין הבינלאומית טרה-וינו, הנערכת בחסות ארגון היין המוביל בעולם, OIV. באתר 2eat תוכלו למצוא את כל הפרטים והעדכונים החמים ביותר מהתחרות, ומהסופ''ש הנלווה לה, פסטיבל חווית היין

ב-8-4 בנובמבר תתקיים באילת תחרות היין הבינלאומית טרה-וינו, הנערכת בחסות ארגון היין המוביל בעולם, OIV. באתר 2eat תוכלו למצוא את כל הפרטים והעדכונים החמים ביותר מהתחרות, ומהסופ''ש הנלווה לה, פסטיבל חווית היין

עם התעוררותו המרשימה של ענף היין שלנו בשנים האחרונות, הולך ומתבסס מעמדה של ישראל על מפת תחרויות היין הבינלאומיות היוקרתיות. בשנת 2006 אירחה ישראל לראשונה את תחרות היין הבינלאומית TerraVino בתל-אביב. השנה, ביוזמה משותפת של מארגני התחרות ורשת מלונות ישרוטל, הוחלט לקיימה במלון ישרוטל המלך שלמה באילת. בעקבות הצלחת התחרות בשנה שעברה, צפויה השנה השתתפות ערה של יינות מהארץ ומהעולם, שופטים מובילים ומוערכים והחשוב מכל – חסות מלאה של OIV, ארגון היין המוביל בעולם. יותר מ-400 יינות, מ-15 מדינות, מתוכם יותר מ-200 יינות ישראלים, כבר הבטיחו את השתתפותם בתחרות, אשר תתקיים בימים 4-8 בנובמבר 2007, במלון ישרוטל המלך שלמה באילת.

התחרות, המפגישה את מיטב יקבי ישראל עם סגל שופטים מומחים מכל העולם, מהווה הזדמנות מיוחדת במינה למפגש בלתי-אמצעי בין היינות הישראליים והאנשים שמאחוריהם, ובין צמרת ענף היין העולמית. תחרות זו עומדת בסטנדרטים הקפדניים ביותר המקובלים בענף, ומנוהלת בפיקוח מלא של ארגון היין הבינלאומי OIV. חסותו המלאה של הארגון על התחרות מהווה תו איכות ואות כבוד לתעשיית היין בישראל. אורח הכבוד של התחרות הוא מנכ''ל ה-OIV, מר פדריקו קסטלוצ'י, אשר יפקח באופן אישי על התחרות. על תכני האירוע מופקד מר חיים גן, המייסד והבעלים של ''איש הענבים'' – המרכז לתרבות היין, השוכן במבנה עתיק ויפהפה ביפו העתיקה.

תחרות היין TerraVino פתוחה אך-ורק לשופטים ולאנשי מקצוע מתחום היין. על שופטי התחרות נמנים כ- 15 שופטים בעלי שם עולמי בתחום היין, ביניהם: Beatrice da Ros, יו''ר איגוד הייננים של צרפת; Pablo Amate, מעיתונאי היין והגורמה המשפיעים ביותר בספרד; Laflamme Ghislain, יו''ר התחרות Selection Mondiales du Vins בקנדה; ו-ToshiroTsukamoto מיפן, בעל יקב Chateau Lumiere. אל אלו יצטרפו שופטים מישראל, דוגמת עירית שנק בוקסר, ייננית ברקן; נעמה מועלם, ייננית דלתון; עידו לוינסון, יינן רקאנטי ועוד. התחרות תתקיים בפיקוחה של מועצת גפן היין במשרד החקלאות, אשר אף מעניקה את חסותה לאירוע.

היינות המשתתפים בתחרות יישפטו על פי קטגוריות מחיר לצרכן, כך שיהיה בסיס הולם להשוואה ביניהם. בנוסף למדליות זהב כפול ומדליות זהב, יוענקו בתחרות, בין השאר, פרסים מיוחדים ליין מחו''ל שיקבל את הציון הגבוה ביותר, ליין הישראלי שיקבל את הציון הגבוה ביותר, ליין הישראלי הכשר הטוב ביותר בתחרות, ליקב הבוטיק הישראלי הטוב ביותר, ליקב הבוטיק הישראלי הקטן הטוב ביותר וליינן הישראלי הטוב ביותר.

אתר 2eat שמחח לקחת חלק בתחרות היין TerraVino. מדי יום במהלך התחרות נביא באתר עדכונים וחדשות על ההתפתחויות האחרונות בתחרות, ומידע על הזוכים.

פסטיבל חווית היין לקהל הרחב:

בצמוד לתחרות היין TerraVino, יתקיים החל מיום ה' 8/11 ועד ליום שבת, 10/11, פסטיבל ''חווית היין בישרוטל'', המיועד לקהל שוחרי היין והחיים הטובים. בפסטיבל יוכל הקהל הרחב לפגוש את בכירי השופטים והמשתתפים בתחרות, לטעום את היינות הזוכים ורבים אחרים, וליהנות מסופשבוע שכולו שמחת-לבב-אנוש.

סיכום שנת בציר 2007: פנל ייננים: עם סיום תקופת הבציר כשהתירוש הניגר שוכב בטח במכלי התסיסה, 3 ייננים מוכשרים מצבעי האדמה ועד ההר הלבן יסכמו את בציר 2007 בשלוב טעימת יינות מייצגים.

איזה יינות זוכים בתחרויות יין? פנל בינלאומי הכולל שני שופטים מהעולם. איזה יינות מעריכים שופטי יין? האם טעם אישי רלוונטי? האם מלחמת האסכולות בין יינות העולם החדש למול הישן ברת שפיטה? למה יינות קינוח מקבלים ציונים גבוהים? וסוגיות מרתקות נוספות.
בתום סדנה זו תתקיים גם טעימה מודרכת, ראשונה מסוגה, של יינות ישראלים כשרים, בהנחיית צוות שופטי התחרות הבינלאומיים.

טעימת יינות ישראלים: טעימת יינות של 10 יקבים ישראליים, בהשתתפות הייננים והשופטים מהעולם. פסטיבל יין אינטימי על כוס יין טובה והעושים במלאכה, בו יוצעו כ- 30 יינות לטעימה.

סדנה מיוחדת לילדים: עיצוב תוויות לבקבוקי יין ופעילות עם ענבים.

יין ושוקולד: שני מוצרים מרתקים משלבים ידיים בסדנה חושנית של ריחות וטעמים. סדנה מרתקת של 3 שעות שתעסוק בהיסטוריה של השוקולד, תהליכי ייצור, סיפורי שוקולד וטעימה של מגוון שוקולדים, סדנת יין בסיסית (מיועדת בעיקר לבני/בנות הזוג של משתתפי הסדנאות הראשיות), והתאמת יינות לשוקולד.

לילה של ויסקי וסיגרים: הרצאה וטעימות בהשתתפות יעקב שקד, עורך מגזין ''סיגאר'', וטל חוטינר, שגריר ''ג'וני ווקר'' בישראל.

רשת מלונות ישרוטל מציעה חבילות אירוח לסוף השבוע, הכוללות השתתפות בכל אירועי הפסטיבל. החבילות, ל-2 או 3 לילות, מוצעות בישרוטל המלך שלמה ובמבחר מלונות איכותיים של הרשת באילת. אורחי סוף השבוע שיזמינו חבילת אירוח בת 3 לילות (ד' – שבת) יוזמנו להשתתף בארוחה ביום התחרות החגיגית, בה יוענקו הפרסים ליינות הזוכים, ללא תוספת תשלום. ארוחת הערב תתקיים ביום ד', 7.11.07, במלון ישרוטל המלך שלמה. כל הרווחים מדמי ההשתתפות בארוחה יוקדשו לעמותת בי''ס ''אורים'' לחינוך מיוחד באילת.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש