Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> בית קפה אוסלנדר
לחם בשר הרצליה

דברים טובים קורים במקרה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''ביקשנו כמנת פתיחה בטטה, קישוא וחציל אפויים עם גבינות. קיבלנו צלחת עם מנה פשוטה, ויחד עם זאת כל כך גאונית, שקשה היה שלא לומר 'איך זה לא חשבו על זה קודם'''. עיינה גל גילתה את אוסלנדר, קפה ביסטרו מיוחד, לגמרי במקרה

"ביקשנו בבית קפה כמנת פתיחה בטטה, קישוא וחציל אפויים עם גבינות. קיבלנו צלחת עם מנה פשוטה, ויחד עם זאת כל כך גאונית, שקשה היה שלא לומר 'איך זה לא חשבו על זה קודם'". עיינה גל גילתה את אוסלנדר, קפה ביסטרו מיוחד, לגמרי במקרה

הדברים הכי טובים נמצאים לפעמים במקומות הכי פחות צפויים. וכך, נסיבות כלשהן הביאו אותי ואת אספי לשכונת המשתלה בצהרי אמצע השבוע, ומבלי שבכלל חיפשנו - מצאנו בית קפה טוב. בין שני בניני מגורים גבוהים בלב השכונה הצפונית יש מעין פסאז' מסחרי קטן ורגוע. מאיה אוסלנדר ובעלה פתחו שם לפני מספר חודשים את הקפה ביסטרו שלהם, הנושא את שמם - אוסלנדר.

מאיה, שעטתה סינר מטבח מאז שהיא זוכרת את עצמה, עוד מהימים בהם התרוצצה בין רגליו של אביה השף, עברה הרבה לפני שהגיעה לרגע בו פתחה בית קפה משלה. היא הייתה אחות מעל עשר שנים, היה לה סטודיו לעיצוב תכשיטים, ובכל הזמן הזה הבישול היה רק תחביב. והנה, הבן פתח בר בצרפת, ומאיה נשלחה למשימת הקודש - לסייע לו בפתיחת המטבח של הבר החדש. כשהיא מזיעה מעל הסירים חשה לראשונה את האדרנלין, המיוצר כאשר אתה לא מבשל רק להנאתך, אלא לאנשים אחרים, שמשלמים עבור האוכל שלך. חשה והתאהבה. אז החליטה שהתחביב צריך להפוך למקצוע, והשאר היסטוריה.

אולסנדר הוא בית קפה קטן וחמוד. התפריט מציע כריכים, סלטים, מנות ראשונות ועיקריות, אבל המעניין בבית הקפה הוא הדף היומי המפרט את הצעות היום. כל יום יש המצאות חדשות ומקוריות, לפי מצב הרוח של מאיה; וכדאי לנסות דווקא אותן, כי הן המעניינות ביותר. אספי ואני, מורגלים בסניפי בתי קפה רשתיים ותעשייתיים, כבר הרגשנו בנוח עם האווירה המשפחתית והביתית של המקום, ופנינו לבחור. לצד שתי כוסות גרניטה תפוזים מרעננת (סחוטה במקום, כמובן) ביקשנו בבית קפה אוסלנדר כמנת פתיחה בטטה, קישוא וחציל אפויים עם גבינות. קיבלנו צלחת עם מנה כל כך פשוטה, ויחד עם זאת כל כך גאונית, שקשה היה שלא לומר עליה ''איך זה לא חשבו על זה קודם''. הרי עם בטטה וגבינה קשה לפשל. נאנחנו בהנאה והמשכנו לעיקריות.

העיקריות בתפריט של בית קפה אוסלנדר עולות 38 שקלים, ומגיעות בלווי שתי תוספות. כל מי שרגיל לאכול בבתי קפה בתל אביב יסכים שזהו מחיר לא פחות משערורייתי כלפי מטה, וכל מי שמתגורר באזור המשלוחים של המסעדה (שכונות צפון ת''א) יסכים שתהיה זו שערורייה לא להתחיל להזמין משם בקביעות. אני ואספי אכלנו בבית קפה אוסלנדר מנה של קציצות ברוטב, שהוגשו עם קוסקוס רך וטעים, וכבדים בבצל ופטריות. שנינו היינו מרוצים מהמנות ולא פחות חשוב - שבעים מאד, ובכל זאת המשכנו לנשנש את הסלט הקצוץ המתובל והטעים שעדיין היה מונח על השולחן לצידנו.

לקינוח, לצד הקפה, אכלנו עוגת שוקולד חמה, שהוגשה לקול מצהלותינו בכוס אספרסו קטנה וחמודה. מאיה סיפרה שכמו כל הדברים הטובים, גם ההמצאה הזאת קרתה במקרה - כשאזלו לה יום אחד הכלים להכנת הסופלה, היא הכינה אותו בכוס כזו, והתוצאה הייתה מוצלחת במיוחד. הסכמנו.

לתושבי שכונת המשתלה והשכונות הסמוכות, בית קפה אוסלנדר הוא פינת חמד מומלצת של ממש. הרחוקים יותר מוזמנים לנסוע במיוחד, כדי לנסות את הביסטרו / בית קפה התל אביבי הזה, השונה כל כך מבתי קפה אחרים. בנוסף, ניתן ליהנות מאופציית האירועים של בית הקפה - עד 100 איש- לפי סיכום אישי בתפריט ביתי, מושקע ובמחיר שווה לכל נפש.

אוסלנדר
סשה ארגוב 15, שכונת המשתלה, תל אביב.
03-6476640, 0526386220

לחם בשר הרצליה אירועים חדש