מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> אהבת הים הקטנה מסעדת דגים כשרה בירושלים

אהבת הים הקטנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''שני הדגים פולטו לאורך, האדרה הוצאה מהם, הם טוגנו עד לקבלת גוון זהבהב ומעורר תיאבון משני צידיהם, ולוו בצ'יפס. הדג היה טעים מאוד...''. עד שיקנו לירושלמים ים, הם יכולים להתאמן על יבש, במסעדת אהבת הים. שי וקנין יצא מרוצה

''שני הדגים פולטו לאורך, האדרה הוצאה מהם, הם טוגנו עד לקבלת גוון זהבהב ומעורר תיאבון משני צידיהם, ולוו בצ'יפס. הדג היה טעים מאוד...''. עד שיקנו לירושלמים ים, הם יכולים להתאמן על יבש, במסעדת אהבת הים. שי וקנין יצא מרוצה

לפני מספר חודשים צדה את עיני תמונה באינטרנט של גרפיטי שצוייר על קיר אבן בירושלים: ''ארקדי, תקנה לנו ים''. כמה חודשים אחרי, אני וזוגתי מטיילים בירושלים כחלק מהחופשה השנתית שלנו. מזג האויר נפלא, האבן הירושלמית המפורסמת מבצבצת מכל בניין ובניין מחייכת למקומיים ולתיירים. וים? ים אין, אבל דגים יש. אז עד שיהיה ים (או עד שנחזור לצפון) הגענו למסעדת ''אהבת הים'', לארוחת צהריים על טהרת הים וכל מה שכשר בו.

על המפה הלבנה כבר חיכה לנו קנקן לימונדה קרה, ובעוד אנו ממתינים למנות הפתיחה הנחנו למשקה הצונן להחזיר לנו את הרעננות שנעלמה אחרי יום הליכה שלם בירושלים. למנות הפתיחה הוגשו לנו זוגות זוגות של קעריות מרובעות, הכוללות מבחר רב של סלטים משובחים כגון: סלט טבולה, סלט סלק, חציל רומני, חציל פיקנטי, חציל המיונז, סלט גזר, טחינה, סלט כרוב, וסלט ירקות קצוץ דק-דק. לאחר מכן הגיעה מנת הכוללת 3 פלחי חצילים מטוגנים בדיוק במידה, כשעל כל אחד מהם מתנוסס כדור לבנה. פשוט וטעים.

עד המנות העיקריות העברנו את הזמן בהתרשמות מהמסעדה, ומהעיצוב הייחודי שכלל שביל זכוכית שקופה שנמשך לאורך המסעדה, וכלא בתוכו צדפים, וממחיצות בצורת אקווריום, שבהם שחו להם בשלווה וברוגע מספר גדול של דגים אקזוטיים בשלל צבעים.

כמנות עיקריות הגיעו, על צלחות מרובעות, לבנות ויפות, עם שוליים בצורת גל, שני דגים: פורל לי ומוסר לזוגתי. שני הדגים פולטו לאורך, האדרה הוצאה מהם, הם טוגנו עד לקבלת גוון זהבהב ומעורר תיאבון משני צידיהם, ולוו בצ'יפס. הדג היה טעים מאוד, פריך מבחוץ ורך ועז טעם מבפנים, ולמרות שאני נרתע מפורל בדרך גלל, בגלל ריבוי העצמות – התאמצתי לעשות שימוש מושכל בסכין הדגים, ולשלוף את נתחי הדג ללא קוצים. זוגתי החלה מנפנפת בדגל לבן כבר אחרי חצי דג, כשכל תחנוני שתמשיך לאכול עולים בתוהו. ומה כבר יכלתי לעשות? לא הרבה, אז אכלתי לה את הדג.

לקינוח הגיעה מנת קרם בוואריה עם כדור וניל המונח לצידה. יש לציין שהקינוח היה כצפוי טעים אך יחד עם זאת, אם הדבר כרוך בלוותר על הנגיסות האחרונות בדג, הדג מנצח. בכל מקרה הקיבה האנושית אמורה להיות אלסטית ולפנות מקום לקינוחון קטן וחמוד. ואם לא ישאר מקום? אז יש עוד סיבה לחזור שוב (הפסקה האחרונה נכתבה רק לגברים שביניכם, שהרי ברור לכל בר דעת שלנשים יש קיבה שנייה, נפרדת לקינוחים בלבד).

אז עד שארקדי יקנה ים, הירושלמים יכולים בינתיים להעביר את הזמן במסעדת דגים טובה. יש כאלה שאפילו את זה אין להם.

אהבת הים
שדרות בן צבי 11, ירושלים.
02-6236767