Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> בית הקפה טאצ'ה דאורו – בית קפה ששווה ביקור
לחם בשר הרצליה

ותודה לחברי שהביאוני עד הלום


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''למנה הראשונה: מנת כדורי ריזוטו ואורז בר עם מוצרלה ופרמזן. מנה מצוינת, טעימה מאוד, הממלאת את ייעודה של מנה ראשונה...''. נדב אבידן מבקש להודות לחברים שלחו אותו לטאצה ד'אורו בתל אביב. במקום פרחים, הוא קנה קפה

''למנה הראשונה: מנת כדורי ריזוטו ואורז בר עם מוצרלה ופרמזן. מנה מצוינת, טעימה מאוד, הממלאת את ייעודה של מנה ראשונה...''. נדב אבידן מבקש להודות לחברים שלחו אותו לטאצה ד'אורו בתל אביב. במקום פרחים, הוא קנה קפה

תקפות החגים עושה לי מדי פעם צורך לבלות קצת זמן איכות עם עצמי. כל ארוחות החג המשחיתות האלו, כל הדודים הרחוקים.. בשלב מסוים אני מרגיש שאני חייב ליהנות קצת עם עצמי, רגע לפני הפעם ה-30 שישאלו אותי מתי אני מתחתן. בדרך כלל מדובר בבילוי בוקר בים עם ספר טוב, או לחלופין צפייה בסרט שמזמן רציתי לראות. השנה החלטתי לעשות מעשה ולמצוא בית קפה טוב- כזה שאיהנה לשבת בו גם אם לא באתי עם אף אחד.

כרגיל, המרחב הוירטואלי לא חוסך בסופרלטיבים לכל בית קפה שנפתח, וקצת קשה לברור מבין כל האפשרויות את בית הקפה האידיאלי עבורי, ולכן פניתי לאלטרנטיבה - שאלתי כמה חברים שאני מחשיב כמביני עניין, בהנחה שאם שם של בית קפה יחזור על עצמו, כנראה שהוא באמת ראוי. ואכן, רק שם של בית קפה אחד חזר על עצמו בכל ההמלצות- טאצה ד'אורו בנווה צדק. טוב, אמרתי לעצמי, הגיעה השעה לברר על מה הם מדברים, ולמה כולם מכירים את בית קפה הזה ורק אני לא. וכך, חדור תחושת שליחות, ענווה, ורצון ליהנות, הגעתי אל טאצה ד'אורו.

כבר נכתב הרבה על נווה צדק עצמה, הציורית והיפה, ומקומות הבילוי בה. לטעמי האישי, בית קפה הטאצה הוא גולת הכותרת במקום הציורי הזה. כבר בכניסה לבית קפה הייתה לי הרגשה אחרת- המקום היה מלא, אבל לא עמוס מאוד, ומייד כשהתיישבתי על הבר חייך אל הברמן החביב ניר, והגיש לי את התפריט. כאן יש מקום לעצירה מתודית - התפריט של בית קפה הטאצה הוא אחד מהטובים ביותר שראיתי, ולא רק בגלל העובדה שמדובר במקום שכבר מעל 8 שנים מסרב להיקרא מסעדה. היצע המנות מרשים, וחיבור הטעמים בכל אחת מהן מסקרן- בקיצור, בהחלט פתח לי את בלוטות הטעם.

למנה הראשונה נבחרה לאחר התייעצות לא קלה עם ניר והמלצרית מנת כדורי ריזוטו ואורז בר עם מוצרלה ופרמזן, המוגשת בבית קפה על מצע פטריות ומאש (קטניה דרום אמריקאית). מנה מצוינת, טעימה מאוד, כממלאת את ייעודה של מנה ראשונה, דהיינו פותחת את התיאבון לבאות, ולא סותמת אותו כמו חלק מהמנות הראשונות שנתקלתי בהן בעבר.

לאחריה נשאלתי אם אני מוכן למנה העיקרית- סינטה קצוצה דק, עשויה בגריל עם ציר בשר, המוגשת בבית קפה על מצע פירה, עגבנייה ובצל חרוכים. מדובר למעשה בקציצת בשר לא קטנה בכלל, הנראית בתחילה כאתגר, אך לאחר הביס הראשון מסתבר שבאמנות המטבח של הטאצה ד'אורו אין דבר כזה קטן מדי, והיא נעלמה מהצלחת לפני שמישהו הספיק לומר ''אספרסו''.

בשלב הזה גם השיחה עם ניר התפתחה להיות ערה ונינוחה, וממה שסיפר על הבית קפה , הבנתי למה אני כל כך מתלהב - כל האוכל נעשה במקום, כולל הכל. בבית קפה טאצה מבינים עובדה פשוטה - צריך לעשות את מה שאתה יודע לעשות הכי טוב, ולא לנסות לעשות הכל מכל כל ולסיים את היום עם תוצאה בינונית. גם האווירה בבית קפה טאצה מוקפדת מאוד, מהפרטים הגדולים ועד לקטנים ביותר- העיצוב נינוח, פתוח ופשוט, כזה שלא מתיימר להיות מתנשא ומרגיז, ומנגד בהחלט מספק פרטיות ואינטימיות נדירה לבתי קפה.
המוסיקה בבית קפה גם היא מהווה חלק לא קטן מהאווירה, ושירי ג'אז קלילים ליוו את הערב ותרמו לנוחות ולשקט שמסביב. כל אלו תורמים מאוד להרגשה שבבית קפה טאצה ד'אורו רואים בכל לקוח בן בית, וכל פרט במקום מכוון כדי שנרגיש כך.

ואז הגיע הקינוח המיוחד של בית הקפה- פונדנט שוקולד עם שקדים קלויים וסורבה משמש. מה כבר יכול להיות מיוחד בפונדנט, תשאלו? אז זהו - גם הקינוחים מוכנים בבית הקפה, והדבר מורגש מאוד. זה לא הפונדנט הקולקטיבי המוגש תמיד בבתי קפה, אלא משהו אחר, טעים ומיוחד, והשילוב של טעם המשמש עם השוקולד יוצר צירוף שנותרתי אחריו תוהה איך לא חשבתי על זה בעצמי עד היום.

אחרי הפונדנט לקחתי לי כוס מהקפה של הטאצה ד'אורו, שנחשב לטוב ביותר בארץ - אין לי מה להוסיף. מי שקבע זאת, ידע על מה הוא מדבר, ואני, לא מבין גדול מדי בקפה, רק מיהרתי לקחת לי 2 שקיות הביתה של קפה טחון, כדי שאוכל לארח חברים בטעם אמיתי של קפה. אחר כך רצתי לספר לחבר'ה על התגלית: מצאתי את בית הקפה המושלם במרחק רבע שעה הליכה מהבית. עם תפריט אוכל שיכול להתחרות בקלות בהרבה מסעדות נחשבות, עם קפה נפלא, עם אווירה ושירות שכמו נגזרו מירחון אירופאי. אני באופן אישי הכרזתי על בית קפה טאצה ד'אורו כבית השני שלי לחודשי החורף המתקרבים.
ותודה לחברים שהמליצו והביאוני עד הלום...

טאצה ד'אורו
אחד העם 6, נווה צדק, תל אביב.
03-5166329

לחם בשר הרצליה אירועים חדש