Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> ארוחה השבוע במסעדת מטרו ביסטרו בכפר סבא
לחם בשר הרצליה

קרוב לבית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''אני בחרתי בסטייק אנטרקוט, שהגשים את פנטזיית הבשר הבוערת בעצמותיי בשבועות האחרונים, אשר הוגש בצלחת גדולה לצד פלחי תפוחי אדמה רכים ושחומים. ג' בחר בסינייה, בשר קצוץ בבהרט, טחינה, פרוסות עגבניה וצנוברים, שהוגשה בכלי מעוגל מסורתי והיתה טובה מאד''. אדווה גן סתיו מאושרת. היא מצאה סוף סוף מסעדה טובה קרוב לביתה: מטרו ביסטרו, בכפר סבא

''אני בחרתי בסטייק אנטרקוט, שהגשים את פנטזיית הבשר הבוערת בעצמותיי בשבועות האחרונים, אשר הוגש בצלחת גדולה לצד פלחי תפוחי אדמה רכים ושחומים. ג' בחר בסינייה, בשר קצוץ בבהרט, טחינה, פרוסות עגבניה וצנוברים, שהוגשה בכלי מעוגל מסורתי והיתה טובה מאד''. אדווה גן סתיו מאושרת. היא מצאה סוף סוף מסעדה טובה קרוב לביתה: מטרו ביסטרו, בכפר סבא

אני באמת אוהבת את כפר סבא. באמת. היא עיר נהדרת לגדל בה משפחה, היא ירוקה. שקטה ונעימה. יש בה כל מה שבן אדם צריך בשביל לחיות טוב... כמעט. את המקומות הטובים לאכול אפשר לספור בה על כף יד אחת (אולי שתיים). שלא ישתמע חלילה כאילו אין איפה לאכול בכפר סבא: דווקא יש כאן כמה בתי קפה לא רעים, פיצריה סודית שמתקרבת לשלמות, ואפילו כמה מסעדות טובות פה ושם. אבל ברגעי האמת, כשהאדם המצוי מן הפריפריה נאנח מרעב ומדפדף דיפדופים נואשים במדורי האוכל בעיתון – לא תמיד העיר מספקת מענה.

פעם, לפני שהפכנו משניים לארבעה, היינו נכנסים לאוטו ללא היסוס ונוסעים קילומטרים רק בשביל להגיע לקרפצ'יו הנכון או למרקיז שוקולד מדהים שהכין מישהו בפינה שכוחת אל זו או אחרת. בשנים האחרונות התחלתי לייחל לאוכל טוב שיהיה, אם אפשר, במרחק סביר מהבית, שלא לומר מהכרית. תל אביב, למי ששואל, אינה כלולה בהגדרת המרחק הסביר כשבא לך סטייק בדיוק כשמתחיל ''היום שהיה''. במקרה כזה, כדאי לו לאדם המרייר, שייזכר במטרו ביסטרו, ויגאל את עצמו מייסוריו.

למנות הראשונות הזמנו חומוס (חומוס? כאן??, מסתבר שכן), שהיה משובח ובעל מרקם חלק שהשתלב להפליא עם גרגרי חומוס נימוחים שהוזלפו בשמן זית טוב ונגררו בשמחה אל קרעי הפיתה החמה. סלט ירקות חתוך קטן של עגבניה-מלפפון-בצל-סגול-פטרוזיליה התבקש לצד החומוס, והתאים גם לכבד קצוץ שלווה בלחמניות קטנטנות ומצויינות הנאפות במקום. הכבד הקצוץ הוגש בצלחת חרסינה לבנה מקושטת בפיתוחים מעוגלים, שכמו נלקחה ממטבחה של פולה בן גוריון, וגרם לנו להקדיש תשומת לב גם למלפפונים החמוצים המעולים, שהוגשו לשולחן בקערית אובלית לבנה המעוטרת פרחים קטנים, גם היא מזכירה נשכחות. שאלנו והוסבר לנו כי המלפפונים (מלפפוני בלדי שנקטפו בעונה הנכונה) הוחמצו בדיוק כמו שאבא של ורד וענת (בעלות המקום) היה מכין, אפילו עד כדי שחזור האופן בו הוא היה דוחס תמיד עוד מלפפון אחד לצנצנת...

משהו במטרו עושה נעים בלב. אולי זה העיצוב הלא מחייב, בדמות קירות בצבעי חום בהיר עליהם נכתבו מנות היום בגירים צבעוניים, ואולי זו התחושה שקצת כמו בבית, מבשלים במטבח מגוון של מנות, לא משנה מאיזה מקור או עדה, סגנון או אופנה - העיקר שזה יהיה טעים.

המנות העיקריות שלנו היו דוגמא מצויינת לתפריט המגוון של מטרו. אני בחרתי בסטייק אנטרקוט, שהגשים את פנטזיית הבשר הבוערת בעצמותיי בשבועות האחרונים, אשר הוגש בצלחת גדולה ושקופה לצד פלחי תפוחי אדמה רכים ושחומים. ג' בחר בסינייה, בשר קצוץ בבהרט, טחינה, פרוסות עגבניה וצנוברים, שהוגשה בכלי מעוגל מסורתי והיתה טובה מאד.

לקינוחים בחר ג' בפאדג' שוקולד מעולה, ואני בפבלובה יפיפיה שבלטה בלובנה לנוכח רוטב פירות יער בצבע בורדו עז (פטל, חמוציות ואוכמניות). הקינוחים נבזקו שניהם באבקת סוכר, שהזכירה לי שלג של חג המולד בסרטי וולט דיסני.

מי שלא רואה באוכל טוב חלק מרכזי בחיי הפנאי שלו, עשוי לחשוב שאני קצת מוזרה. אבל אני חייבת להודות שרק הידיעה שיש מקום כמו מטרו במרחק דקות ספורות מביתי - נותן לי שלוות נפש מסויימת. אני יודעת שבכל מקרה חירום שלא יצוץ (אם למשל אני ח-י-י-ב-ת סלט קיסר ועכשיו) מטרו נמצא שם, בדלת פתוחה ובפנים מחייכות. זה בהחלט עוזר לי לישון בשקט.

מטרו ביסטרו
ויצמן 24, כפר סבא.
09-7457461

לחם בשר הרצליה אירועים חדש