Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> למה כדאי חיפושית בקפה בית קפה חיפאי
לחם בשר הרצליה

למה כדאי חיפושית בקפה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''סלט הבית הוא המנה המעניינת יותר – פסטה פנה חמה ברוטב פסטו, בתוספת ירקות אנטיפסטי, אגוזים וגבינה בולגרית..''. חיפושית בקפה הוא המקום האידיאלי להתאוורר ולנקות את הראש באמצע סשן מתיש של לימודים

''סלט הבית הוא המנה המעניינת יותר – פסטה פנה חמה ברוטב פסטו, בתוספת ירקות אנטיפסטי, אגוזים וגבינה בולגרית, הנמסה על גבי הירקות והופכת את המנה למלוחה וטעימה מאוד''. חיפושית בקפה הוא המקום האידיאלי להתאוורר ולנקות את הראש באמצע סשן מתיש של לימודים

החיים יכולים להתאכזר אליך לפעמים. הגבר איננו, נסע לו לאילת, לבקר את אמא שלו ולתפוס קצת צבע בים, ואני נשארתי בבית, להיאבק בסמינרים שלי, שלא מתקדמים לשום מקום. הייתי בעיצומו של הניסיון העקר המי-יודע-כמה לנסח סוף סוף את המבוא כשנחתה עלי ההארה – אני צריכה לצאת להתאוורר, לנשום אוויר, לפגוש חברה, לשבת במקום נחמד, לקשקש ולאכול משהו קטן. אחרי זה אני בטוח אצליח לשבת ולהתרכז. ככל שהרביתי להפוך בתיאוריה המגוחכת הזאת, היא נראתה לי אמינה יותר, עד שהרמתי טלפון למירב וקבעתי איתה מטר מהבית שלה, בחיפושית בקפה.

חיפושית בקפה קם במוריה לפני כשלוש שנים, במתחם בו שהה בעבר ''קפה 29'', כסניף-בן לקפה חיפושית המקורי, שנמצא עד היום ברחוב הגליל בחיפה (השותפים נפרדו בינתיים, והיום אין בין המקומות כל קשר). המקום פתוח 24 שעות, ובשעות הלילה מהווה מקום מפגש לאנשי חיי הלילה של חיפה, למלצריות שמסיימות את משמרתן ולבעלי פאבים שמגיעים לכאן להירגע אחרי יום העבודה. בשאר הזמן יש כאן תחלופה משתנה של צעירים, מבוגרים, סטודנטים, והרבה בליינד-דייטים, כפי שמעיד מושיקו, בעל המקום. וזה לא מפתיע: המיקום נוח – על ציר הבילויים המרכזי של חיפה, במרחק חמש דקות הליכה ממרכז הכרמל. המקום גדול, מרווח, מאוורר, ומציע מגוון אפשרויות ישיבה – על ספות הסבה נוחות, שולחנות עגולים קטנים, או מרובעים לקבוצות גדולות יותר. העיצוב מאיר פנים ולא סטנדרטי – הרצפה עשויה רובה ככולה מדק כהה, והקירות צבועים בכתום וירוק (זה נשמע מזעזע אבל מתקבל נחמד לאללה) ומעוטרים בדקורציה של עלי ענק ומנורות אדמדמות בצורת חיפושיות. בכלל, החיפושית, שהעניקה למקום את שמו, מופיעה כמעט בכל מקום, מדפי התפריט ועד לבובות קטנות על הבר או במקרר העוגות (והיא בכלל פרת משה רבנו). והכי חשוב – המוזיקה שקטה, נעימה, ומתנהגת כמו שמוזיקה צריכה להתנהג – כלומר מושמעת ברקע ולא משתלטת על החלל ומפריעה לשיחות.

אנחנו בוחרות לשבת באזור המעשנים, הגדול משמעותית מהאזור ללא עישון, אבל מאוורר מספיק כדי שזה לא יפריע לנו, ופוצחות במנות פתיחה קטנות ומתנשנשות של טוסטונים, עם פטה כבד אווז וריבת בצל בשבילי, וגבינת קממבר ופלפלים קלויים בשביל מירב הצמחונית. המנה עם פטה כבד האווז מוצלחת – על כל טוסטון מנוחים שני עיגולי פטה כבד בטעם עדין, וריבת הבצל המתקתקה סוגרת נהדר את הטעם. המנה של מירב מוצלחת פחות, אבל עדיין חיננית. בין ביס לביס אנחנו מנהלות שיחות עמוקות על משמעות החיים, רומנים רומנטיים ו''קריירה אקדמית: פתיחה מבטיחה לחיים או דריכה על קן צרעות''.

למנה עיקרית הזמנו רביולי גבינה ברוטב שמנת ובטטה, מנה שמגיעה חמה מאוד, מתקתקה וכבדה, ומשלבת בין המרקם החלקלק של הרביולי לרוטב הסמיך, הכולל חתיכות שלמות של בטטה ופטריות. סלט הבית הוא המנה המעניינת יותר – פסטה פנה חמה ברוטב פסטו, בתוספת ירקות אנטיפסטי, אגוזים וגבינה בולגרית, הנמסה על גבי הירקות והופכת את המנה למלוחה וטעימה מאוד. למרות זאת, אני ומירב קצת מתקשות להשתלט על כמות כזאת של פחמימות, קובלות באוזני עצמנו, ומבטיחות ש''מחר יום על טהרת הסלט ומרק הברוקולי''.

כל זה לא מנע מאיתנו, כמובן, להתענג על הקינוח. אנחנו מתחבטות קצת מול מקרר העוגות, מתייעצות עם אלין, המלצית החמודה שלנו, ובסוף מחליטות ללכת על שטרודל תפוחי עץ, שהיה כל מה שמצפים משטרודל תפוחי עץ להיות, והגיע מלווה בגלידה וניל וקצפת, ומעוטר בסירופ שוקולד. עשר דקות מאוחר יותר אנחנו נפלטות אל הרחוב, מירב מלווה אותי אל התחנה, ואני חוזרת אל הדירה שלי, אל החיים שלי, אל הסמינרים שלי. את הראש, בבית קפה, עם חברה, כבר ניקיתי. מחר אני כבר אצטרך למצוא תירוץ אחר ללמה אני לא מתקדמת איתם.

חיפושית בקפה
שדרות מוריה 29, חיפה.
04-8383831

לחם בשר הרצליה אירועים חדש