מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > שף בשקט > שף בשקט> שף בשקט עם וגיה שריף ממסעדת רים אלבואדי

שף בשקט עם וגיה שריף ממסעדת רים אלבואדי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

וגיה שריף, הבעלים והשף של מסעדת רים אל בואדי ביפיע, מספר איך ולמה גדל במטבח, במה הוא מתמחה, למה הוא נמנע מלאכול במסעדות בארץ, איך נערכה המסעדה שלו לחודש הרמאדאן, ומהו החלום חוצה המגזרים שלו

וגיה שריף, הבעלים והשף של מסעדת רים אל בואדי ביפיע, מספר איך ולמה גדל במטבח, במה הוא מתמחה, למה הוא נמנע מלאכול במסעדות בארץ, איך נערכה המסעדה שלו לחודש הרמאדאן, ומהו החלום חוצה המגזרים שלו

שם: וגיה שריף.

מקום מגורים: יפיע.

מסעדה: רים אל בואדי.

לימודים: למדתי תוך כדי עבודה באולמי שריף – כבר 18 שנה אני בענף הזה.

סגנון בישול: מאכלים מזרחיים ביתיים. היום, אחרי ניסיון של הרבה שנים, מתמחים גם בדגים ופירות ים.

עבודות קודמות: גדלתי ועבדתי במסעדה של אולמי שריף – אולם חתונות ומסעדה.

זיכרון ראשון שקשור באוכל: אנחנו באנו ממשפחה שיש בה הרבה אורחים. אבא שלי בנאדם מוכר באזור, כל הזמן הבית היה מלא, וכל הזמן היה צריך להכין אוכל לאורחים. כך שיום יום כמעט התעסקנו עם אוכל.

אם לא הייתי שף הייתי: אולי איש עסקים, גם עכשיו יש לי כמה עסקים קטנים. אבל אני לא מסוגל לדמיין את עצמי עושה דברים אחרים. זה נולד איתי, הקטע של המטבח, לא בחרתי בזה סתם ככה.

מנה אהובה: פירות ים ובשרים.

חומרי גלם אהובים: שום, שמן זית ותבלינים טריים, מהטבע.

לעולם לא אבשל: דברים שאני לא עושה טעימים – אני לא עושה אותם.

מנת דגל: פירות ים, שרימפס וקלמארי. היום אנחנו יכולים לעשות במגש אחד 10 טעמים של פירות ים. אבל זה גם עניין של תקופה. עכשיו, למשל, זה החודש של הרמאדאן, אז המסעדה עובדת בשיטת מזנון – כל אחד בא ולוקח מה שמתאים לו. היום, למשל, מבשלים מקלובי – אורז עם עוף וירקות, מאכל שאוכלים הרבה בתקופת הרמדאן, וגם עוף ממולא ומאכל שנקרא קפטה – בשר טחון עם בצל ופטרוזיליה וטחינה, אפוי בתנור.

מסעדה מוערכת/אהובה: בדרך כלל, אם אני אוכל במסעדה, זה רק בחו''ל. בארץ, אם בעל מסעדה יושב במסעדה – חושבים שהוא בא לבדוק את המקום. בגלל זה אני מעדיף לא לאכול במסעדות בארץ. אבל זה לא שאני לא אוהב לטייל או לאכול.

השראה: כל מאכל חדש שאני נתקל בו, בטיולים או בטלוויזיה.

חלום: לפתוח באזור המרכז מסעדה למגזר היהודי, עם אלף מקומות ישיבה.

רים אלבואדי
כביש ראשי, יפיע.
04-6010000