Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> בילוי בדיוינו בר-מסעדה עם אוכל טוב ואווירה מהנה
לחם בשר הרצליה

לא על הצימר לבדו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''את הקינוחים ליווינו עם מוחיטו חמצמץ-מתקתק בשבילה, וודקה-רדבול בשביל הגבר (אני), שבהתאם לאווירה שבמקום - עשו לנו שמח''. שי וקנין המתיק את החופשה הרומנטית בצפון בבילוי בדיוינו, בר-מסעדה עם אוכל טוב ואווירה עליזה

''את הקינוחים ליווינו עם מוחיטו חמצמץ-מתקתק בשבילה, וודקה-רדבול בשביל הגבר (אני), שבהתאם לאווירה שבמקום - עשו לנו שמח''. שי וקנין המתיק את החופשה הרומנטית בצפון בבילוי בדיוינו, בר-מסעדה עם אוכל טוב ואווירה עליזה

עם בוא החופש שלאחר המבחנים (מועדי ב' הסתיימו, תודה לאל) יצאנו אני וזוגתי לחופשה השנתית שלנו, ומצאנו לנו צימר קטנטן וחמוד עם נוף לכינרת. לאחר השתכשכות רומנטית בג'קוזי שבצימר תקף אותנו רעב, ומאחר והגיעה כבר השעה לארוחת ערב - לקחנו את הרכב ונסענו לכיוון ראש פינה, בתקווה למצוא מסעדה נחמדת לאכול בה.

כבר בכניסה לדיוינו הבנו שלא מדובר במסעדה רגילה. בגדול, דיוינו הוא בר-מסעדה, הכולל שני אזורי ישיבה, בחוץ ובפנים. ההבדל ביניהם אינו מסתכם רק בגג - מדובר באווירה שונה לחלוטין. בפנים האווירה שקטה ונינוחה יותר, בעוד שבחוץ האווירה קלילה יותר, והמוזיקה יותר קצבית. ממש בקרוב, סיפר לנו מוטי, מבעלי המקום, יפתח במקום אזור שלישי, בחצר האחורית, שיכיל מתחם צ'יל-אאוט, ובו יערכו הופעות קטנות ואינטימיות.

לדיוינו תפריט עשיר המכיל מנות רבות, מכריכים ועד לדגי ים טריים. לעזרתנו נחלצה אתי, המלצרית החיננית, ששירתה אותנו נאמנה אותו ערב, והדריכה אותנו בסבך המנות. למנות ראשונות המליצה אתי על כיסוני פילו ממולאים וסביצ'ה סלמון. כיסוני הפילו מולאו בגבינת עיזים ופטריות טריות, נעטפו בשכבות של בצק דק, טוגנו בשמן עמוק והוגשו כשהם מרוחים בשכבה עדינה של דבש. שילוב הגבינה המלוחה ועזת הטעם עם הדבש המתוק היה מפתיע וטעים. סביצ'ה הסלמון כלל נתחי סלמון דקיקים, שהוחמצו במיץ לימון ושמן זית, ועוטרו בעשבי תיבול. המנה הוגשה יחד עם מספר טוסטונים מתובלים. שתי המנות היו מוצלחות מאוד, ורק בשבילן היה שווה להגיע לדיוינו, אבל לא רק.

אחרי שסיימו להתענג על המנות הראשונות פנינו שוב לאתי, גלגל ההצלה האישי שלנו, שתסייע לנו בבחירת מנות עיקריות. והיא אכן לא הכזיבה. כמנה עיקרית המליצה לנו אתי על פאייה דגי ים לזוגתי ודג אמנון, מושט בפי הדייגים, בשבילי. הפאייה היא מנה צבעונית המכילה אורז מבושם, פלפלים, עשבי תיבול ונתחי סלמון, המוגשת על מחבת רותחת הממשיכה את בישול המנה באופן איטי ושומרת על חומה. נתחי הדגים היו טעימים, האורז פחות. האמנון הגיע לאחר טיגון בשמן עמוק, עם חתכים בצדדים - דבר ששיווה לו מראה של יונק ממשפחת החתוליים. לגבי איכות המנה, אסתפק בכך שאומר שהמנה נעלמה לי מהצלחת תוך דקות ספורות, ואם באורח נס היה מופיע במקומה דג אמנון חדש - גם הוא היה נעלם באותה מהירות.

השעה כבר התקרבה לחצות, המקום התמלא בינתיים בבליינים בכל הגילאים – חבורות צוחקות של צעירים, זוגות של זוגות בגיל העמידה ודרומה משם, וזוגות צעירים בדייט ראשון – והמוזיקה הפכה לקצבית ותוססת יותר. אנחנו התקדמנו אל עבר הקינוחים, ובחרנו - על מי אני עובד? אתי בחרה לנו - שני קינוחים קלילים וטעימים. לזוגתי הגיע מוס וניל-עוגיות ולי הגיע קינוח הנקרא צ'ורוס. המוס היה, לדברי זוגתי, שילוב של עוגה אישית עגולה וקלילה, עם גלידה עוגיות – הטעם האהוב עליה. הצ'ורוס התגלו כפחזניות מתוקות, עטופות בסוכר קינמון, שטוגנו בשמן עמוק עד לקבלת המראה הזהוב. את הקינוחים ליווינו בטעימות מבר האלכוהול הענף של המקום: מוחיטו חמצמץ-מתקתק בשבילה, וודקה-רדבול בשביל הגבר, הוא אני, שבהתאם לאווירה שבמקום - עשו לנו שמח.

אחרי שסיימנו את הקינוחים הודינו לכל הנפשות הפועלות, ובמיוחד לאתי, והמשכנו, חבוקים, אל הרכב. ניתן לומר שהזוגיות שלי ושל חברתי מעולם לא הייתה מושלמת יותר, וניתן גם לומר שזה בגלל שהתקשינו להחזיק את עצמנו, אחרי כזאת הארוחה.

דיוינו
ליד תחנת הדלק פז, הכביש הישן, ראש פינה.
04-6930808

לחם בשר הרצליה אירועים חדש