Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> קפה ובתי קפה בראון קפה כפר סבא
לחם בשר הרצליה

אין כמו בבית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"מולי הונח הר אדיר של פסטה צבעונית ברוטב שמנת עדין ונחתי עוף עסיסיים, שעוטר אף הוא בתפרחת הפלפלים הצבעוניים והעירית שהפכו את הצלחת לאביבית ושמחה....''. אדווה גן סתיו הרגישה בבית בבראון קפה שבכפר סבא

"מולי הונח הר אדיר של פסטה צבעונית ברוטב שמנת עדין ונחתי עוף עסיסיים, שעוטר אף הוא בתפרחת הפלפלים הצבעוניים והעירית שהפכו את הצלחת לאביבית ושמחה....''. אדווה גן סתיו הרגישה בבית בבראון קפה שבכפר סבא

באחד מספרי הילדים החביבים עלי מחפש לעצמו חולד נחמד אחד בית חדש. דרישותיו הן צנועות למדי: על הבית להיות מואר, חמים ויפה. נזכרתי בסיפור הזה כשישבתי בכורסאות העור הנוחות של בראון קפה בכפר סבא, והתבוננתי בחלל המרווח שמסביבי, בצילומים האומנותיים המוארים באור רך ובעצים הירוקים של המדרחוב השקט עליו משקיף בית הקפה. שמחתי לגלות שעוד יש כאן בתי קפה נעימים ונינוחים, שלא מרגישים חייבים לשבור שיא במספר השולחנות הגבוה ביותר שניתן לדחוס בחלל אחד, ושבוודאי היו עומדים בקריטריונים שהציב מר חולד החביב.

למרות שחומו הבלתי נסבל של חודש אוגוסט מזדחל לו ופולש גם אל חודש ספטמבר, מצאתי את עצמי באוירה חורפית למדי עם חשק עז למרק. מלצריתנו החמודה, שהעניקה לנו שירות אדיב ומוקפד תוך הפגנת בקיאות בתפריט, הסבירה שמרק היום בבראון קפה הוא מרק כרובית עם פסטו. השילוב הזה נשמע לי מעניין, והחלטתי לנסות. המרק, שהוגש לי בקערת לחם כפרי עגול, היה לבן כשלג, סמיך וטעים ביותר. פיסות גבינה צהובה שפוזרו מעל המרק נמסו לאיטן ונעלמו לתוכו. הפסטו שהובטח במערכה הראשונה נפקד מן המערכה השלישית (אלא אם יש פסטו בצבע לבן), אך טעמו המשובח של מרק הכרובית השכיח לי במהרה הבטחות מן העבר.

למנה עיקרית הזמנתי פטוצ'יני ברוטב שמנת, פטריות ונתחי עוף, ו-א' שאיתי בחרה בכריך ים תיכוני. הכריך התגלה כג'בטה זהובה שחבקה גבינת עיזים, ממרח עגבניות מיובשות, בזיליקום, רוקט וזיתים שחורים הוגשה לצד סלט ירוק ופטריית שמפניון ממולאת בגבינת שמנת. הפטריה עוטרה בתפזורת עליזה של קוביות פלפלים מיניאטוריות בשלל צבעים ועירית קצוצה.
מולי הונח הר אדיר של פסטה צבעונית ברוטב שמנת עדין ונחתי עוף עסיסיים, שהוגש בצלחת לבנה רחבת שוליים, ועוטר אף הוא בתפרחת הפלפלים הצבעוניים והעירית שהפכו את הצלחת לאביבית ושמחה. נסיונות לא מבוטלים מצידי לחשוף את קרקעית הצלחת עלו בתוהו, והכרזתי על כניעה אי שם באמצע הדרך.

למרות הכל, לא יכלנו לוותר על המנות האחרונות. מגש קינוחים לתפארת הוצג לנו על מנת שנבחר. היו במגש אינספור סוגי עוגות אישיות שנראו נפלא (שוקולד בלגי עם ויסקי, גבינה עם פירורים, טירמיסו, פסיפלורה עם שוקולד לבן ועוד), מתוכן בחרנו בפאי תפוחים ובפאי אגוזים. פאי התפוחים, שנראה כאילו לפני דקות ספורות הונח לצינון על חלון המטבח של דודה מיי בערבות טקסס, היה מופלא. פאי האגוזים היה גדוש אגוזי לוז, אגוזי פקאן ואגוזי מלך שטבלו ברוטב קרמל סמיך ונחו על בצק פריך רך. טעמו של כדור סורבה הקוקוס שנבחר ללוות את הפאי היה מדוייק ונפלא.

וכמו שאמר ידידי חולד בתום חיפושיו: אין כמו בבית... הקפה.

בראון קפה
שדרות ירושלים 42, כפר סבא.
09-7667526

לחם בשר הרצליה אירועים חדש