Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > חדשות> חדשות האלכוהול מרלו חדש שמפניה כשרה סדנאות בירה שיכר וכלי הגשה תווית של בית הגלגלים
לחם בשר הרצליה

חדשות האלכוהול


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מרלו חדש של יקבי עמק האלה, השמפניה הכשרה היחידה בארץ, שיתוף פעולה מיוחד לקראת החגים הכולל שיכר וכלי הגשה, סדנאות בירה לקהל הרחב במרכז הבירה הארצי, ושיתוף פעולה יוצא דופן, בין יקבי עמק האלה לבית הגלגלים

מרלו חדש של יקבי עמק האלה, השמפניה הכשרה היחידה בארץ, שיתוף פעולה מיוחד לקראת החגים הכולל שיכר וכלי הגשה, סדנאות בירה לקהל הרחב במרכז הבירה הארצי, ושיתוף פעולה יוצא דופן, בין יקבי עמק האלה לבית הגלגלים


יין מרלו חדש: מרלו VC 2003 של יקבי עמק האלה
ממש השבוע הושק היין החדש של יקבי עמק האלה, מרלו VC 2003, מסדרת VINEYARD'S CHOICE. מקור היינות מענבים אשר טופחו בשיטת גידול מיוחדת ובלעדית, המפיקה ענבים בעלי גרגר קטן במיוחד ומרוכז בטעמים וארומות. ביקב מתרחש תהליך התסיסה והיישון בנפרד מחלקות כרם אחרות. הטיפוח החקלאי וההפרדה הטכנולוגית נועדו למצות את המיטב מהזן, תוך עידוד מאפיינים אזוריים. גוונים של ירוק ותבלון מתווספים אל קשת המאפיינים הקלאסיים של הזן.
היינות משווקים בארץ ומיוצאים גם לחו''ל, במדינות כמו ארה''ב, קנדה, איטליה, שוויץ, דנמרק, גרמניה, אנגליה, דרום אפריקה, ובקרוב – יפן.
הרכב: 100% מרלו.
כרמים: אדרת.
צבע: סגול אטום.
ארומות: פירות אדומים ברקע של מנטה, פלפל ירוק ועשבי תיבול .
גוף: מלא, פרי מסיבי ובולט, צפוף, מורכב ורענן. היין בעל סיומת מעט יבשה וארוכה.
יישון בחבית: 17 חודשים.
מחיר לצרכן: 165 ₪ לבקבוק.

שמפניה כשרה
רשת טיב טעם קבלה לאחרונה את הזיכיון הבלעדי לשיווק השמפניה הכשרה היחידה בישראל - ''לורן פרייה''. מדובר על שמפניה רוזה אמיתית מצרפת, אשר קבלה את הכשרות שלה בזכות איש עסקים יהודי אשר בקש לייצר שמפניה אמיתית מחבל שמפיין שבצרפת, גם לשומרי המסורת ברחבי העולם.
בית השמפניה לורן פרייה נוסד ב-1812, ומנוהל כיום ע''י היינן מישל פוקונה, שנחשב לאחד מטובי הייננים בשמפיין. המקום מקפיד לשלב ערכים מסורתיים עם חוד החנית של הטכנולוגיה – כך, למשל, היה בית השמפניה הראשון שהשתמש במיכלי נירוסטה, הראשון שייצר שמפניה מבלנד של מספר שנים, והראשון שפתח חברת בת מחוץ לצרפת. כיום נושאת השמפניה את הכשרות של בית הדין רבנות פריז, ובארץ משווקת בלעדית ע''י רשת טיב טעם.
מחיר לצרכן: 540 ₪ לבקבוק 750 מ''ל.

ערכות שיכר עם כלי בישול והגשה
יקב מורד וחברת סולתם-רדד משיקים שיתוף פעולה חדש, ומציעים מארזים מיוחדים לקראת החגים: ערכות שיכר מיקב מורד בטעמי רימונים דבש או תפוחים ותמרים, עם כלי בישול והגשה מתוצרת סולתם-רדד. את הערכות ניתן לרכוש בחנויות הרשת של סולתם-רדד.
יקב מורד ביוקנעם הוא יצרן השיכר המוביל בישראל, ושוכן במבנה ההיסטורי שבו שכן בשעתו מפעל סולתם הראשון ביוקנעם. היקב מתמחה בהפקת שיכר וליקרים מצמחי מרפא, ירקות ופירות, ובהם תפוחים, תמרים, דבש, ליצ'י, אשכוליות, פרי ההדס, פטרוזיליה, פסיפלורה, רימונים, נענע, חרובים, סלק ואפילו תפוחי אדמה – לכולם טעם ארומאטי מיוחד במינו. היקב הוקם לפני 8 שנים על ידי יעקב ואתי מורד, תוך התבססות על ידע שעבר במשפחה במשך דורות. ביקב מייצרים גם יינות.
סולתם-רדד היא היצרנית הותיקה ביותר בישראל בתחום כלי הבישול, סירים וסכו''ם. בחנויות הרשת ניתן לרכוש את הערכותה משולבות, במחירי מבצע לכבוד החגים.
מחירים לצרכן:
מארז בקבוק שיכר של מורד עם כוס יין ומגש - 99 ₪.
מארז של בקבוק שיכר של מורד, 2 כוסות יין ומחבת טפלון - 199 ₪.
סיר סולתם עם מכסה זכוכית חסינת חום, בקבוק שיכר של מורד ושתי כוסות יין - 299 ₪.

סדנאות בירה לקהל הרחב
החל מחודש ספטמבר יערכו בבירדי, מרכז הבירה הארצי, סדרות של סדנאות לבישול בירה. הסדנאות יימשכו 3-5 מפגשים, וישלבו בין חומר תיאורטי והתנסות חוויתית בבישול בירה. את הסדנאות ינחה גדי דבירי, מומחה ובשלן בירה ותיק, שרכש את השכלתו ב-Siebel Institute of Technology בשיקאגו.
הסדנאות פותחות לקהל הרחב דלת לתרבות הבירה, ובמהלכן יתנסו המשתתפים בהכנת בירה על כל שלביה, כולל הכרת חמרי הגלם, בישול הבירה, סיור במבשלת בירה וכמובן - טעימות של התוצר הסופי. חובבי הבירה ימצאו בבירדי שלל מוצרים ושירותים הקשורים למשקה, ובהם ייבוא ושיווק של ציוד וחומרי גלם לבישול בירה, קורסים והדרכות אודות בישול בירה, הרצאות אודות תרבות הבירה וייעוץ מקצועי למבשלות, מסעדות ובארים.
מחירים לצרכן:
קורס בסיסי – 330 ₪.
קורס מקיף – 490 ₪.

שיתוף פעולה: יקבי עמק האלה ובית הגלגלים
נסיים עם שיתוף פעולה נוסף, ויוצא דופן, בין יקבי עמק האלה לבין בית הגלגלים. במסגרת שיתוף הפעולה ציירו בני נוער בעלי נכות קשה, 18 תוויות שיתנוססו על בקבוקי יין של יקבי עמק האלה. התוויות, חלקן צוירו ע''י האמנים תוך שימוש בפה או בתנועות ראש, הודבקו על אלף בקבוקי יין, שיוצעו לקהל הרחב במכירה פומבית שתיערך בסוף השבוע הבא, ביום ששי 31 באוגוסט ובשבת ה- 1 בספטמבר, בבניין בנק הפועלים שברחוב יהודה הלוי 63 תל אביב. כל ההכנסות מהמכירה – קודש לסיוע לאמנים נכים.
התוויות הייחודיות על בקבוקי היין של יקבי עמק האלה הן יצירות חברי חוג האמנות של ארגון בית הגלגלים, שהוקם לפני 26 שנים. הארגון מאגד ילדים ובני נוער נכים, חלקם בדרגת נכות קשה ומרותקים לכיסאות גלגלים, ומטרתו לסייע לחניכים לעבור ממצב של תלות מוחלטת לעצמאות חלקית ולנטילת יוזמה. בין הפעילויות שמארגן בית הגלגלים גם חוג לאמנות, בו משתתפים נערים משותקי מוחין המסוגלים ליצור בעזרת הפה או בתנועות ראש. התוויות נוצרו בים השאר ע''י מריאל, שמצייר בפה, ויקי, שלמצחה נקשר סרט עם מכחול והיא מציירת בעזרת הנעת הראש, ועוד בני נוער כישרוניים שהתגברו על הנכות הקשה והם יוצרים ומציירים, חרף מצבם הקשה.
היין מוצע למכירה פומבית במחיר התחלתי של 100 שקלים. ראש הממשלה אהוד אולמרט רכש ארגז, ואף חתם על שני בקבוקים המוצעים למכירה במסגרת המכירה הפומבית. שני בקבוקים נוספים, בחתימתו של נשיא המדינה שמעון פרס, יוצעו למכירה גם הם. כספי המכירה מהווים קודש להפעלת החוגים של בית הגלגלים: אמנות, מחשבים, בישול, מוסיקה, רכיבה טיפולית ועוד. המכירה תיערך, כאמור, בסוף השבוע הבא.
מחיר לצרכן: החל מ-100 ₪ לבקבוק, במכירה פומבית.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש