כמו בניו יורק, ניו יורק


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

האם המעבר לתפריט כשר פגם בחוויה המטרופוליטנית שמספקת רשת המסעדות ניו יורק ניו יורק, הכולללת אוכל טוב, מוזיקת רקע ועיצוב הולם? כתבתנו יצאה לבדוק את הסניף ההרצלייני, וחזרה עם בשורות: נהפוך הוא

האם המעבר לתפריט כשר פגם בחוויה המטרופוליטנית שמספקת רשת המסעדות ניו יורק ניו יורק, הכולללת אוכל טוב, מוזיקת רקע ועיצוב הולם? כתבתנו יצאה לבדוק את הסניף ההרצלייני, וחזרה עם בשורות: נהפוך הוא

מעולם לא ביקרתי באמריקה הגדולה, אבל קשה לומר שאני לא מכירה אותה. בארץ שלנו הכל מלא בייצוגים של האומה האמריקנית: יש קולנוע אמריקאי, ואופנה אמריקאית, והמון אוכל אמריקאי. לרוב זה פאסט פוד, אפילו ג'אנק פוד. אבל יש מקרים ובהם האוכל האמריקני בא לידי ביטוי בישראל דווקא במסעדות ראויות מאד.

את מסעדת ניו יורק ניו יורק אני מכירה מאז שהייתי קטנה. היא תמיד סימלה מקום משפחתי עם אוכל איכותי: המבורגרים עסיסיים, סטייקים וצ'יפס, כאשר הערך המוסף הוא, שהכל עשוי בסגנון אמריקאי. כך תפסתי את המקום וכך גם התרשמתי במספר הפעמים בהן יצא לי לאכול בסניף זה או אחר, עם משפחתי. השנים עברו, והנה אני שומעת בשורה מרנינה: רשת ניו יורק ניו יורק הופכת לכשרה. מסתבר, שניו יורק ניו יורק היא קודם כל עסק משפחתי, כלומר מפעילה אותה משפחה אחת. ומסתבר גם שאחרי שאותה משפחה קיבלה בקשות חוזרות ונשנות מהציבור הדתי המעוניין ליהנות גם הוא מהמסעדה, הוחלט להפוך אותה לכשרה.

הלכתי אם כן לסניף ההרצלייני, לנסות ולבדוק אם הכשרות לא פוגמת במאום. הלכתי לא בלי חשש: מקומות טובים ומהוגנים נפלו לא פעם כאשר עשו את ההסבה לעסק כשר. נכנסנו, התיישבנו, הזמנו, וחיכינו לבאות. בתור התחלה, בחרנו לנו כמה ראשונות, להרגיע את הקיבה. אכלנו קרפצ'יו חמצמץ וטוב בלווית לחם שום פריך, וגם את מנת הצ'ילי קון-קרנה, שהייתה מתובלת במידה ובהחלט מגרה את התיאבון להמשך. סלט קטן סיפק את רעבוננו לירק טרי, והיינו מוכנים לקבלת הבשרים.

בינתיים הסתכלנו סביב וראינו שלפחות מבחינת עיצוב ואווירה, הכשרות לא העכירה את היסודות עליהם מושתתת ניו יורק ניו יורק מאז ומתמיד. האווירה האמריקאית האותנטית תוגברה באמצעות מוסיקה מקומית, קיר לבנים אדומות ופוסטרים מדליקים. כשהגיע הבשר שלנו, היה ברור שגם במחלקה הזו האיכות נותרה כשהייתה.

כשר או לא, מה שחשוב בניו יורק ניו יורק זה הבשר. והבשר נותר משובח: הזמנו את מנת האנטריקוט ברוטב צ'ימצורי ומנת המבורגר השף, שהיא למעשה קציצה העשויה מבשר אנטריקוט, פילה וסינטה. אני בחרתי כתוספת תפוח אדמה אפוי, ובן לוויתי הזמין טוגנים. המנות לא אכזבו, והוכיחו שגם עם חותמת הכשרות הם עדיין ניו-יורקרים אמיתיים. שנינו אכלנו לשובע את המנות שלנו ואת התוספות.

לבסוף, התפנקנו עם קינוח של סופלה שוקולד, שרוטב השוקולד שזלג ממנו היה בעל טעם אקזוטי ומיוחד, של יותר משוקולד. יצאנו שבעים ומרוצים. אין ספק שניו-יורק ניו-יורק, גם עם הכשרות, מספקת חווית ניו-יורק הכי קרובה שיכולה להיות למציאות, מלבד כמובן לנסוע ממש לניו-יורק. אבל עד אז, מזל שיש את המסעדה בהרצליה פיתוח.

ניו יורק ניו יורק
משכית 32, בית המכרזים, הרצליה פיתוח
09-9542014