מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

טאצ' ווד


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בית הקפה טאצה ד'ורו קנה את אודי גורן כבר במזגן. אבל גם ליין, לעיצוב, לקינוחים, למנת פטה הכבד בפירות יבשים ופיסטוק ולפילה הסלמון הייתה תרומה. גלויה מנווה צדק

נקודת הזכות הראשונה לה זכתה Tazza D'oro אצלי ואצל נועה הייתה מיד עם כניסתנו למסעדה- טמפרטורת המזגן הייתה מדויקת. על בשרי למדתי שאין זה דבר להקל בו ראש; הרבה מכווני-מזגן במקומות ציבוריים מרגישים שהדרך להתמודד עם החום המהביל העוקב אחרינו לכל אשר נפנה, היא להקפיא את המקום לטמפרטורות סאב-ארקטיות. ב-Tazza היה נעים. תוסיפו לזה עיצוב זורם עם קריצות לרומא, מוזיקה אקלקטית ששומרת על קו רגוע ותקבלו מקום שכיף להיות בו ולגלגל שיחה.

עוד לפני שהספקנו להגיד ''ג'ק רובינסון'' קיבלנו למברוסקו, יין מוגז ואיטלקי מאוד לימי הקיץ, שמרגיש כמו גזוז אך טומן בחובו יתרון של באז קליל לאחריו. במקביל, התחילו לדבר איתנו ברצינות: חציל בטחינה ושום, מנה מוכרת ונפוצה למדי, קיבלה כאן טוויסט מוצלח בדמות רוטב עגבניות.
מעבר לאסתטיות וליופי הצבעוני שהשילוב יצר בצלחת, החמיצות הקלה של העגבניות עשתה מסיבה בפה עם המתיקות של החציל והמרירות של הטחינה. קצת מזה עם לחם כפרי שהתלווה למנה והפכתי נינוח יותר ומחויך.

מיד אחרי, כאילו צותתו במטבח של טאצה ד'ורו לווידויה של נועה בדרך אודות חיבתה לכבד עוף, הונחו לפנינו שתי חתיכות ענק של פטה כבד עוף בפירות יבשים ופיסטוקים, מלווה בריבת בצל וצנימים כמיטב המסורת. נועה קבלה על כך שהליווי המתוק מטשטש קצת את טעם הכבד אבל אני, שבימי חול לא אוהב כבד, מצאתי את עצמי מנגב את השאריות מהצלחת מאותה הסיבה בדיוק.

לסיום פרק המנות הראשונות קיבלנו סלט עוף. לכאורה, עוד גרסה משופרת של סלט ירקות פשוט עם נתחי חזה עוף על הגריל וטחינה; אבל גם הפעם השכילו לתת פה את התוספת שהפכה סתם סלט למנה מרגשת: תיבול מצוין בהנהגתם של עלעלי נענע טריים שנתנו לכל שאר המרכיבים גוון עדין של מנטה.

אחרי כל זה, כשנועה כבר התחילה מסמנת שקשה לה, יצאו מהמטבח התותחים הכבדים: קציצת סינטה עשויה מבחוץ וטעימה מבפנים שלוותה במחית תפוחי אדמה וירקות בגריל והייתה מצוינת (עם בשר טוב וטבח מוכשר אין באמת אפשרות אחרת). הירקות השלימו אותה כהלכה אבל דווקא הפירה גנב את ההצגה. לעיתים יש נטייה לזלזל בערכה ואיכויותיה הפוטנציאליות של התוספת הזו, אבל פירה טוב, לא דביק ונימוח הוא כלל לא מובן מאליו.
לפני הונח פילה סלמון על מצע אורז עם צימוקים וירקות מבושלים ולכל זה התלוותה כוס יין לבן של דלתון. גם מנה זו נאכלה עד תום ובהנאה רבה.

לקינוח בדקנו את הטירמיסו, ונועה קפצה מיד על ההזדמנות להוכיח לי את הטענה שלבנות יש קיבה נפרדת לקינוחים. שני הביסים שהיא הרשתה לי לטעום מצאו חן בעיני מאוד אך העליתי חרס במאמציי השכנוע שלי לקבל עוד קצת.

עזבנו רק כשנועה רמזה לי שכבר מנקים את הבר ואנחנו מפריעים. נפרדנו מכולם בלבביות ובחוסר רצון התחלנו להתגלגל הביתה, מסכימים על כך שהיה לנו טעים וכיף ושעוד נחזור לנווה צדק ולTazza D'oro.

טאצה ד'ורו
אחד העם 6, נווה צדק, תל אביב
טלפון: 03-5166329