קולו הענוג של הגונג


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כל מי שמגיע ולו מעט לירושלים מכיר את המסעדה הותיקה, גונג, השוכנת באיזור שבו נפתחות ונסגרות מסעדות לעתיים תכופות. גם גונג התחדשה לאחרונה, בבעלים חדשים ובתפריט כשר הכולל סושי ותפריט המשלב מזרח ומערב באופן מוקפד.

בר הסושי הכשר ''גונג'' נמצא במרכז העיר ירושלים, ברחבה הסמוכה לכיכר ציון. כל מי שמגיע ולו מעט לירושלים מכיר את המסעדה הותיקה השוכנת באיזור שבו נפתחות ונסגרות מסעדות לעתיים תכופות. גם גונג התחדשה לאחרונה, בבעלים חדשים ובתפריט כשר הכולל סושי ותפריט המשלב מזרח ומערב באופן מוקפד.

אני וחברתי פתחנו את הארוחה בשתי מנות סושי, האחת עם רצועת פילה בקר וירקות, שכללו בין היתר בטטה. זו היתה הפעם הראשונה עבורי בה ניתקלתי בבטטה בתוך סושי, וההתקלות הזו נעמה לי מאד. בטטה מביאה רק דברים טובים לאן שהיא לא הולכת, ולכן גם ההמצאות שלה בסושי היתה לטובה. הסושי השני היה עם סלמון ואבוקדו. החברה שלי, ששבה זה מכבר מארצות המזרח, הדגימה לי בשחצנות כיצד היא מלהטטת עם מקלות האכילה שלה, עד שסושי אחד נפל לה ישר לתוך צלוחית רוטב הסויה הקטנה. אני לעומת זאת הצלחתי במקצועיות להרים ולהכניס את המאכל בשלומותו לתוך הפה. לא נורא, אמרתי לה, הנה מגיע אוכל שאפשר לאכול בסכין ובמזלג.

מה שמייחד את מסעדת ''גונג'' הוא הפיוז'ן, השילוב בין העולמות. נהננו מחציל ''גונג'', המוגש על מצע טחינה כתומה, עשבי תיבול וצנוברים קלויים, ומיקיטורי עוף בצפוי פנקו. החציל היה נימוח וטעים ואת נתחי העוף הפריכים טבלנו בשני הרטבים שהגיעו לשולחן: רוטב טריאקי ורוטב צ'ילי מייפל, חריף בעדינות.

המשכנו לשיא הארוחה, חזה עוף טריאקי המוגש על מצע של אורז ביריאני. כל המנות היו טובות מאד והארוחה כולה היתה משביעה ביותר.

האווירה בגונג בשעות המוקדמות של הערב נעימה וסולידית, ולמרות גודלו של החלל הוא משרה אינטימיות ורוגע. הבר הגדול במרכז מפתה לנצל אותו, ולכן החלטנו שבפעם הבאה נגיע אפילו יותר מאוחר ונשב לארוחת לילה קלה על הבר. שלא יתבזבז. טוב לדעת שבמרכז הסואן של העיר אפשר למצוא מקום לשבת בו לבטח.

גונג
יפו 33, בית יואל, ירושלים
02-6250818