מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פשוט אבל טעים ביותר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

לפתיחה זללנו קציצות פלאפל חמות וטעימות, שניכר בהן המגע הביתי. אמנם בחוץ שרר חום אימים, אך אנו לא ויתרנו על מרק הבצל המוקרם, שהוגש בליווי קרוטונים. בין המנות היינו עסוקות בקריאת ספר האורחים, הגדוש סופרלטיבים על האירוח ועל האוכל...

אין כמו להעביר את צהרי יום שישי המהבילים בארוחה טובה ואחריה, בטן גב בחוף ים פרטי ומבודד.
הפנטזיה הזו גואה בי כל פעם מחדש מאז שחזרתי לפני כשנה מחופי תאילנד הבתוליים והקסומים עם החול הלבן והים על גווניו הכחולים ירוקים.

השבוע הסתבר לי, שגם בישראל קיימת פנינת חוף קסומה, הקרויה, שבי ציון. בתוך היישוב שנבנה במסגרת ''חומה ומגדל'', שוכנת לה מסעדת ''פשוט טעים'', במבנה שהיה בעבר מחלבה קטנה ששירתה את תושבי המקום, ובשנת 2002 לאחר גלגולים רבים הפך למסעדה ביתית וחלבית.

על התפריט החלבי אמונים בעלי המקום רבקה וירון, והם גם אלו שמקנים למסעדה את התחושה הכה נעימה וביתית. על רקע כל זה היתה בת דודתי, יפעת שהצטרפה אלי לצהריים, אופטימית ביותר.

לפתיחה זללנו קציצות פלאפל חמות וטעימות, שניכר בהן המגע הביתי. אמנם בחוץ שרר חום אימים, אך אנו לא ויתרנו על מרק הבצל המוקרם, שהוגש בליווי קרוטונים. בין המנות היינו עסוקות בקריאת ספר האורחים, הגדוש סופרלטיבים על האירוח ועל האוכל.

בנימה אופטימית זו המשכנו למנות העיקריות. בעצתה של רבקה הלכנו על הפיצה הבלקנית עם הירקות שנאפית בטאבון ובסיסה משוח ברוטב פסטו. המנה הייתה נהדרת, הבצק היה קראנצ'י והשתלב באופן מושלם עם הפסטו ושאר הירקות. למנה העיקרית השנייה הזמנו פשטידת פלפלים ועגבניות שלוותה בירקות טריים ברוטב בלסמי ואלף האיים. המנה היתה אסתטית ביותר והפשטידה רכה ונימוחה בפה.

צלחותינו שהתרוקנו במהירות פונו לטובת המנה האחרונה - עוגת שוקולד ביתית וחמה שהוגשה עם שני כדורי גלידת וניל. העוגה הרכה חוסלה במהירות על רוטב השוקולד העשיר שלה.
בשלב זה כבר היה קשה מאד להסתיר את החיוך הטיפשי שנמרח על פנינו המרוצות. נפרדנו לשלום מאנשי המסעדה וצעדנו בבטחה לרצועת חוף הים הפרטי והמעט פראי של שבי ציון כדי להביט בים הכחול המנצנץ בשמש ולסכם צהריים קסומים של כיף.

פשוט טעים
שבי ציון
טלפון: טלפון: 057-7474239