לחם בשר הרצליה

עוד טעימה ועוד


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

סדנת גבינות היא חוויה לחיך וגם אפשרות להציץ לעולם המרתק של ייצור גבינות. הסדנא של חוות העזים בר הרוח כוללת גם סיור בפרוייקט האקולוגי של הר הרוח ובדיר הסבר מקיף על סוגי הגבינות השונים. חוויה מעולם אחר...

הסדנא של חוות העזים בהר הרוח נפתחת בהסבר קצר על החווה כפרוייקט אקולוגי ועל המרעה ומקומו המרכזי בחיי החווה. מיד אחרי דברים קצרים יוצאים המשתתפים בצעד קל ובלב מלא רינה לסיור קצר בדיר ורק אחריו מתייבשים במרפסת המשקיפה לנוף הררי ארצישראלי מרהיב. סביב שולחן גדול עליו מונחים אינספור מוצרי חלב עיזים, חלב פרה וחלב כבשים, מתחילה הטעימה המודרכת.

תוך כדי הטעימות הכוללות הסבר על סוגי הגבינות השונים, מהיוגורט ועד הקממבר", דרך גבינות קשות וחצי קשות למיניהן, טריות ובשלות, לומדים המשתתפים להבחין בהבדלים ובדקויות שבין הגבינות, שלעתים אינם דקים כלל. בתוספת תשלום, תוכלו לצאף יין לטעימת הגבינות ולהפוך את הביקור בחווה לחוויה גסטרונומית מיוחדת שנמשכת שעתיים לפחות.

אפשר להזמין סדנת טעימות גם לקבוצות של מינימום 10 משתתפים ומקסימום 20 משתפים.

אם אתם מגיעים עם הילדים או בקבוצת חברים המטיילים על טפם ומרעם הפרטי, אויל תרצו לשלב בטעימת הגבינות גם את הסדנא להכרת החורש הטבעי שעורכים בני משפחת הימלפרב, בעלי החווה.

הסדנא מתחילה בהסבר קצר על החווה כפרוייקט אקולוגי ועל המרעה ומרכזיותו בחווה, יוצאת לסיור קצר בדיר, ואחריו יוצאת חורש בעקבות החרוב, האלון והאלה, העצים והשיחים האופייניים למרעה המקומי. הטיול בחורש כולל מפגש עם העדר והתבוננות בהתנהלות העזים בשטח הפתוח.
הסדנא מתאימה לילדים מגן טרום-חובה עד כתה ג' והיא אורכת כשעתיים עד שעתיים וחצי.

בתוספת תשלום, ניתן להמשיך את הפעילות בהכנת פיתות על הסאג', עם לבנה עזים, זיתים ולימונדה.

משפחת הימלפרב
חוות הר הרוח, נטף
02-5345660

לחם בשר הרצליה אירועים חדש