לחם בשר הרצליה

מדרום תיפתח הטובה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

נעה שחר כתבתנו חובבת הברים, החליטה לקפוץ השבוע למיוז האוס שבפלורנטין וגילתה שכונה לילית שוקקת ובר אינטימי שמצטיין בקינוחי שוקולד

יסמין היא כזאת צפונית, שהיא אף פעם לא עוברת את שדרות רוטשילד דרומה. ולכן, דווקא הרעיון להתוודע לבית קפה פלורנטיני הדליק לה בעיניים התלהבות ילדותית של מגלת עולם, כאילו היא עומדת להגיע למקומות בהם רגל אדם עוד לא דרכה לפניה.
''מה זה המקום הזה?'', שאלה בסקרנות תוך שהיא מלהטטת את רכבה בין הרחובות הצרים והזרים לה. ''קוראים לו מיוז האוס והוא חדש יחסית'', הסברתי לה, ''זה בית קפה עם גלריה, שמציגה תערוכות מתחלפות של אמנים צעירים''.
''מגניב'', חשבה יסמין בקול רם.
''מגניב'', הסכמתי אני.

מצאנו את המקום די בקלות, היות והוא ממוקם בקרבת המרכז הלילי השוקק של השכונה. נדהמנו שתינו לראות מחלון הרכב את כמות בתי הקפה והברים שצצו בכל פינה, ואת הערנות של הרחובות העמוסים בצעירים.
המיוז האוס עצמו התגלה כמקום קטן, אינטימי וחמים. מלצר עליז במיוחד התקרב אלינו והגיש לנו תפריטים, שאחד מהם, תפריט הלילה, עוצב בצורת עטיפת דיסק. ממש ככה.

בחרנו בסלט קינואה קר שהכיל בצל ירוק, עירית, פטרוזיליה, שמן זית ולימון בתוספת פלפלים וקישואים קלויים, ובלביבות קישואים ונענע שהוגשו עם מטבל יוגורט וסלט ירוק. יש בתפריט גם מנות קטנות של בשר, אבל יסמין ואנוכי החלטנו שבא לנו טוב ירק בשעת ערב שכזו, משהו קל, טעים ומשביע.
סלט הקינואה והלביבות קלעו בול למטרות האלה. הם נושנשו בקלילות ובלי מאמץ, היה בשתיהן גיוון ומעוף והן הותירו את שתינו שבעות למדי. הסכמנו להזמין עוד קינוחים, להשלמת החגיגה ויסמין החליטה להתפנק גם על איזו בירה.

מהקינוחים בחרנו את הוואפל הבלגי, שהמקום מתהדר בו, ובצדק. קיבלנו מנה עצומה ומפנקת של וואפל שלא התאפיין בכבדות של בצק ובטעם של כלום כמו במנות אחרות כאלה שטעמתי במקומות אחרים. הוואפל הבלגי של המיוז האוס היה פשוט וכיפי, והגיעו איתו עוד מיני מגדנות ופינוקים שהעשירו אותו עוד יותר: צימוקים, ריבת חלב וקוקוס, אגוזי מלך, קצפת ומספר פירות. אבל היהלום של המנה היתה מבחינתי גבינת השמנת המתוקה, עם טעם של ילדות ועם אופציה להכנת בלינצ'ס גבינה מתוקה בגרסה הבלגית. ליקקתי את המנה עד תום וכמעט שביקשתי עוד, אלא שעל השולחן המתינו ללקקנות שלי גם טראפלס שוקולד מופלאים שאי אפשר היה להתעלם מהם. שוט של שוקולד מרוכז זרם לשתינו בורידים אחרי שכילינו את כל אלה, והרגשנו שמגיעה לנו צעדת לילה בפלורנטין הלילית לפני שנשוב צפונה.

''אולי יום אחד נעבור לגור בשכונה?'', הצעתי, ויסמין אמרה ''אולי. אבל עד אז שווה לקפוץ לכאן יותר''.
שתינו הסכמנו. עכשיו אנחנו כבר יודעות שיש בשביל מה.

מיוז האוס
יאיר שטרן 4, פלורנטין, תל אביב
טלפון: 054-4679362

לחם בשר הרצליה אירועים חדש