פסטיבל טורקי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

התחלנו עם איקרה. סנדרה אמנם טורקיה מבטן ומלידה מה שמקנה לה יתרון גיאוגרפי עליי באיקרות, אבל קשה להתחרות עם המומחיות שפיתחתי אני לאורך שנים של התענגות על איקרות למיניהן. הגרסה היוונית, הגוון הבולגרי, זה הישראלי מקומי וכמובן הטורקי. בסוף מסע עקוב מאיקרות אני יודעת שאם יש מומחים לאיקרה בעולם, אלו הטורקים, וזאת של מסעדת גפן היא מהאיקרות הטורקיות המשובחות...

חודשים שלא נפגשנו ולשתינו היה המון מה לספר, אלא שחיש קל החלו המאזטים לזרום לשולחן, ובתוכם האיקרה, עלי הגפן, השעועית הלבנה בלימון ושמן זית והבמיה ברוטב רימונים. ועם כל הכבוד לקורותינו המרתקות, כשעל השולחן נערמים מאזטים טורקיים שתינו משתתקות. ובמלים אחרות, עוד לא נולד הגבר שיסקרן אותנו יותר מעלה גפן ממולא.

התחלנו עם האיקרה. סנדרה אמנם טורקיה מבטן ומלידה מה שמקנה לה יתרון גיאוגרפי עליי באיקרות, אבל קשה להתחרות במומחיות שפיתחתי אני לאורך שנים של התענגות על איקרות למיניהן. הגרסה היוונית, הגוון הבולגרי, זה הישראלי מקומי וכמובן הטורקי. בסוף מסע עקוב מאיקרות אני יודעת שאם יש מומחים לאיקרה בעולם, אלו הטורקים, וזאת של מסעדת גפן היא מהאיקרות הטורקיות המשובחות.

טעימה נוספת (שלא לומר ניגוב יסודי של הצלוחיות) מהבמיה, עלי הגפן והשעועית הלבנה, גרמה לנו להבין שגפן היא מסוג המסעדות שאם מגיעים אליהן במקרה בטיול לטורקיה, מרגישים כאילו תפסנו את אלוהים בביצים. כשזה קורה ברחוב שוקן בדרום תל אביב, זה לא פחות מרגש. וכך נדחקו הצידה כל נושאי השיחה הרגילים שלנו, העבודה, הילדים, הבעלים, אפילו הרומנים הפוטנציאליים ובמקומם מצאנו את עצמנו מעלות זיכרונות על איקרות, במיות ומסעדות בלתי נשכחות בטורקיה.

מיד כשסיימנו את סבב המאזטים, הוגשו המנות העיקריות, קבבוני טלה עם פיסטוק וצנובר על מצע של פיתה קלויה שהוגשו עם רוטב יוגורט ועגבניות טריות ומנה של בשר עגל עם פלפל ירוק, גזר, אפונה ואורגנו, שהוגשו בעטיפת הנייר בה נאפו. קבבוני הטלה ביוגורט היו לא פחות ממנה חלומית. המטבח הים תיכוני במיטבו. מנה שמעוררת מחשבה על ההבדלים בין מסעדת גורמה למסעדת פועלים, בפרט כשמדובר על המטבח הים תיכוני. הייתי שמחה להיות זבוב על הקיר בניסוי שבו יוגשו הקבבונים של גפן במסעדת רפאל למשל, כמובן, תוך צקצוק השפתיים המתבקש ובמחיר הראוי לפאר יצירה שכזה. אין לי ספק שהלקוחות ייעמדו למחיאת כפיים.

אבל סבי דלבה, הבעלים של גפן מזה שנים, לא מתרגש ממסעדות גורמה. הוא דווקא בעניין של אוכל רחוב, שבטורקיה הוא הכי טוב בעולם לדבריו. ממש בימים אלה הוא הכריז על פסטיבל מאכלי רחוב במסגרתו מוגשות ארוחות צהריים המורכבות ממאכלי רחוב טורקיים, במחירים נוחים. במסגרת הזאת אפשר לאכול ארוחה מלאה, הכוללת מנה עיקרית עם שתי תוספות, מאזט לפי בחירה ושתייה קלה ב-59 שקל. דיל לטורקיה במחיר של שתי מנות פלאפל.

גפן
שוקן 19, תל אביב
טלפון: 03-6827788