לחם בשר הרצליה

קלאסיקה נוארית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

לראשונות בחרנו את הקרפצ'יו, שהיה חמצמץ במידה חצופה שמצאה חן בעיני. המנה הראשונה השנייה, היתה קלמארי צרוב על מצע שעועית לבנה. בשעה מאוחרת שכזו צריך לאכול לאט, הזכרנו לעצמנו, אחרת נתקשה להירדם. המנות מצידן, שיתפו פעולה. משהו בהן היה נינוח ולא מלחיץ ואפשר לאכול אותן בשלווה ולהתפנק עליהן דקות ארוכות...

עם כל הכבוד לתיאטרון הקאמרי, שייקספיר פלט אותנו לרחבת המשכן רעבים מאוד, אחרי שעתיים וחצי של ''המלך ליר''. השעה כבר היתה מאוחרת, מצב הרוח לירי משהו והבגדים מהודרים, כיאה לזוג שיצא מהתיאטרון. כל הגורמים הללו הובילו אותנו להחלטה המתבקשת: ארוחת ערב מאוחרת במקום עם קלאסה, משהו כמו קפה נואר.

הלכנו ברגל. רחוב אחד העם משובץ בבתי קפה, ברים ומסעדות. תוך כדי טיול לילי אורבני ונעים עיכלנו את שייקספיר. כשנכנסנו לקפה נואר ההצגה ממנה יצאנו לפני מספר דקות כבר התמקמה במקום טוב בבטן, לא כזה שחלילה יקלקל את תאבוננו אלא כזה שהניח עלינו איזו מין רוח תרבותית. ועם הרוח הזו בחרנו להתיישב על הבר, בהתאם לשעה, וציפינו בדריכות לשלב הבא של הערב התרבותי שלנו - הקלאסיקה הקולינרית.

בדיוק בגלל זה בחרנו בשניצל. השניצל של קפה נואר, רבות דובר בו ונדמה שכבר מזמן היה למוסד. הברמן המליץ לנו גם על מנות עיקריות אחרות בתפריט ולא שכח לשבח את האנטרקוט ואת פילה הבקר, אבל אנחנו – מבט אחד זה בזו – כבר הכרענו. גם אצלנו, כמו אצל שייקספיר, מלך יש רק אחד.

לראשונות בחרנו את הקרפצ'יו, שהיה חמצמץ במידה חצופה שמצאה חן בעיני. המנה הראשונה השנייה שהזמנו, היתה קלמארי צרוב המוגש על מצע שעועית לבנה. בשעה מאוחרת שכזו צריך לאכול לאט, הזכרנו לעצמנו, אחרת נתקשה להירדם. המנות מצידן, שיתפו פעולה. משהו בהן היה נינוח ולא מלחיץ ואפשר לאכול אותן בשלווה ולהתפנק עליהן דקות ארוכות. ''לאכול קלמארי ולנוח'', קבענו.

בשלב העיקריות התעקשנו על השניצל ואליו צרפנו את ה''קסולט נואר'', קדירה עשירה של פירות ים המוגשים במחבת לוהטת שבבסיסה פסטה שחורה. מופתעת מגודלה של המנה, שאפשר היה למצוא בה את כל שרצי הים, התפעלתי גם מעושר הטעמים ומהפסטה הנהדרת, שאפשרה אתנחתות רכות בין החיטוט בסרטן לפיצוח המול.

השניצל - הקלאסיקה המקומית - הגיע לשולחן בלווי פירה תפוחי אדמה ובטטות עדין. שום תזמורת לא ניגנה ברקע, אבל אנחנו הרגשנו את חגיגיות הרגע גם בלי מחוות תיאטרליות נדיבות. אכלנו את מנותינו ברוגע, כיאה למנות שנאכלות בלילה וכיאה למנות שנאכלות בבטן מלאה בשייקספיר. אחר כך גם שתינו משהו קטן, ''בשביל לישון טוב''. סאוור עם נענע בטעם סולידי ועם טוויסט מיוחד, התברר כבדיוק מה שאני צריכה כדי להצליח לקום מהבר היפה של קפה נואר ולצאת אל הלילה ובסופו של דבר את מיטתי. בה, המשכתי לחלום חלומות קלאסיים, בהם שייקספיר יושב על הבר ואוכל להנאתו שניצל.

קפה נואר
אחד העם 43, תל אביב
טלפון: 03-5663018

לחם בשר הרצליה אירועים חדש