מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יושבים בבית קפה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

התחביב של מיה בר הוא בתי קפה ובמסגרת זו היא בדקה הפעם את פלולס שמול כיכר רבין. המבחן התקיים בשישי בבוקר, זמן שיא במונחים של בתי קפה תל אביביים, ופלולס, שעבר אותו בהצטיינות, יכול לצפות בעתיד לביקורים נוספים של הגברת בר. תחילתה של ידידות מופלאה...

יום שישי הגיע. אני קמה לאטי ופרט למספר עניינים דחופים (כמו צחצוח שינים), מקפידה לא למהר, לא לחשוב על שום דבר, ובעיקר – לא לעשות דברים חשובים. הכל בנחת. כל הכבוד לגלגל''צ, שטבעו את המושג ''סופשבוע רגוע'', ובעצם עזרו לעם שלם להגדיר את הצרכים שלו: אחרי שבוע מתיש, עמוס ומלא במשימות, מגיע לנו פיצוי קטן של שקט, רוגע, שלווה.

אנשים שונים משיגים את השלווה שלהם בדרכים שונות. אפשר לעשות יוגה, לבשל גורמה, להישאר במיטה ולקרוא ספר או לצעוד על שפת הים. כל אחד והשלווה שלו, בהתאם לתחביבים ולמזג.
מי שיזדמן לתל אביב בשישי בבוקר, יקבל את הרושם שכולם בעיר הזאת מצאו דרך אחת להשיג שלווה:
ישיבה ממושכת בבית קפה.

הקונספט הוא ברור: יושבים לבד או בזוג או בחבורה, מדברים, קוראים עיתון, מסתכלים על העוברים והשבים ומרכלים עליהם, שותים קפה, ואוכלים ארוחת בוקר ישראלית. אם בית הקפה גם ממוקם בפינה אסטרטגית, כזו שחולפים על פניה אנשים רבים, אפשר למתוח את השהייה לשעות ארוכות, ובכל פעם לדוג את החבר הבא שיצטרף לעוד סיבוב של קפה. ואז הולכים לישון צהריים.

כשהגעתי עם נעה ל''פלולס'', שנמצא בשדרות ח''ן על הפינה והתיישבנו בשולחן על המדרכה – זה עם התצפית הטובה לכיכר רבין - הבנו שהקדמנו. תשע וחצי בבוקר בתל אביב היא שעה מוקדמת, שחרית ממש, ומעטים האנשים שמסתובבים ברחובות. גם בתי הקפה עדיין לא הומים אדם מה שמהווה אולי חיסרון למי שמבקש חברה, אבל יתרון למי שהביא את החברה איתו, ויכול ליהנות משעה ארוכה של שקט ושיחת נפש.

נעה הזמינה ארוחת בוקר וקיבלה את הדיל המוכר, שכולל שתי ביצים עשויות לפי בחירה (אפשר גם עם תוספת, כמו גבינה, עשבי תיבול), שני סוגי גבינות, סלט טונה, סלט ירקות חתוך טרי, חמאה וריבת תות ומשולשי לחם לבן וכפרי, מיץ וקפה. ארוחת בוקר כזו מאפשרת אכילה איטית, בה דנים בכובד ראש בנושאים רבי משמעות כמו שובה של דיאטת הפחמימות והחלבונים לאופנה. מושלם.

בעוד נעה אוכלת את ארוחת הבוקר שלה, נהניתי אני מטוסט ג'בטה עם גבינה צהובה, פסטו וממרח של עגבניות מיובשות. על הצלחת היה גם סלט קטן אותו תיבלתי ברוטב טעים של שום שמיר על בסיס מיונז. המנה הגדולה הזו ליוותה אותי יפה לאורך כל השיחה, כך שבניגוד למנהגי, לא ''גנבתי'' לנעה מארוחת הבוקר.

האווירה בפלולס, כך התברר לנו בהמשך הבוקר, היא ידידותית להפליא, והמחירים זולים יחסית לאזור ולבתי קפה תל אביביים בכלל. אחרי שסיימנו לאכול ונשענו לאחור, כדי להירגע ולעכל, סיכמנו שלבית קפה חמוד כזה, שבמונחים התפתחותיים הוא עדיין תינוק (רק בן שישה חודשים), מגיע לגדול ולהישאר בסביבה עוד הרבה זמן.

פלולס
שדרות חן 54, תל אביב
טלפון: 077-7811112