לחם בשר הרצליה

תבשילים על פתיליה לוהטת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

קרוב לצומת סגולה, הסואן והרועש, שוכנת לה מסעדת הפתיליה. המסעדה אינה גדולה אבל במסעדות העיקר הוא הטעם. אנחנו הגענו למקום בלילה והתפלאנו למצוא מקום רגוע, קצת מחוץ לעיר, עם שקט מבורך ואוויר צח.

קרוב לצומת סגולה, הסואן והרועש, שוכנת לה מסעדת הפתיליה. המסעדה אינה גדולה אבל במסעדות העיקר הוא הטעם. אנחנו הגענו למקום בלילה והתפלאנו למצוא מקום רגוע, קצת מחוץ לעיר, עם שקט מבורך ואוויר צח. הפתיליה היא שיפודיה בלילה, אבל בשעות היום (עד השעה ארבע בצהריים מדיי יום) מתבשלים בה תבשילים ביתיים על פתיליות על שולחנות מאורכים גדולים המוצגים לראווה במסעדה. אומרים שבשעות אלו אנשים עוברים לפעמים ליד המסעדה ולו רק כדי להריח.

גם בלילה ניכרת במקום תנועה ערה של מבקרים שיודעים להעריך אוכל טוב במחירים נוחים. תפריט הלילה כולל כ-5 סוגי חומוס, מגוון סוגי סלטים ומבחר גדול של מנות ''על האש'' במחירים סבירים ביותר. כל הסלטים היו מצויינים. ראויים במיוחד לציון היו הפלאפל והחומוס הביתי. החומוס היה מושלם לניגוב הלאפות החמות שיצאו היישר מהטאבון. לעיקרית הזמנו בצוותא מנת צ'יפס (15 ש''ח), שני שיפודי פרגיות (21 ש''ח השיפוד), שיפוד קבב (18 ש''ח) ושיפוד כבד עוף (18 ש''ח). כל הבשרים היו טעימים ואני אהבתי במיוחד את שיפוד כבד העוף, אבל זה כבר עניין של טעם וריח (טוב).

לסיום, קינחנו בבקלאוות טעימות ותה חם עם נענע טרייה. היה תענוג לקבל תה עם עלי נענע טריים ולא עם תיון קונבנציונלי. למקום הכשר בד''ץ והוא מספק גם שירותי קייטרינג לאירועים שונים. מה עוד אפשר לבקש?

הפתיליה
רבניצקי 6, סגולה, פתח תקווה
03-9313030

לחם בשר הרצליה אירועים חדש